Udany weekend “Stalowników”

Hokeiści Oceláři Trzyniec mają za sobą bardzo udany weekend. W piątek pokonali 4:1 BK Mladá Boleslav a w niedzielę wygrali z Energie Karlowe Wary 5:1.
Wynik niedzielnego meczu już w 2. minucie otworzył napastnik zespołu gospodarzy Marko Daňo. Pięć minut później padło wyrównanie. Marka Mazanca pokonał Dávid Griger, ale mistrzowie Czech odpowiedzieli po zaledwie 25 sekundach. Miloš Roman przeprowadził solową akcję, która była ozdobą tego spotkania.
Kolejne bramki zdobywali tego dnia tylko miejscowi. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Andrej Nestrašil a w 36. nadzieje na korzystny rezultat odebrał gościom Martin Růžička. W trzeciej tercji kibice zobaczyli jeszcze jedno trafienie, które na swoje konto w 47. minucie zapisał Viliam Čacho. Wygrana 5:1 pozwoliła obrońcom tytułu mistrzowskiego awansować w tabeli Tipsport Extraligi na 4. pozycję.