Porady i inspiracje

Zdrowy sen – 3 rodzaje materaców, które go zapewnią

Wybór odpowiedniego materaca do łóżka jest bardzo ważny – ma on duży wpływ na nasze zdrowie, Często jednak nie doceniamy jego zalet, poranne dolegliwości składając na karb zmęczenia. Tymczasem dobrze dobrany materac potrafi zapewnić dobre samopoczucie przez cały dzień, zapobiegając bólom kręgosłupa czy mięśni. Bardzo dobrym wyborem są materace termoelastyczne, dopasowujące się do kształtu naszego ciała, czy też materace piankowe. Jak wybrać odpowiedni materac do naszego łóżka?

  1. Materace termoelastyczne
  2. Materace piankowe
  3. Materace żelowe
Materace termoelastyczne

Jeśli często skarżymy się na problemy z kręgosłupem i narzekamy na spięte mięśnie, materace termoelastyczne będą bardzo dobrą opcją. Wykonane ze specjalnej pianki potrafią dopasować się idealnie do kształtu ciała, dzięki czemu jego nacisk na materac jet minimalny, a mięśnie spoczywają swobodnie, rozluźniając się stopniowo. Tego typu materac poprawia również krążenie, a wygodna pozycja podczas snu powoduje, iż nie zmieniamy jej zbyt często. Testując potencjalny nowy zakup musimy pamiętać, iż początkowo trudno przyzwyczaić się do nieco innego, lepszego komfortu spania – dopiero po kilku dniach odkryjemy pełnię zalet materaca termoelastycznego.

Materace piankowe

Materace piankowe zdobyły sporą popularność wśród kupujących. Są one tanie w produkcji, a jednocześnie bardzo elastyczne i funkcjonale. Wykonane najczęściej z poliuretanu bez problemu dopasowują się do każdego stelaża. Są one polecane dla osób, które wymagają rehabilitacji, szczególnie z urazami kręgosłupa, a także alergików. Nadają się również dla osób z nadwagą (lub dla par, w których występuje duża różnica wagi). Jeśli odpowiednio dobierzemy gęstość pianki dla spodziewanego obciążenia, będziemy zaskoczeni jej wygodą i w pełni wykorzystamy właściwości materaca. Materace piankowe mogą przybierać kształt fali, której krzywizny odpowiadają ludzkiej sylwetce, lub odkształcać się pod wpływem ciepła ciała osoby śpiącej.

Materace żelowe

Materace żelowe to stosunkowo nowe rozwiązanie, jednak szybko znajdujące swych zwolenników. Bardzo łatwo w tego typie materacu dostosować jego twardość do wymagań użytkownika. Potrafi on również bezproblemowo dopasować się do sylwetki, a właściwości termiczne wypełniającego go żelu zachowują stałą ciepłotę ciała, dodatkowo mając ożywcze działanie chłodzące. Są to produkty bardzo wysokiej jakości, jednak ich dostępność na rynku jest jeszcze dość mała. Biorąc pod uwagę jednak, jak są wygodne, kwestią czasu jest ich masowe pojawienie się w sklepach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments