Radosny hokej w Trzyńcu. “Stalownicy” z trzema punktami

Hokeiści Oceláři Trzyniec ostatnio nie rozpieszczali swoich kibiców. Jednak w niedzielne popołudnie pokonali po bardzo emocjonującym meczu Rytíři Kladno i znów dali radość ponad 5-tysięcznej publiczności, zgromadzonej w WERK Arenie.

Pojedynek z zamykającym ligową stawkę rywalem nie był jednak spacerkiem. Mistrzowie Czech co prawda od początku rzucili się na “Rycerzy”, ale dopiero w 9. minucie objęli prowadzenie. Krążek do siatki posłał najlepszy strzelec trzynieckiej drużyny Marko Daňo. Goście jednak szybko odpowiedzieli. W 11. minucie Jaromír Jágr precyzyjnie podał a Tomáš Plekanec trafił “gumą” między słupki i było 1:1. Gdy wydawało się, że ta część spotkania zakończy się remisem, tuż przed jej końcem czerwono-biali ponownie wyszli na prowadzenie, znów za sprawą Marka Daňo.

Drugą część spotkania gospodarze rozpoczęli z animuszem, co przyniosło im trzeciego gola. W 24. minucie Erik Hrňa wespół z Aronem Chmielewskim rozklepali defensywę przeciwnika i ten pierwszy zaliczył trafienie a drugi asystę. Mając dwubramkową zaliczkę “Stalownicy” nieco się rozluźnili, co skończyło się fatalnie, bo ekipa z Kladna jeszcze przed drugą pauzą wyrównała. W 32. minucie kontaktowego gola zdobył Adam Kubík a w 39. do remisu 3:3 doprowadził Miroslav Indrák.

Trzecia tercja to kolejny cios dla miejscowych. W 45. minucie dał o sobie znać Jaromír Jágr, który ładnym trafieniem zapewnił gościom prowadzenie. Zniecierpliwieni kibice ekipy spod Jaworowego zaczęli domagać się, by mistrzowie Czech się obudzili i ci w końcu zareagowali. W 47. minucie wyrównał niezawodny Martin Růžička a wynik na 5:4 w 52. minucie ustalił Tomáš Marcinko. Najlepszymi graczami meczu wybrano Marka Daňo (2 gole + 2 asysty) i Jaromíra Jágra (1 gol + 1 asysta).