Trzy punkty siatkarek. Ważna wygrana w Tarnowie

Magdalena Janiuk Fot. Facebook BKS BOSTIK (z archiwum)

W 5. kolejce Tauron Ligi zawodniczki BKS Bostik wygrały na wyjeździe z beniaminkiem z Tarnowa.

W pierwszym secie podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka były zdecydowanie lepsze i dominowały niemal od początku do końca. W drugim natomiast zdawało się, jakby drużyny zamieniły się koszulkami – to gospodynie miały pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku. Bielscy kibice mogli więc obawiać się o końcowy wynik, ale w kolejnych dwóch setach siatkarki BKS-u pokazały więcej jakości i pewnie wygrały.

Najskuteczniejszą siatkarką BKS Bostik była Paulina Damaske, zdobywczyni 25 punktów. Statuetka MVP trafiła jednak do rozgrywającej bielskiej drużyny Julii Nowickiej. BKS awansował na piąte miejsce w tabeli. W następnej kolejce bielszczanki znowu zagrają na wyjeździe – z mistrzem Polski Chemikiem Police. Kolejny mecz w Bielsku-Białej dopiero 9 grudnia – BKS podejmie Radomkę.

Roleski Grupa Azoty Tarnów – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:3 (19:25, 25:15, 18:25, 19:25)

BKS Bostik: Nowicka, Borowczak, Janiuk, Majkowska, Sobiczewska, Damaske, Mazur (libero) oraz Nowak (libero), Chmielewska, Szczepańska-Pogoda.