Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Pachnie buntem

Coraz bardziej wrze w Żywcu. A wszystko z powodu planów budowy ciepłowni, jak nazywają to władze miejskie, czy spalarni, jak określają to przeciwnicy jej powstania.

Od kilku tygodni zbierane są podpisy pod petycją przeciwko budowie ciepłowni-spalarni. Jest ich już ponad 500 i stale przybywa. Coraz więcej jest także oburzonych mieszkańców, a dyskusje na ten temat stają się coraz bardziej gorące.

Mieszkańcy, którzy do mnie przychodzą i są przeciwni budowie spalarni, zapowiadają nawet demonstrację – mówi poseł Małgorzata Pępek.

To właśnie do niej burmistrz Antoni Szlagor ma największy żal twierdząc, że wprowadza dezinformację i to – jego zdaniem – we wredny sposób.

O szczegółach całej sytuacji i zamieszania wokół planów budowy ciepłowni-spalarni w Żywcu przeczytać można w najnowszym wydaniu “Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”

E-wydanie tygodnika “Żywiecka Kronika Beskidzka” dostępne jest pod adresem: https://prasabeskidzka.pl/zywiecka-kronika-beskidzka-nr-49-z-06122018-p-220.html

15
Skomentuj

avatar
11 Komentarzy
4 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
15 Komentarzy
ekoczytelnik.Kri_FranuśJanusz Wons Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
czytelnik.
Gość
czytelnik.

Spalarnie to ludzie mają w swoich domach.
Nie wierzycie ? TO popatrzcie na kominy !!!!!!!
Co drugi jest czarny od sadzy po plastikach , szmatach i i mułach.
A – Ciepłownie muszą powstać i każdy powinien mieć wejście do tego źródła cieplarnianego.
Wtedy tylko będziemy oddychać czystym i zdrowym powietrzem.

Janusz Wons
Gość
Janusz Wons

podobno chca spalac po kryjomu odpady medyczne

Kri_
Gość
Kri_

tak, razem z radioaktywnymi odpadami z całego świata. Podobno Januszu Wons jesteś osobą myślącą, a podobno parzysz herbatę wodą po pierogach, podobno…

MACIEK
Gość
MACIEK

Z regulaminu obrad sesji rady miasta Żywca wykreślono punkt wolne wnioski. Teraz już mieszkaniec nie ma nawet jak zadac pytania na sesji. PRL Barejo.

Franuś
Gość
Franuś

Wolne wnioski są dla stałych uczestników sesji. Mieszkaniec ma prawo zadać pytanie, gwarantuje mu to ustawa. Ale trzeba poprosić prowadzącego o zgodę na zabranie głosu. Jak wszędzie.

Biowärme
Gość
Biowärme

Ciemna maso z Żywca. Internety macie, poszukajcie informacji o spalarniach w tak zanieczyszczonych miastach jak Wiedeń , Oslo. To właśnie pomoże w walce ze smogiem. Niech burmistrz zorganizuje wykłady dla was, jakieś okadzanie jak dla zabobonnych zacofańców.

eko
Gość
eko

Albo niech się przejadą do Wiednia i pooddychają powietrzem a nie tymi smrodami żywieckimi.Spalarnia w Wiedniu to samo centrum miasta.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

moim zdaniem nie będzie żadnego buntu, społeczeństwo żywieckie jest już na tyle świadome, że nie pozwoli sobą tak łatwo manipulować. Jeśli chodzi o budowę ciepłowni, to z całą pewnością ma ona sens pod jednym warunkiem. Że przyłączenie się do niej gospodarstw indywidualnych będzie opłacalne ekonomicznie. Manipulacją jest opowiadanie, czy pisanie, że “wybudują ciepłownię, a będzie to spalarnia”. Bzdura totalna. Osobiście wolę dwie, trzy, czy nawet cztery ciepłownie o nowoczesnej technologii wytwarzania ciepła niż tysiąc, czy więcej indywidualnych kominów kopcących byle czym poza wszelką kontrolą.

mirek
Gość
mirek

ja też się chętnie podpisze przeciw tej spalarni. Nie dośc że mamy jako miasto ogromny problem ze smogiem to jeszcze chcą nam tu wybudować kolejne dziadostwo które spowoduje że już w ogóle nie będzie dało się oddychać! Żywczanie to nie i****i i wcisnąć kitu sobie nie daszą

NIE dla spalarni
Gość
NIE dla spalarni

Pseudo ciepłownia, gdzie ma być spalane tylko 10% biomasy, reszta to śmieci.

agaton
Gość
agaton

opozycja totalna w wydaniu powiatowym nie bo nie

ppp
Gość
ppp

ludzie opamiętajcie się, już sie firma napewno zakręciła koło niego chętna zarobić 5baniek na tej inwestycji,

NewLogin
Gość
NewLogin

Ja palę peletem. Kupiłem kocioł do którego mi nikt nie dofinansował. Jestem na EKO za własne pieniądze i z własnego przekonania. I NIE CHCĘ SPALARNI. Nie chcę śmierdzącego transportu zjeżdżającego z całego województwa koło mojego domu i tyle!!!!!

ze_wsi
Gość
ze_wsi

z całej Europy będą zwozić, taaa

Barny
Gość
Barny

Jakie to Żywieckie. Nie chcą spalarni z filtrami ale w domu palić będą śmieciami.