Sport Oświęcim

Unia wygrywa i się… zbroi

Fot. Re-Plast Unia Oświęcim

Udany piątek za kibicami hokeistów oświęcimskiej Unii. Biało-niebiescy w meczu bez historii sięgnęli po kolejne trzy punkty. W klubie pojawiło się przy tym dwóch nowych zawodników.

Szeregi ekipy z ul. Chemików 4 zasilili Rosjanie – 25-letni Daniił Oriechin i 27-letni Siemion Garszyn. Obaj są napastnikami, który w ubiegłym sezonie znakomicie spisywali się w barwach Energi Toruń, będąc jednymi z jej motorów napędowych. W tym grali w sosnowieckim Zagłębiu, ale niedawno opuścili ten klub. Oriechin w 34 meczach zdobył 13 bramek i zanotował 9 asyst. Garszyn częściej podawał (12 asyst) niż strzelał (9 bramek). Na razie podpisali z Unią kontrakty do końca sezonu.

Mecz ze słabiutkim Naprzodem Janów był dla Unitów ślizgawką i kilkoma godzinami radosnego hokeja. Między słupkami Clarke’a Saudersa zastąpił Sebastian Lipiński, któremu przy doświadczonym koledze brakuje minut i każdy występ jest dla niego cenny. Bramkami podzielili się Aleksiej Trandin, Sebastian Kowalówka, Dominik Raška, Andrej Themár, Patryk Malicki, Gregor Koblar, Radek Meidl (kolejny mecz z golem), Łukasz Krzemień.

Re-Plast Unia Oświęcim – Naprzód Janów 8:4 (2:1, 4:2, 2:1)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments