Trzynieccy hokeiści prowadzą w serii finałowej

Zespół Oceláři Trzyniec jest coraz bliżej tytułu mistrzowskiego. Ekipa spod Jaworowego pokonała w Poniedziałek Wielkanocny Bílí Tygři Liberec i prowadzi w serii finałowej play-off hokejowej Extraligi 2:1.

Bitwa o tytuł mistrza Czech rozpoczęła się od dwóch meczów, rozegranych w Libercu. Oceláři przywieźli z terenu rywala jedno zwycięstwo (2:1) i jedną porażkę (1:3), więc w WERK Arenie gra toczyła się o objęcie prowadzenia w finałowej serii. Od pierwszych minut gospodarze rzucili się na przeciwnika, ale nie mogli trafić do siatki. Niewykorzystane przez nich okazje zemściły się w 10. minucie, gdy jedną z nielicznych kontr przyjezdnych wykorzystał Marek Kvapil i pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 0:1.

Na szczęście dla czerwono-białych kibiców, którzy do ostatniego miejsca wypełnili widownię trzynieckiej hali, w kolejnych dwóch tercjach do bramki trafiali już tylko Oceláři. W 36. minucie wyrównał David Cienciala po efektownej indywidualnej akcji. Trzy minuty później prowadzenie gospodarzom dał Martin Růžička, który wykorzystał świetne zagranie Petra Vrány. Podopieczni trenera Václava Varaďy w trzeciej tercji poszli za ciosem i nadal nacierali na liberecką bramkę, co przyniosło efekt już 120 sekund po wznowieniu gry. W 42. minucie oko w oko z bramkarzem “Białych Tygrysów” stanął Martin Adamský i efektownym strzałem pod poprzeczkę podwyższył wynik na 3:1. Gości dobił w 58. minucie Jiří Polanský, posyłając krążek do pustej bramki, po wycofaniu przez drużynę z Liberca golkipera.

Czwarty mecz serii finałowej już jutro, tj. 23 kwietnia w WERK Arenie. Bilety już dawno są wyprzedane, więc szykuje się kolejne wielkie widowisko ze wspaniałą atmosferą na trybunach w tle.