Wydarzenia Wadowice

Setne urodziny pani Agnieszki. Jaka jest recepta na długowieczność?

Fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

Wyjątkowe święto miała wczoraj (11 stycznia) Agnieszka Banaś z Barwałdu Górnego, która obchodziła swoje setne urodziny!

Jak informuje Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej pani Agnieszka całe swoje życie ciężko pracowała na gospodarstwie rolnym.

Znana była z pracowitości. Jej córka podkreśla, że pani Agnieszka mając już 90 lat jeszcze doglądała gospodarstwa. Do dnia dzisiejszego nie traci pogody ducha i jest otoczona kochającą córka, która się nią opiekuje. Najbliżsi mówią o stulatce, że to właśnie praca, pogodne usposobienie, aktywność i opieka osób najbliższych jest receptą na długowieczność. Zdradzili również, że do tak dostojnego wieku mogła przyczynić się również dieta i ograniczenie w spożywaniu mięsa. Pani Agnieszka doczekała się 3 córek, 8 wnucząt, 15 prawnuków i już 7 praprawnuków – podkreślają samorządowcy z Kalwarii Zebrzydowskiej.

W dniu urodzin do Agnieszki Banaś z życzeniami, kwiatami i listami gratulacyjnymi zawitali burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Paweł Hebda, radny Tadeusz Wilk, sołtys Barwałdu Górnego Jolanta Oleksy i dyrektor KRUS Wadowice Mateusz Przejczowski.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sara
Sara
1 rok temu

Moja babcia ma 85 lat i jeszcze w pełni sił jest. Na jej urodziny moja mama zamawiała tort i kwiaty z poczty kwiatowej to babcia bardzo zadowolona była jeszcze sama tort kroiła, świeczki zdmuchnęła.

Hm
Hm
1 rok temu

Wygląda na to, że jubilatka średnio się cieszy z wizyty fotografa.