Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Praktyczne i skuteczne sposoby na naukę języka obcego 

Znajomość języków obcych to bardzo wartościowa umiejętność. Dzięki językom możesz poszerzać swoją wiedzę, odkrywać inne kultury, a także zwiększyć swoje perspektywy zawodowe. Na rynku pracy osoby, które znają co najmniej jeden język obcy, mają większe szanse na zdobycie zatrudnienia, a także otrzymanie wyższej pensji.

Nauka języków może jednak dla wielu stanowić wyzwanie. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych sposobów na naukę języka obcego, które pozwolą ci opanować język w łatwy i przyjemny sposób.

Osłuchanie się z językiem za pomocą popkultury

Osłuchanie się z językiem, którego się uczysz jest bardzo ważne. Słuchając wypowiedzi w języku obcym, zapamiętujesz zwroty, idiomy, uczysz się nowych słówek, a także lepiej rozumiesz wymowę. Skutecznym i przyjemnym sposobem na osłuchanie się z językiem, jest korzystanie z wszelkiego rodzaju popkultury.

Możesz na przykład oglądać seriale lub filmy z napisami w języku polskim lub obcym. Dzięki nim nie tylko słuchasz języka, ale także uczysz się pisowni. Dobrym sposobem jest także słuchanie różnych audycji, na przykład podcastów. Nawet granie w gry komputerowe może być okazją do zapoznania się z językiem. Choć najłatwiej jest znaleźć seriale, filmy i gry w języku angielskim, to na pewno poszukasz też czegoś dla siebie, jeżeli uczysz się innego języka.

Korepetycje z native speakerem 

Zajęcia dodatkowe z języka, szczególnie te prowadzone w małych grupach lub indywidualnie, pozwolą ci nauczyć się języka w skuteczny sposób. Jeszcze lepiej, gdy zajęcia prowadzone są przez native speakera. Nawet, jeżeli w twoim mieście nie ma nikogo, kto włada danym językiem jako językiem ojczystym, w Internecie znajdziesz strony, na przykład Preply, które oferują zajęcia z wielojęzycznymi nauczycielami.

Dzięki zajęciom online otrzymujesz korzyści z nauki z najlepszymi ekspertami, bez konieczności wychodzenia z domu i tracenia czasu na dojazdy lub wybierania spośród ograniczonej oferty. Dobierzesz nauczyciela z uwzględnieniem swoich potrzeb, a także czasu, jaki możesz poświęcić na naukę.

Wyjazd za granicę

Jednym z najszybszych sposobów zanurzenia się w języku jest wyjazd do kraju, w którym możesz się nim posługiwać. Choć nieco dłuższy wyjazd przyniesie najszybsze efekty, to nawet krótki wakacyjny wypad może ci pomóc. Podczas urlopu możesz na przykład poćwiczyć wymowę i pokonać swój strach przed mówieniem w języku obcym.

Co więcej, będąc otoczonym przez obcokrajowców, na pewno szybko osłuchasz się z danym językiem. W efekcie łatwiej będzie ci zrozumieć akcent i wymowę, a także nauczyć się idiomów.

Systematyczność

Potraktuj naukę języka tak, jak budowanie nawyku. Najważniejsza jest systematyczność. Zamiast uczyć się przez pięć godzin, a potem zapomnieć o nauce na kolejny miesiąc, lepiej jest studiować język przez 10-15 minut codziennie lub co drugi dzień. W ten sposób nauka języka stanie się twoją codziennością, a ty skutecznie dojdziesz do celu, czyli biegle nauczysz się danego języka.

Powtarzanie materiału

Tak jak w nauce każdego przedmiotu, tak i w nauce języka, bardzo ważne jest regularne powtarzanie materiału. Nawet jeżeli będziesz znał dobrze jakiś język, a potem w ogóle nie będziesz go używać, istnieje szansa, że w dużej mierze go zapomnisz. Pamiętaj więc o tym, aby powtarzać przerobiony materiał z korepetytorem lub samemu. W ten sposób utrwalisz swoją wiedzę i nic nie umknie twojej uwadze.

Aplikacje do nauki języka

Żyjemy w czasach, gdy technologia jest codziennością. Często scrollujemy social media czy sprawdzamy wiadomości albo gramy w gry na smartfonach. Możesz wykorzystać technologię do tego, by się rozwijać. Zainstaluj aplikację do nauki języków obcych, na przykład Duolingo czy Drops i ćwicz codziennie.

Aplikacje te często przypominają swoim formatem gry, przez co są wciągające, a nauka języka staje się codziennością. Co więcej, dzięki prostym technologiom, które przypominają o nauce, łatwiej jest zbudować nawyk.

Przenośna i łatwo dostępna forma sprawia, że możesz uczyć się języka niemal wszędzie, stojąc w kolejce, jadąc tramwajem czy czekając na autobus.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments