Wydarzenia Cieszyn

Skoczów doczekał się remontu estakady. Jak będzie wyglądać ruch na wiślance?

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Do Skoczowa dotarła wiadomość o remoncie estakady, znajdującej się w ciągu przecinającej miasto wiślanki. Fragment drogi w Beskidy, znajdujący się nad linią kolejową, w końcu doczeka się remontu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach poinformowała skoczowskie władze, że jeszcze w marcu nastąpi przekazanie placu budowy firmie, która wygrała przetarg.

– Czas realizacji zadania wyniesie trzynaście miesięcy. W ramach inwestycji wykonany zostanie kompleksowy remont ustroju nośnego wraz z wymianą dwóch przęseł nad koleją na jezdni prawej i lewej. Wyremontowane zostaną także wszystkie podpory estakady. Wymianie na nowe podlegać będą elementy wyposażenia, takie jak urządzenia dylatacyjne, łożyska, urządzenia odwadniające oraz nawierzchnia obiektu. Co więcej, renowacji zostaną poddane bariery ochronne i ekrany akustyczne – mówi Mirosław Sitko, burmistrz Skoczowa.

Jak się dowiadujemy, remont będzie prowadzony przy zachowaniu ciągłości ruchu kołowego. Na czas jego trwania wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, w postaci m.in. wyłączenia z ruchu jednej części estakady i poprowadzenia ruchu dwukierunkowego drugą jej częścią.

O skoczowskiej estakadzie pisaliśmy tutaj.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Elo
Elo
3 lat temu

Nie rozleci się to jak puszczą ruch w 2 kierunki? Tiry też tam będą jeździć?

Henjjo
Henjjo
3 lat temu

13 miesięcy toexpres ?