E-edukacja Na czasie Sucha Beskidzka

Maków: Krasomówcze zmagania

Laureaci eliminacji. Od lewej: Faustyna Uczniak, Beata Skawińska, Tomasz Bury, Paulina Wątlikiewicz, Krzysztof Lichota.

Młody jordanowianin Krzysztof Lichota jest zawodnikiem motocrossu i cross country z niemałymi osiągnięciami w obu tych dyscyplinach. Ale ostatnio dał się poznać również jako świetny orator.

 

Okazał się bezkonkurencyjny w eliminacjach powiatowych XXI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, które odbyły się w Zespole Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim. Każdy z uczestników miał za zadanie wygłosić krótkie przemówienie nawiązujące do tematu przewodniego, który brzmiał: „Dobroć bez odwagi jest niewiele warta”. Mowę Krzysztofa jego nauczycielka Dorota Szklana z Zespołu Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie skomentowała tak: – Oryginalne było jego spojrzenie na okazywanie i czynienie dobroci, bo przyjął perspektywę młodego Europejczyka, żyjącego w dostatnim, bezpiecznym i spokojnym świecie, z dala od okrucieństwa oraz sytuacji zagrożenia, które tak naprawdę weryfikują ludzką dobroć i odwagę.

 

Drugie miejsce w eliminacjach zajęła Paulina Wątlikiewicz z Liceum Ogólnokształcącego w Jordanowie, a na trzecim uplasował się Tomasz Bury z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej. Ponadto Beata Skawińska z suskiego LO otrzymała wyróżnienie, zaś Faustyna Uczniak z tej samej szkoły – nagrodę publiczności.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o