Porady i inspiracje

Zadbaj o zdrowie swojego pupila

Witaminy, minerały i inne składniki odżywcze są niezbędne w codziennym życiu psów i kotów. Powinny one przede wszystkim znaleźć się w podawanym pożywieniu, dlatego właśnie bardzo istotny jest dobór odpowiedniej karmy. Niekiedy jednak sama dieta nie wystarczy i należy uzupełnić ją suplementami w celu poprawienia stanu zdrowia pupila. Należy jednak pamiętać, że podawanie witamin i minerałów powinno być dostosowane do potrzeb konkretnego pupila i skonsultowane wcześniej z weterynarzem. Sprawdź, kiedy warto pomyśleć o dodatkowym wspieraniu zdrowia pupila i jakie preparaty wybrać.

Postaw na dobrą karmę

Aby utrzymać optymalny poziom zdrowia i idealną równowagę składników odżywczych należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jadłospis swojego psa albo kota. Większość właścicieli nie ma czasu, by samodzielnie przygotowywać posiłki dla swojego czworonoga i stawia na gotowe produkty. Wybierając jednak karmę dla swojego pupila, należy zwrócić uwagę na jej skład. Receptura powinna przede wszystkim bazować na wysokiej jakości mięsie oraz podrobach, które są źródłem cennego białka, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Aby była kompletna, powinna zawierać witaminy i minerały oraz nienasycone kwasy omega, a w przypadku karmy dla kotów także taurynę, która wpływa na pracę serca, układ nerwowy i płodność czworonoga. Najlepsze propozycje zarówno dla psów, jak i mruczących przyjaciół znajdziesz tutaj: https://drpetcare.pl/. Bazują one na najwyższej jakości składnikach i nie zawierają sztucznych barwników, konserwantów czy aromatów. Dostarczą pupilowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Jeśli zastanawiasz się, czy Twój pupil potrzebuje dodatkowej suplementacji, warto skontaktować się z weterynarzem. Wykona on niezbędne badania, które pozwolą wykazać ewentualne niedobory.

Jakie suplementy wybrać?

Suplementy witaminowo- minerałowe powinny odpowiadać na konkretne potrzeby Twojego pupila i uzupełniać niedobory zdiagnozowane przez weterynarza. Pamiętaj, że nadmiar składników odżywczych jest tak samo szkodliwy, jak ich zbyt mała ilość. Jeżeli u Twojego psa pojawiły się problemy dermatologiczne, związane z wypadaniem sierści, łuszczeniem się skóry albo częstym występowaniem stanów zapalnych na niej, warto uzupełnić jego dietę o preparat SKIN od DrPetCare (https://drpetcare.pl/witaminy-dla-psa/). Zawiera on olej rybi, z ogórecznika, ekstrakt z pokrzywy, czy ostropest plamisty, które pomogą nawet w przypadku atopowego zapalenia, łuszczenia albo nadmiernego wysuszania skóry. Dla starszych czworonogów, z dolegliwościami aparatu ruchu, a także dla zwierząt w okresie intensywnego wzrostu, szczególnie polecany jest suplement diety FLEX PREMIUM (https://drpetcare.pl/suplementy-diety-dla-kota/), który wspomoże regeneracje, syntezę i prawidłowe funkcjonowanie stawów. Z kolei, aby zadbać o odporność czworonoga, wspomóc procesy mineralizacji kości, czy zapobiec chorobom skóry, świetnie sprawdzi się suplement diety VITAMINS, dostarczający cały szereg witamin i minerałów. W ofercie DrPetCare znajdziesz także proszek do higieny jamy ustnej, który pomoże usunąć gromadzącą się płytkę nazębną, ureguluje pracę tarczycy i procesy trawienne i odtruje organizm z metali ciężkich. Postaw na najlepsze karmy oraz suplementy dla kota i psa!

google_news