Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Pojedziemy inaczej na Legionów!

Fot. PZD Żywiec

Jeszcze w tym tygodniu wprowadzona zostanie znaczna zmiana w organizacji ruchu na drodze powiatowej przy alejach Wolności i Legionów w Żywcu.

Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Żywcu zmiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu okrężnego wokół skweru Narodowych Sił Zbrojnych.

Zmianie ulegnie kierunek jazdy na odcinku alei Legionów przylegającym do skweru. W miejsce obecnych prawych pasów ruchu na tym odcinku zostaną wyznaczone pasy postojowe. Jednocześnie zmniejszeniu i reorganizacji ulegnie obecnie istniejący parking przy ulicy Kraszewskiego. Prace związane z wykonywaniem nowego oznakowania planowane są od wtorku do piątku (19 – 22 listopada), a ich postęp w dużej mierze uzależniony jest od warunków pogodowych. Prosimy o zachowanie w tym czasie szczególnej ostrożności na tych odcinkach zarówno w czasie prac, jak i w początkowym okresie funkcjonowania nowej organizacji. Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające, wprowadzenie nowej organizacji ruchu nastąpi w piątek, 22 listopada – informuje PZD.

Na mapce przedstawiony jest nowy schemat kierunków ruchu na wspomnianych ulicach. Strzałki w kolorze zielonym wskazują kierunki z pierwszeństwem, a strzałki w kolorze czerwonym – kierunki podporządkowane.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
żywczak
żywczak
7 miesięcy temu

Istotnie, rewelacyjny pomysł ! _). Zmieni niesamowicie układ komunikacyjny w Żywcu. Nie będzie wcale korków… Dżizis…..k…wa, ja pie…….

Judyta
Judyta
7 miesięcy temu

Taaaaak, wymyślili koło…. Lepiej pomyślcie nad organizacja ruchu przy wyjeździe z ul. Podlesie ! Tam się wyjeżdża z narażeniem życia !!!!!
Albo przenieście Mc Donalda….

hmm
hmm
7 miesięcy temu

Pomysł OK, przeanalizowałbym jeszcze wjazd do starostwa. Skręcać tuż za autobusem trochę niebezpieczne,

Jerzy
Jerzy
7 miesięcy temu

Pomysl dobry zobaczmy jakie będzie wykonanie 😉

PIT
PIT
7 miesięcy temu

Jeśli nie wprowadzą szykan na jezdni to czołówki murowane !!!!!

Jerzy
Jerzy
7 miesięcy temu
Reply to  PIT

W którym miejscu ?
Jak na razie tylko w twojej wyobraźni

Rzeczoznawca II
Rzeczoznawca II
7 miesięcy temu

Pomysł wręcz genialny!!!

Rzeczoznawca
Rzeczoznawca
7 miesięcy temu

Ale to już było !!! Znowu będą piękne zderzenia i katastrofy, ale tym razem już chyba koncepcją zamierzone. Po co w ogóle wprowadzać taki chaos. Dlaczego nie rondo obok MDK. Może pomnik przeszkadza /?/, to przesunąć 5 m i po sprawie. Oj, widocznie Ktoś myśli…!!!!

Jerzy
Jerzy
7 miesięcy temu
Reply to  Rzeczoznawca

To jest rondo, nie zauważyłeś ?
Jeśli będą kolizje, to sprawcami będą drogowi id*oci. Tak jak na zakręcie w Bielsku, a id*otów trzeba z ruchu drogowego eliminować

Góral
Góral
7 miesięcy temu
Reply to  Rzeczoznawca

Współczuję Panu Rzeczoznawcy bojaźni przed usprawnianiem ruchu, pewnie do Bielska dalej Pan jeździ starą drogą bo ekspresówka to nowe, złeee i niebezpieczne. Kierowcy widząc nową organizację ruchu będą jechać ostrożniej i nie na pamięć. Skrzyżowania z ruchem okrężnym to jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań dodatkowo w tym przypadku wprowadzone szybko, bez zbędnej budowy ronda przy MDK i paraliżu miasta. Na marginesie katastrofy w ruchu drogowym na szczęście zdarzają się bardzo rzadko -tytułowanie się jako rzeczoznawca do czegoś zobowiązuje.

Adam
Adam
7 miesięcy temu

Bardzo dobry pomysł…

Rzeczoznawca
Rzeczoznawca
7 miesięcy temu
Reply to  Adam

B. dobry pomysł – dla kogo? chyba w celu wyeliminowania części kierowców. Na prostej drodze, w połowie zmiana ruchu dwukierunkowego z jednokierunkowym. Samochody pojada na czołowe zderzenia, Człowieku zastanów się, to już naprawdę było i były tragedie. Jak myślisz, po co wprowadzono betonowe bariery na parkingu, właśnie dlatego. Trudno uznać, że wszystko będzie działać wg kodeksu drogowego, bo nie będzie. Były światła, znaki i nic nie dawały.