Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Prawie cały Zarząd Województwa Śląskiego objęty kwarantanną!

Zarząd Województwa Śląskiego z Janem Kawulokiem, przewodniczącym Sejmiku Województwa Śląskiego (trzeci od lewej). Fot. Tomasz Żak – UMWŚ

Aż cztery z pięciu osób z Zarządu Województwa Śląskiego, w tym marszałek Jakub Chełstowski, poddane zostały kwarantannie!

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach z uwagi na potwierdzenie wyników testu na koronawirusa u ministra środowiska Michała Wosia, z którym Zarząd Województwa Śląskiego miał bezpośredni kontakt w ostatnich dniach, zgodnie z zaleceniami sanepidu kwarantannie profilaktycznie poddani zostali: marszałek województwa Jakub Chełstowski, wicemarszałek Dariusz Starzycki oraz członkowie Zarządu: Beata Białowąs i Izabela Domogała. Normalnie pracuje jedynie wicemarszałek Wojciech Kałuża.

Nie wpływa to na charakter i intensywność pracy Zarządu Województwa Śląskiego. Marszałek Jakub Chełstowski pracuje w urzędzie w odseparowaniu. Obieg dokumentów działa normalnie. Codziennie odbywają się telekonferencje. W formie pracy zdalnej realizowane są działania z zakresu służby zdrowia. Zarząd od początku rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 podejmuje intensywne działania wzmacniające szpitale wojewódzkie, współpracuje z administracją rządową, wojewodą i wszystkimi zaangażowanymi jednostkami – podkreśla biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego.

Dodajmy, że wcześniej do kwarantanny trafili wojewoda śląski Jarosław Wieczorek i wicewojewoda śląski Robert Magdziarz.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Czy kwarantanna będzie przebiegała na ekstra zasadach dla Zarządu, w formie przyśpieszonej? Nie wpływa to na intensywność i charakter pracy Zarządu?