E-edukacja Cieszyn

Strumień: Nowa pracownia czeka na uczniów

Fot. UM Strumień

Od września uczniowie Szkoły Podstawowej w Strumieniu będą mogli korzystać z gruntownie zmodernizowanej i odnowionej pracowni komputerowej. Remont już się zakończył.

Nie tylko wymieniono stary sprzęt i stare oprogramowania na nowe ale także wyposażono pracownię w projektor multimedialny oraz ekran. Po modernizacji wszystkie komputery posiadają dostęp do stałego i szybkiego Internetu, a stanowisko pracy nauczyciela wzbogaciło się o drukarkę. Wymiana sprzętu i oprogramowania to nie wszystko – sala przeszła też malowanie. W odnowionej pracowni oprócz zajęć z informatyki będą się także odbywać lekcje z innych przedmiotów. Sala komputerowa służyć będzie również do prowadzenia kółek zainteresowań oraz dodatkowych zajęć pozalekcyjnych.

– Cieszę się z faktu, iż pracownia komputerowa została wyremontowana. Mam nadzieję, że po remoncie dzieci jak i nauczyciele będą korzystać z tej sali z przyjemnością, a nowe komputery oraz programy ułatwią młodym ludziom zdobywanie wiedzy. Koszt tego zadania to 42 tys. zł– mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Strumieniu Beata Greń. W zeszłym roku Szkoła Podstawowa w Strumieniu oraz Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabłociu wzbogaciła się o tablice multimedialne, które pozwalają na uatrakcyjnianie zajęć. Rok wcześniej tablice zakupione zostały do Zespołu Szkół w Drogomyślu oraz Zespołu Szkół w Pruchnej.

google_news