Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Pojedziemy inaczej na Legionów!

Fot. PZD Żywiec

Jeszcze w tym tygodniu wprowadzona zostanie znaczna zmiana w organizacji ruchu na drodze powiatowej przy alejach Wolności i Legionów w Żywcu.

Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Żywcu zmiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu okrężnego wokół skweru Narodowych Sił Zbrojnych.

Zmianie ulegnie kierunek jazdy na odcinku alei Legionów przylegającym do skweru. W miejsce obecnych prawych pasów ruchu na tym odcinku zostaną wyznaczone pasy postojowe. Jednocześnie zmniejszeniu i reorganizacji ulegnie obecnie istniejący parking przy ulicy Kraszewskiego. Prace związane z wykonywaniem nowego oznakowania planowane są od wtorku do piątku (19 – 22 listopada), a ich postęp w dużej mierze uzależniony jest od warunków pogodowych. Prosimy o zachowanie w tym czasie szczególnej ostrożności na tych odcinkach zarówno w czasie prac, jak i w początkowym okresie funkcjonowania nowej organizacji. Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające, wprowadzenie nowej organizacji ruchu nastąpi w piątek, 22 listopada – informuje PZD.

Na mapce przedstawiony jest nowy schemat kierunków ruchu na wspomnianych ulicach. Strzałki w kolorze zielonym wskazują kierunki z pierwszeństwem, a strzałki w kolorze czerwonym – kierunki podporządkowane.

12
Skomentuj

avatar
8 Komentarzy
4 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
12 Komentarzy
żywczakGóralJudytahmmJerzy Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
żywczak
Gość
żywczak

Istotnie, rewelacyjny pomysł ! _). Zmieni niesamowicie układ komunikacyjny w Żywcu. Nie będzie wcale korków… Dżizis…..k…wa, ja pie…….

Judyta
Gość
Judyta

Taaaaak, wymyślili koło…. Lepiej pomyślcie nad organizacja ruchu przy wyjeździe z ul. Podlesie ! Tam się wyjeżdża z narażeniem życia !!!!!
Albo przenieście Mc Donalda….

hmm
Gość
hmm

Pomysł OK, przeanalizowałbym jeszcze wjazd do starostwa. Skręcać tuż za autobusem trochę niebezpieczne,

Jerzy
Gość
Jerzy

Pomysl dobry zobaczmy jakie będzie wykonanie 😉

PIT
Gość
PIT

Jeśli nie wprowadzą szykan na jezdni to czołówki murowane !!!!!

Jerzy
Gość
Jerzy

W którym miejscu ?
Jak na razie tylko w twojej wyobraźni

Rzeczoznawca II
Gość
Rzeczoznawca II

Pomysł wręcz genialny!!!

Rzeczoznawca
Gość
Rzeczoznawca

Ale to już było !!! Znowu będą piękne zderzenia i katastrofy, ale tym razem już chyba koncepcją zamierzone. Po co w ogóle wprowadzać taki chaos. Dlaczego nie rondo obok MDK. Może pomnik przeszkadza /?/, to przesunąć 5 m i po sprawie. Oj, widocznie Ktoś myśli…!!!!

Jerzy
Gość
Jerzy

To jest rondo, nie zauważyłeś ?
Jeśli będą kolizje, to sprawcami będą drogowi id*oci. Tak jak na zakręcie w Bielsku, a id*otów trzeba z ruchu drogowego eliminować

Góral
Gość
Góral

Współczuję Panu Rzeczoznawcy bojaźni przed usprawnianiem ruchu, pewnie do Bielska dalej Pan jeździ starą drogą bo ekspresówka to nowe, złeee i niebezpieczne. Kierowcy widząc nową organizację ruchu będą jechać ostrożniej i nie na pamięć. Skrzyżowania z ruchem okrężnym to jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań dodatkowo w tym przypadku wprowadzone szybko, bez zbędnej budowy ronda przy MDK i paraliżu miasta. Na marginesie katastrofy w ruchu drogowym na szczęście zdarzają się bardzo rzadko -tytułowanie się jako rzeczoznawca do czegoś zobowiązuje.

Adam
Gość
Adam

Bardzo dobry pomysł…

Rzeczoznawca
Gość
Rzeczoznawca

B. dobry pomysł – dla kogo? chyba w celu wyeliminowania części kierowców. Na prostej drodze, w połowie zmiana ruchu dwukierunkowego z jednokierunkowym. Samochody pojada na czołowe zderzenia, Człowieku zastanów się, to już naprawdę było i były tragedie. Jak myślisz, po co wprowadzono betonowe bariery na parkingu, właśnie dlatego. Trudno uznać, że wszystko będzie działać wg kodeksu drogowego, bo nie będzie. Były światła, znaki i nic nie dawały.