E-edukacja Żywiec

Żywiec: Co uczniowie wiedzą o UE?

Fot. Paweł Szczotka

W Żywcu rozstrzygnięto i nagrodzono dzisiaj (9 marca) laureatów Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod honorowymi patronatami europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, posła Kazimierza Matusznego i starosty żywieckiego Andrzeja Kalaty.

Konkurs, w którym brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, zorganizowany został z okazji 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

W sumie do konkursu przystąpiło 100 uczniów – podkreśla Joanna Paciecha, nauczycielka z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu.
Nim ogłoszono wyniki dla wszystkich zebranych przygotowano debatę oksfordzką, w której dwie drużyny szkolne przedstawiały swoje argumenty do tezy: mój głos ma wpływ na przyszłość Unii Europejskiej. Debatę prowadził Patryk Prochownik z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. Drużyną, która broniła tej tezy, byli uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu w składzie: Natalia Tomczyk, Patrycja Tomaszek, Sebastian Kaczmarczyk i Marta Prochot. Z kolei przeciwnikami tej tezy była drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce w składzie: Patrycja Lach, Tomasz Śleziak, Joanna Zawada i Klaudia Kurowska.

Po dyskusji, której z uwagą przysłuchiwali się uczestnicy konkursu i zaproszeni goście, przyszedł czas na rozdanie nagród.
W grupie wiekowej uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych pierwsze miejsce przyznano Nikoli Waliczek (Szkoła Podstawowa nr 3 w Żywcu). Drugie miejsce zajął Szymon Węgliński (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Żywcu), a trzecie Aleksandra Gołek (SP nr 3 w Żywcu). Wyróżnienia otrzymali: Małgorzata Miodońska, Anna Pułka i Jagoda Zając (SP nr 1 w Żywcu), a także Jakub Kuliński (Zespół Szkół w Gilowicach) i Bartłomiej Błachut (ZSP w Twardorzeczce).

W kategorii uczniów klas III gimnazjalnych oraz szkół średnich pierwszą nagrodę wręczono Marcie Skórzak. Drugie miejsce przyznano Weronice Szerszeń (obie z SP nr 3 w Żywcu), a trzecie Bartłomiejowi Błachutowi (ZSME w Żywcu). W tej kategorii wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Gąsiorek (ZS w Gilowicach) oraz Kacper Białożyt i Mateusz Zoń (obaj z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce).

Symboliczny bilet na wyjazd do Brukseli od europoseł Jadwigi Wiśniewskiej otrzymała Marta Skórzak. Z kolei bilety do Warszawy od posła Kazimierza Matusznego otrzymali pozostali laureaci. Dodatkowo laureaci zostali zaproszeni na posiedzenie wyjazdowe sejmowej Podkomisji stałej do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej, które odbędzie się w Milówce w poniedziałek, 11 marca.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Fan Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Fan
Gość
Fan

Matuszny jest super !