Trzyniec: efektowna inauguracja ligi

13 września w Trzyńcu zainaugurowano sezon 2019/20 hokejowej Extraligi. Mistrzowie Czech zaliczyli bardzo efektowny start, pokonując 6:2 Rytíři Kladno.

Spotkanie w WERK Arenie od początku było pod kontrolą gospodarzy. Jednak z przewagi ekipy spod Jaworowego w pierwszej tercji udało się uzyskać zaledwie jednobramkową zaliczkę. W 13. minucie, przy grze w przewadze, do siatki trafił Tomáš Marcinko.

Druga tercja to już był popis obrońców tytułu. W 24. minucie prowadzenie miejscowych podwyższył Tomáš Marcinko, 120 sekund później gola na 3:0 zdobył Erik Hrňa, natomiast w 32. minucie Tomáš Marcinko skompletował hat-tricka i na drugą przerwę Oceláři zjeżdżali z potężną przewagą.

Czterobramkowe prowadzenie rozluźniło nieco szeregi trzynieckiej drużyny na początku trzeciej części gry, z czego skwapliwie skorzystali goście, trafiając do ich bramki dwa razy. Jakub Strnad i Tomáš Redlich zmniejszyli stratę odpowiednio w 42. i 48. minucie, ale ostatnie słowo i tak należało do gospodarzy. W ciągu jednej, 52. minuty, krążek do siatki pakowali Ondřej Kovařčík i Petr Vrána, ustalając wynik meczu na 6:2. Warto dodać, że przy ostatnim golu asystował Aron Chmielewski.