Bielsko-Biała Na sygnale

Pożar ukryty był w podłodze budynku

Sześć zastępów straży pożarnej wysłano wczoraj późnym wieczorem po otrzymaniu zgłoszenia pożaru budynku przy ul. Strumieńskiej w Jasienicy. Zespół ratownictwa medycznego przebadał nastolatka, który w zadymionym pomieszczeniu przebywał kilkanaście minut.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie pożaru wczoraj o godz. 21.58. – Zostaliśmy wysłani do pożaru budynku jednorodzinnego. Po dojeździe na miejsce okazało się, że w budynku jest duże zadymienie, a pożar ukryty jest pod podłogą. Nasze działania polegały na rozebraniu kawałka ściany i obicia drewnianego tej ściany oraz kawałka podłogi. Najprawdopodobniej w tym budynku zapaliło się w przewodzie kominowym, doszło do rozszczelnienia komina, a pożar wyszedł na zewnątrz, powodując zadymienie w tym budynku – powiedział nam st. kpt. Łukasz Łaciok, dowódca zmiany w JRG2 w Bielsku-Białej.

Dalsze działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca i wyczyszczeniu komina. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej z JRG2, trzy z OSP Jasienica, zespół ratownictwa medycznego i patrol policji.

navigate_before
navigate_next

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments