Zaczęli play-off od porażki

15 marca w WERK Arenie zespół Oceláři Trzyniec rozpoczął batalię w fazie play-off o mistrzostwo czeskiej ekstraligi hokeja na lodzie. Niestety w pierwszym meczu ćwierćfinału faworyzowani gospodarze zagrali bardzo nieskutecznie i przegrali z Piráti Chomutov 0:2.

Mecz rozpoczął się od mocnych ataków trzynieckiej drużyny. Zresztą przez całe spotkanie zawodnicy ze smokiem na piersi przeważali, strzelając na bramkę rywali trzy razy częściej niż “Piraci”. Cóż jednak z tego, skoro goście byli bardziej konkretni. W 16. minucie po błędzie obrońcy Oceláři i niefortunnej próbie zagrania ręką, krążek spadł pod kij Michala Vondrky i było 0:1. W drugiej tercji ekipa z Chomutova zdobyła kolejne dwa gole, choć pierwsze trafienie, zdobyte przez nią tuż po przerwie, nie zostało uznane przez sędziów, gdyż strzelec bramki Ivan Huml zagrał wysokim kijem. Natomiast drugi gol, którego zdobył Michal Poletín w 25. minucie, był już jak najbardziej prawidłowy. Gospodarze do samego końca środowego pojedynku próbowali za wszelką cenę trafić do siatki przeciwnika, jednak znakomity mecz rozegrał bramkarz zespołu Piráti Ján Laco, który zachował czyste konto i został uznany graczem spotkania.

Drugi mecz ćwierćfinału play-off w WERK Arenie zostanie rozegrany 16 marca o godz. 17:20.