Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Powiatowe sanepidy już bez raportów o zakażeniach

Fot. Główny Inspektorat Sanitarny

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej poinformowała, że od dzisiaj (24 listopada) wszystkie powiatowe sanepidy zaprzestają publikowania na swoich stronach internetowych jakichkolwiek danych dotyczących raportowania związanego z SARS-CoV-2.

Jak podkreśla bielski sanepid w swoim komunikacie, dane te będą upubliczniane w sposób scentralizowany. Jak usłyszeliśmy w tej Stacji, nową formę centralnej prezentacji danych zarządził GIS. Wczoraj lokalne sanepidy dostały dyspozycje, które zabraniają im podawanie statystyk. Ta decyzja spotkała się z akceptacją bielskiej Stacji. Wskazują tam bowiem, że wirus jest tak rozpowszechniony, iż informacja o lokalnych zakażeniach nie ma już większego znaczenia. Podkreślają, że nie ma tu drugiego dna. Liczą, że dzięki temu zmniejszy się szum informacyjny wokół covidu. Lokalne stacje w dalszym ciągu będą zbierać dane, ale już tylko na własny użytek.

W tej sprawie szczegółowy komunikat wydał Główny Inspektorat Sanitarny.

– „Przeprowadzona w całej Polsce analiza danych dotyczących przypadków zakażeń SARS-CoV-2 wykazała różnicę na poziomie 22 tys. wyników między systemem elektronicznym,  a innymi używanymi dotychczas narzędziami zbioru danych. Zidentyfikowane rozbieżności nie wpływały w istotny sposób na ocenę sytuacji epidemiologicznej.  Głównymi przyczynami zaistniałej sytuacji były:  opóźnienia w raportowaniu wyników do Inspekcji Sanitarnej przez laboratoria testujące w kierunku SARS-CoV-2, różne źródła pozyskiwania danych i potrzeba ich weryfikacji, różne cele zbieranych danych, m. in. statystyki zakażeń, opracowanie ognisk epidemiologicznych, w tym identyfikacja źródeł zakażeń, przerwy w pracy stacji sanitarno-epidemiologicznych spowodowane izolacją lub kwarantanną pracowników (okresowo ok. 20 proc. składu osobowego wyłączona z pracy). Od 24 listopada br. narzędzia rejestracji danych epidemiologicznych  zostaną ujednolicone. Zidentyfikowane przypadki, które nie zostały odpowiednio wcześniej zaraportowane, zostaną 24 listopada dodane do ogólnej liczby „dodatnich wyników” – czytamy w komunikacie GIS.

Współpraca: Marcin Kałuski

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
z boku
z boku
1 miesiąc temu

Ośrodki narciarskie będą otwarte,a hotele zamknięte. Czy turyści mają spać w namiotach? . Każdy CH..j,na swój strój..Jeden zamyka Zakopane,drugi otwiera wyciągi narciarskie. Puknijcie się w te puste łby. Góralu,czy ci nie żal, że wybrałeś nam taką władzę.

zorientowany
zorientowany
1 miesiąc temu

Co za dziwna zbieżność; zabronili podawać dane powiatowe i jak od razu ilość chorych spadła? Nie mogli tak dawno temu zrobić? Nie byłoby trzeba zamykać stoków, hoteli, basenów itd, itp.

emeryt
emeryt
1 miesiąc temu

Ta rządząca banda boi się nawet własnego cienia.

L
L
1 miesiąc temu
Reply to  emeryt

Milcz stary SBeku.

emeryt
emeryt
1 miesiąc temu
Reply to  L

Wy jesteście lepsi niż dawne SB i ZOMO w jednym.Lejecie lepiej niż OMON. Nawet 19 latek udowodnił tej pisiarskiej bandzie kłamstwa,to ze wstydu zabrania sie publikacji danych o covidzie 19 z powiatowych stacji.Bolszewicka banda robi już pod siebie.

obiektyw
obiektyw
1 miesiąc temu
Reply to  emeryt

Emeryt SB i ZOMO to znany aparat co?

emeryt
emeryt
1 miesiąc temu
Reply to  obiektyw

PiSbolszewia przebiła już wszystko.Takiej zakłamanej,złodziejskiej i obłudnej bandy to ze świecą szukać.

anton
anton
1 miesiąc temu

Rozbij termometr, a nie będziesz miał gorączki.

Arek
Arek
1 miesiąc temu

Nareszcie wspaniala wiadomosc że dzięki naszym genialnym ukochanym przewodom wirus znika z naszego życia czyli możemy żyć pelna piersia “jesc pic i popuszczac pasa” HURA hura hura Zaraz idę po flaszkę aby to uczcić

Zenek
Zenek
1 miesiąc temu

no to ciemnemu ludowi zostanie już tylko propaganda w mediach publicznych

OTUA
OTUA
1 miesiąc temu
Reply to  Zenek

Zawsze możesz łykać propagandę z tvn oświecony tłuku.

manipulacja
manipulacja
1 miesiąc temu
Reply to  OTUA

Masz jeszcze wyborczą, tok fm itd. Dużo tego kwiecia.

marian
marian
1 miesiąc temu
Reply to  manipulacja

nie chcę cie martwić ale pis może podzielić losy AWS i zniknie ze sceny politycznej

z boku
z boku
1 miesiąc temu
Reply to  OTUA

Niestety,tej Kurvizji żadne medium,jakiekolwiek, w kłamstwie i szalbierstwie nie przebije.Dlatego barbarzyńca Kurski musi mieć SOPowską obstawę.Takich bandytów propagandy się chroni.Nie słyszałem,żeby wolne media jeździły z ochroną.

marian
marian
1 miesiąc temu
Reply to  OTUA

popatrz na sondaże pis może już liczyć tylko na swój stary twardy elektorat ok 24% i to się sprawdza

z boku
z boku
1 miesiąc temu
Reply to  marian

Trochę więcej,bo przy głosowaniu do genetycznych idiotów dołączają jeszcze bezobjawowe durnie.