Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Wybierz Śląskie! Rusza wyjątkowa kampania – WIDEO

Rusza kampania „Wybieram Śląskie”. Znane osoby z regionu zachęcają do odpoczynku w województwie śląskim

W konferencji inaugurującej projekt, która odbywała się w Parku Śląskim, obok marszałka Jakuba Chełstowskiego wziął także udział Łukasz Golec.

– Naszym celem jest odbudowanie potencjału turystycznego regionu. Kampania #WybieramŚląskie ma pokazać, że wbrew krzywdzącym informacjom, które pojawiały się w niektórych mediach, województwo śląskie jest bezpieczne. Jesteśmy najbardziej przebadanym regionem w kraju pod względem covid-19.

Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski

–  Mamy świetnie przygotowane kurorty: Beskidy, Jura Krakowsko-Częstochowska, Śląsk Cieszyński, nieodkrytą w mojej ocenie krainę Górnej Odry i oczywiście centralną część województwa, w której znajduje się Szlak Zabytków Techniki, kulinarny Szlak Śląskie Smaki i powstający Szlak Paulinów. Tych lokalizacji, które warto odwiedzić jest bardzo dużo. Województwo śląskie jest piękne, różnorodne, a mieszkańcy gościnni. Wybierzcie Śląskie. Serdecznie zapraszam – przekonywał marszałek Jakub Chełstowski.

 

Wśród bohaterów kampanii „Wybieram Śląskie” znaleźli się: Bracia Golec, Adam Małysz, Tomasz Rożek, Witold Bańka, Justyna Święty Ersetic, Remigiusz Rączka, zespół Carrantouhill, Krzysztof Wielicki, Beskidzka i Jurajska grupa GOPR oraz Ojcowie Paulini z Jasnej Góry.

Celem kampanii jest pokazanie bogactwa kulturowego, przyrodniczego i turystycznego województwa śląskiego i zachęcenie do spędzenia tegorocznego urlopu w naszym regionie.

– Czujemy się góralami, studiowaliśmy w Katowicach, całym sercem wspieramy tę akcję. Turystyka ucierpiała w trakcie pandemii, dlatego podejmujemy rękawicę i zachęcamy, by odwiedzić nasz region. Góry są piękne o każdej porze roku, mamy świetne jedzenie, piękne widoki i niepowtarzalny klimat – mówił Łukasz Golec.

Kampania obejmie promocję naszych marek: Beskidów, Śląska Cieszyńskiego, Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Krainy Górnej Odry oraz szlaków turystycznych i kulturowych: Szlaku Zabytków Techniki, Szlaku Śląskie Smaki, Europejskiego Szlaku Paulinów.

Kampania jest częścią „Śląskiego pakietu dla turystyki”, który ma wesprzeć branże turystyczną w regionie. Wartość projektu to 3,5 mln zł. Pakiet zakłada nie tylko wsparcie finansowe, ale i promocję obiektów oraz atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie województwa śląskiego. Celem jest przyciągnięcie turystów, odbudowanie rynku turystycznego i pokazanie, że Śląskie jest bezpieczne, atrakcyjne i urozmaicone geograficznie i kulturowo.

link do strony kampanii:

https://www.slaskiezaprasza.pl/

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ali
Ali
6 miesięcy temu

Województwo śląsko-małopolskie albo rozwód

aad
aad
6 miesięcy temu
Reply to  Ali

albo wyjedziesz z Polski.

Laki
Laki
6 miesięcy temu
Reply to  Ali

Skończyły się swary hejterów kto lepszy Rafałek, czy Andrzejek. Przyzwyczajeni do obrzucania epitetami szukają chyba tematu zastępczego.

aad
aad
6 miesięcy temu

Golcowie to wyjątkowo przyzwoici ludzi ,nie to co inni celebryci od siedmiu boleści.Mieszkają w woj.śląskim to reklamują to woj.dla niektórych to powinni reklamować lgbt,Tyrol albo Bawarię.

Wacek
Wacek
6 miesięcy temu
Reply to  aad

Jacy ludzie? Oni są największym posmiewiskiem i kompromitacją w naszym kraju. Cud że w ogóle wyplyneli teraz i im nie jest wstyd.

NN
NN
6 miesięcy temu
Reply to  Wacek

Raczej piszesz o sobie niż o Golcach.

ratio
ratio
6 miesięcy temu

Golcowie mają tyle wspólnego ze Śląskiem,że ich wykształcił.Bielsko-Biała ,Liceum Muzyczne i Katowice,Akademia Muzyczna.

Ali
Ali
6 miesięcy temu

Kłamstwo śląskie- STOP

Podbeskidzie
Podbeskidzie
6 miesięcy temu

A co do Golców, no cóż… za każdej władzy mają się świetnie, oni tylko grają

Gość
Gość
6 miesięcy temu

Tzw.woj.śląskie nie jest żadnym regionem tylko zlepkiem ziem o różnej historii i tradycji ,w połowie ziem małopolskich ,w pierwszej kolejności powinno dojść do zmiany nazwy na woj śląsko-małopolskie co postulują różne lokalne stowarzyszenianp. nasz Beskidzki Dom czy taż Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego

Antygość
Antygość
6 miesięcy temu
Reply to  Gość

Zmiany nazwy nie będzie, bo województwo małopolskie już istnieje, wystarczy do niego dołączyć. Jeżeli tak bardzo chcecie poczuć się jak w domu i niewygodnie wam w śląskim, to piszcie do władz w Krakowie żeby was do małopolski dołączyli, proste. Was, czyli mieszkających na wschód od Białki, Przemszy i Brynicy, którzy tak lubujecie się w pustym słowie “podbeskidzie”, a wypieracie ze swej świadomości, że Bielsko to miasto śląskie, bo właśnie na Białej jest granica śląska.

Podbeskidzie
Podbeskidzie
6 miesięcy temu
Reply to  Antygość

Bielsko to nie Śląsk! To wy najeźdźcy z hanysowa wracajcie do Katowic.
Tam wasze miejsce. Hanys to leń i nierób. Jesteśmy samodzielnym regionem i nie potrzeba nam łaski.

Antygość
Antygość
6 miesięcy temu
Reply to  Podbeskidzie

To są podstawy historii regionu. Bielsko od zawsze leży na Śląsku, a Biała w Małopolsce. To są historyczne fakty. Jeśli kogoś nie lubisz, trudno, twój problem, ale brak wiedzy i ignorancja jest już nie do przyjęcia.

Ali
Ali
6 miesięcy temu
Reply to  Antygość

Sam piszesz ,że Biała leży w Małopolsce to jakim prawem ktoś nazwał te ziemie woj. śląskim? To nic innego tylko paskudna hanysyzacja

Antygość
Antygość
6 miesięcy temu
Reply to  Ali

Był gotowy projekt, żeby granice województwa śląskiego pokrywały się z historycznymi granicami Śląska. Było to przy przeprowadzaniu reformy samorządowej za premiera Jerzego Buzka. Niestety Aleksander Kwaśniewski go zawetował. Moim zdaniem powinno się powrócić do tego pomysłu. Jest tylko ta kwestia, że Bielsko i Biała to były kiedyś osobne miasta, dziś trudno byłoby je rozdzielić, choć nie jest to niemożliwe.

Tadeusz
Tadeusz
6 miesięcy temu
Reply to  Antygość

Antygościu twierdzi,że po stronie śląskiej jest Biała a po stronie małopolskiej Białka.Bełkot.

Antygość
Antygość
6 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Nie umiesz czytać czy jak?

Tadeusz
Tadeusz
6 miesięcy temu
Reply to  Antygość

…na wschód od Białki…na Białej jest granica śląska…To przeczytałem.Chyba,że chodzi o dwie różne rzeki.

Antygość
Antygość
6 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Biała, po naszymu Białka, jedno i to samo.

Tadeusz
Tadeusz
6 miesięcy temu
Reply to  Antygość

To wszystko prawda dla kogoś co wie,że chodzi o tą samą rzekę.Te komentarze oprócz ciebie czytają też inni dla których nie jest to oczywiste a tym bardziej “po naszymu”