Bielsko-Biała E-edukacja

Przybyło miejsc w bielskich przedszkolach  

Fot. UM B-B

Władze Bielska-Białej realizują już od pewnego czasu projekt „Radosne przedszkolaki”. Właśnie oddano do użytku utworzone w jego ramach nowe oddziały przedszkolne w dwóch bielskich placówkach.

-Projekt „Radosne przedszkolaki” ma na celu zwiększenie dostępności do wychowania przedszkolnego dzieci w wieku 3-4 lat, poprzez utworzenie dodatkowych 150 miejsc, w trzech bielskich przedszkolach, po 50 miejsc w każdym z nich – charakteryzują założenia przedsięwzięcia urzędnicy dodając że, jednym z założeń jest “podniesienie jakości wychowania przedszkolnego poprzez doskonalenie umiejętności i kompetencji nauczycieli oraz poszerzenie oferty edukacyjnej o dodatkowe zajęcia między innymi: logorytmiczne, z terapii psychologicznej, z terapii pedagogicznej czy zajęcia z zakresu integracji sensorycznej”.
Nowe oddziały uruchomiono w Przedszkolu nr 44 i oraz Przedszkolu nr 49. Symbolicznego przecięcia wstęg w tych placówkach dokonał prezydent miasta Jarosław Klimaszewski. Projekt finansowany jest z środków unijnych. Kolejne oddziały przygotowywane są obecnie w ramach tego przedsięwzięcia w Przedszkolu nr 42.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments