Wydarzenia Żywiec

Ślemień: Oni już są radnymi

Gminna Komisja Wyborcza w Ślemieniu poinformowała o obsadzeniu mandatów radnych bez konieczności wyboru w kadencji 2018 – 2023.

Jak informuje Gminna Komisja Wyborcza stało się tak z uwagi, że w danym okręgu zarejestrowano tylko jednego kandydata i z tego powodu nie ma konieczności przeprowadzania wyborów. Radnymi na kadencję 2018 – 2023 już zostali:

okręg nr 4 – Agata Małysiak (KWW Zgodni i Odpowiedzialni)

okręg nr 6 – Bogusław Hilarowicz (KWW Zgodni i Odpowiedzialni)

okręg nr 7 – Lucyna Wiewióra (KWW Zgodni i Odpowiedzialni)

okręg nr 11 – Jerzy Siwiec (KWW Zgodni i Odpowiedzialni)

6
Skomentuj

avatar
4 Komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
4 Komentarzy
Franuśwwwdo Fiodora Fiodorówkafiodor Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
www
Gość
www

Nie ma kandydatów dlaczego? Najbardziej zadłużona gmina Czernichów – obecny wójt już nie kandyduje, Ślemień trzeci z zadłużeniem brak – chętnych na radnych. Później Łękawica itd…. żdziwieni ? Żywiec Zadłużenie 10 000 000 malutko jak na takie miasto. Kandydatów jak mrówek. Pytania ???

Franuś
Gość
Franuś

Jaka jest odpowiedzialność radnych? Zbiorowa czyli żadna. Wójt owszem, ma jednoosobową odpowiedzialność za gminę ale jeszcze nie było przypadku aby wójta pociągnięto do odpowiedzialności za zadłużenie gminy.

do Fiodora Fiodorówka
Gość
do Fiodora Fiodorówka

Młodzi nie mają “parcia na szkło” tak jak ci co “rządzą” od lat. Nie zmieniają sztandarów przed wyborami tak jak Maciej Mika ( z PSL-u do PiS-u )

fiodor
Gość
fiodor

Radziechowy – średnia wieku kandydatów na radnych jest przerażająca – najmłodszy kandydat ma 39 lat, najstarsi 69 i 71. Młodych nie ma.
Jeszcze maksimum dwa razy takie wybory (samorządowe) i będzie postępować łączenie gmin bo nie będzie w nich komu pracować

Franuś
Gość
Franuś

W przyrodzie nie ma pustki. Zawsze się znajdą chętni. Pytanie: z jaką jakością będziemy mieli do czynienia. Bo już dziś jest marna.

Franuś
Gość
Franuś

Tak się dzieje bez wyboru i w innych gminach wiejskich. Kampanii wyborczej nie widać żadnej bo radni starzy uważają, że mają wybór zapewniony i tak się dzieje według statystyk. Nowy a najczęściej dwudziestolatek mniej znany ma niewielkie szanse jako kontrkandydat przy starym radnym. A starzy przywiązani do funkcji (i diety) kandydują nadal w 90 procentach. Nie wiadomo co stary radny dokonał a także co zechce zrobić bo nie ma podsumowań kadencji i w tej nieświadomości jest wybierany. Ktoś musi być wybrany i lepiej ten który już był.