“Stalownicy” napisali nową historię i mają finał!

Trzynieccy hokeiści są pierwszym w historii zespołem, który w play-off odwrócił stan rywalizacji z 0:3 na 4:3. W dniu wczorajszym Oceláři pokonali w Pradze tamtejszą Spartę i awansowali do finału!

W dramatycznym spotkaniu ekipa ze stolicy Czech dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale czerwono-biali umieli wyrównać. Na gole Jakuba Krejčíka w 5. i 21. minucie, odpowiadali Adam Helewka w 12. i Marko Daňo w 60. Po raz kolejny okazało się, że warto walczyć do końca.

Przy wyniku 2:2 konieczna była dogrywka. Było ich aż cztery! Przez pierwsze trzy dogrywki nie padł żaden gol, dopiero w 122. minucie spotkania rezultat na 3:2 ustalił Miloš Roman, posyłając obrońców tytułu mistrzowskiego do wielkiego finału play-off. Tam trzyńczanie zmierzą się z Dynamem Pardubice.