Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Sędziowie ze Skoczowa najlepsi w województwie!

16 grudnia w hali widowiskowo-sportowej MOSiR Zabrze rozegrano XXX Halowe Mistrzostwa Śląska Sędziów w Piłce Nożnej im. Edwarda Konopki. Najlepsza okazała się reprezentacja Kolegium Sędziów Podokręgu Skoczów!

Drużyna arbitrów z Podokręgu Skoczów rywalizowała w grupie A, w której zajęła 2. lokatę. W tej fazie zmagań pokonała Podokręg Sosnowiec i Podokręg Rybnik po 3:1, Podokręg Zabrze 6:1, ulegając 1:2 Podokręgowi Racibórz i 0:2 Podokręgowi Katowice. Jednak w decydującej rozgrywce ekipa Podokręgu Skoczów już nie miała sobie równych. W półfinale rozbiła Podokręg Bielsko-Biała 5:0 a w finale wygrała z Podokręgiem Tychy 2:1, po golach Jakuba Legierskiego i Grzegorza Kopca.

Podokręg Bielsko-Biała zajął 4. miejsce, ale wcześniej wygrał grupę B, notując wyniki 0:0 z Podokręgiem Tychy, 3:1 z Podokręgiem Bytom, 2:0 z Podokręgiem Lubliniec i 1:1 z Podokręgiem Żywiec. Jednak w półfinale bielszczanie musieli uznać wyższość skoczowian a w meczu o brąz ulegli Podokręgowi Racibórz 0:3. Z kolei reprezentacja Podokręgu Żywiec zakończyła zmagania na pierwszej fazie turnieju, zajmując 3. lokatę w grupie B, mimo, że nie przegrała żadnego ze spotkań! Żywczanie wygrali z Podokręgiem Bytom 1:0, ale w pozostałych grach zanotowali remisy – 2:2 z Podokręgiem Lubliniec oraz 1:1 z Podokręgiem Tychy i Podokręgiem Bielsko-Biała.

Triumfatorzy z Podokręgu Skoczów zagrali w składzie: Ryszard Olszar, Grzegorz Kopiec, Jakub Legierski, Adrian Damaz, Adam Targowski, Jakub Rokowski, Filip Chmiel, Marcin Siekierka, Dawid Rakus, Jakub Dziwisz, Marek Jaworski i Michał Mikler. Trenerem jest Leszek Jękal, kierownikiem Adam Śliż a przewodniczącym Kolegium Sędziów Skoczów Józef Mazur.

Królem strzelców został Jakub Dziwisz (7 goli) a tytuł MVP turnieju otrzymał Jakub Legierski (obaj Podokręg Skoczów). Najlepszym bramkarzem został Rafał Ulman (Podokręg Tychy).

Fot. slzpn.pl

google_news