Wydarzenia Cieszyn Żywiec

Pożar na zboczu Baraniej Góry. Wysłano samoloty gaśnicze

Zdjęcia: OSP Nieledwia, OSP Cisiec, OSP Cięcina

Dzisiaj po południu wybuchł pożar na zboczu Baraniej Góry. W akcji gaśniczej brało udział prawie 30 strażackich zastępów z powiatów żywieckiego i cieszyńskiego. Wykorzystano też samoloty gaśnicze dromader.

Ze wstępnych informacji wynika, że pożar na Baraniej Górze wybuchł około 16.00 w Kamesznicy, na granicy powiatów żywieckiego i cieszyńskiego. Płonęła ściółka na powierzchni około hektara. W ogniu stanęły też pojedyncze drzewa, których zagęszczenie w tym rejonie było stosunkowo niewielkie.

Początkowo do akcji skierowano strażackie zastępy (w sumie 13) z powiatu cieszyńskiego. Jak mówi Tomasz Kołodziej, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, był spory problem ze zlokalizowaniem pożaru. Gdy okazało się, że jednak wybuchł po stronie powiatu żywieckiego, gdzie tamtejsze zastępy miały lepszy dojazd, skierowano ich w sumie 15.

W rejonie zdarzenia jest gęsta sieć dróg leśnych. W sprawnym dotarciu na miejsce strażakom z Żywiecczyzny, w tym z jednostek ochotniczych, pomógł leśniczy. Udało się rozwinąć linię gaśniczą, choć strażacy gasili pożar przede wszystkim za pomocą podręcznego sprzętu. W trudnym terenie przydały się trzy strażackie quady.

Do akcji skierowano też dwa dromadery, które startowały z lotniska w bielskich Aleksandrowicach. Samoloty wykonały cztery zrzuty.

Akcja gaśnicza zakończyła się około 20.00, choć na miejscu pozostali druhowie, by dozorować pogorzelisko. Nikt nie ucierpiał. Przyczyna zdarzenia jeszcze nie jest znana.

Zdjęcia: OSP Nieledwia, OSP Cisiec, OSP Cięcina

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miki
Miki
1 rok temu

Grubo ale dobrze że. Nic Wielkiego

Last edited 1 rok temu by Miki