Wydarzenia Cieszyn

Pogwizdów: Nowy wóz bojowy

Fot. Krzysztof Marciniuk

W garażu Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogwizdowie zaparkował nowiutki wóz bojowy. Zastąpił wysłużony pojazd, który służył tutejszym ochotnikom przez… blisko 40 lat.

Samochód trafił do jednostki w ramach realizacji Gminnego Programu Modernizacji OSP. – Ten średni wóz bojowy bez wątpienia wpłynie na jeszcze większą skuteczność działań strażaków-ochotników z Pogwizdowa. To zasłużona jednostka, która w ubiegłym roku obchodziła swoje 110-lecie. Trzeba dodać, że jest to drugi nowy wóz strażacki zakupiony w ostatnim czasie. Wcześniej podobny pojazd trafił do OSP w Kończycach Wielkich – mówi Grzegorz Sikorski, wójt gminy Hażlach.

Gmina ze swojego budżetu wyłożyła okrągłe pół miliona złotych. Reszta, czyli ponad 200 tys. zł, pochodziła z dotacji otrzymanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego oraz z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Autorem fotoreportażu jest Krzysztof Marciniuk.

4
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
4 Komentarzy
MieszkaniecMikJasperHmmm Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Nowy wóz, czyli wójt ma spokój na 40 lat :-))) Brawo

Hmmm
Gość
Hmmm

Krzysztof Marciniuk “Zastąpił wysłużony pojazd, który służył tutejszym ochotnikom przez… blisko 40 lat” z tego co OSP pisało na innym portalu to było to 20 lat. Coś chyba nie tak.

Jasper
Gość
Jasper

DAF to rocznik 1981 więc dokładnie ma 38 lat więc Pan redaktor sie nie pomylił. Pozdrawiam drogi Hmmm

Mik
Gość
Mik

Sluzy w osp 20 lat