Wydarzenia Cieszyn

Ustroń: Fala pomocy dla poszkodowanych rodzin. Sprawdź, jak możesz dołączyć

Fot. Katarzyna Lindert-Kuligowska

Ustroń pomoże uporządkować teren po wybuchu gazu, do którego doszło 4 grudnia na ul. Polańskiej. Gruz oraz wszelkie pozostałości po rozbiórce zostaną wywiezione. Wciąż jednak potrzebna jest pomoc, w tym także rzeczowa.

Przemysław Korcz, burmistrz Ustronia spotkał się z rodzinami, których dotknęła niedzielna tragedia w Polanie. W najbliższym czasie poszkodowani otrzymają także mieszkania z zasobów komunalnych miasta. Na potkaniu byli także przedstawiciele Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, która również zbiera środki finansowe dla rodzin poszkodowanych. Dobrowolne ofiary można wpłacać na rachunek bankowy będący własnością Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej: Bank Pekao 47 1240 1170 1111 0010 6323 0610 z dopiskiem: POMOC USTROŃ.

Z kolei w sieci ruszyły również zbiórki. Pieniądze można wpłacać poprzez portal Pomagam.pl – tutaj oraz poprzez zrzutkę – tutaj.  Rodziny mają nadzieję, że uda im się wybudować nowy dom. Zbiórka dla rodzin śp. Staszka – ruszyła także tutaj.

Z kolei w Miejskim Domu Prażakówka zorganizowano zbiórkę darów. Proszone są o przynoszenie nowych rzeczy. Potrzebne są: pieluszki Dada Pants 6, Mleko Bebiko 4, ubrania damskie w rozmiarze 36: kurtka zimowa, spodnie, bluzki, swetry, buty zimowe (rozmiar 37), czapka, szalik, rękawiczki, koc, poduszka, kołdra, pościel, ręczniki, czajnik elektryczny, kubki do gorących napojów, sztućce, talerze oraz artykuły spożywcze.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Zgadzam się z poprzednimi komentarzami. Uważam, ze pomoc należy się zwłaszcza pani Halinie, skromnej emerytce, która w wieku prawie 70 lat, straciła cały dorobek. Pan Dawid to młody silny facet, który powinien zakasać rękawy i zabrać się do roboty, a nie zakładać kolejną zrzutkę!

Michał
Michał
1 miesiąc temu

To że trzeba pomóc to oczywiste. Tylko dlaczego prowadzona zbiórka pieniędzy na odbudowę domu pomija panią Halinę? Przecież to jej dom, w którym mieszkała cała jej rodzina od dziada pradziada. Z całym szacunkiem ale Pan Dawid dla którego prowadzona jest zbiórka nie jest właścicielem domu ani nawet członkiem rodziny…

anonim
anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Michał

zgadzam się. To tak jakby jechać autobusem który miał kraksę i zbierać na zakup nowego samochodu którego wcześniej się nie miało. Zresztą Ci młodzi otrzymali mieszkanie od miasta, a ta starsza kobieta podobno nie ma się gdzie podziać. Ja rozumiem, że małe dziecko… Ale starszym osobom też trzeba pomoc, nie można zapominać o nich w tej tragedii.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  anonim

No to ciekawie się robi.

aby peplać bez sensu
aby peplać bez sensu
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

co tu ciekawego, podszywacz?

prawda w oczy kole
prawda w oczy kole
1 miesiąc temu

moze to ze ktoś usiluje wyłudzić pieniądze jadąc na nie swojej tragedi?

aby peplać bez sensu
aby peplać bez sensu
1 miesiąc temu

tragedi się pisze tragedii, podszywacz.
Skąd wiesz, że ktoś wyłudza, młoda rodzina w domu też mieszkała i jest poszkodowana.

misia88
misia88
1 miesiąc temu

Ta młoda rodzina dostała mieszkanie z miasta dożywotnio, kupę kasy pomocy od ludzi, mnóstwo ubran i jedzenia, organizowanie kolejnych zbiórek na dom którego się nigdy nie miało (w sensie prawnym) – to już ostre przegięcie

koniec świata
koniec świata
1 miesiąc temu
Reply to  misia88

Dożywotnio?, do czyjego końca życia? Co byś im zabrała?