Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Policjanci podsumowali 2018 rok

Fot. Paweł Szczotka

W Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu odbyła się narada roczna, podczas której podsumowano policyjną pracę w 2018 roku na Żywiecczyźnie.

Spotkanie rozpoczął młodszy inspektor Michał Łukasik, komendant powiatowy policji w Żywcu, który przedstawił sposób wykonania najważniejszych zadań i przedsięwzięć, które miały wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ubiegłym roku w powiecie żywieckim. W kolejnej części spotkania podinspektor Krzysztof Czaja, I zastępca komendanta powiatowego policji w Żywcu, który z kolei przedstawił wyniki pracy pionu kryminalnego.

Jeśli chodzi o wypadki drogowe to z roku na rok spada ilość kolizji i wypadków. W 2017 roku w wypadkach samochodowych zginęło 10 osób, a w 2018 – 3. W 2018 roku w porównaniu do 2017 mieliśmy mniej kontroli drogowych pod kątem trzeźwości, ale odnotowaliśmy więcej przypadków, gdy kierowcy byli w stanie po spożyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości – powiedział młodszy inspektor Michał Łukasik, który dodał, że był to trudny rok dla policji.

Obecny na naradzie inspektor Piotr Kucia, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach, pogratulował żywieckiej policji zyskanego w 2018 rok wysokiego wskaźnika wykrywania przestępstw kryminalnych. Zwrócił jednak uwagę na mniejszą liczbę patroli policyjnych.

Wpływ na ten słabszy wynik miały być może absencje związane ze zwolnieniami lekarskimi L-4. dążmy do tego, aby policjantów w mundurach było jak najwięcej na ulicach. Ważne, aby w tym roku skierować większą uwagę na problem z dopalaczami, który zbliża się do Żywiecczyzny. W ruchu drogowym jest lepiej i bezpieczniej, ale martwi mnie większa ilość zatrzymanych kierowców po spożyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości. Dobre byłoby, aby w komendzie i w każdym komisariacie na terenie Żywiecczyzny było zamontowane i ogólnodostępne urządzenie pozwalające każdemu chętnemu na sprawdzenie stanu trzeźwości – stwierdził z kolei wicekomendant Piotr Kucia.

2
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
FranuśAda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Franuś
Gość
Franuś

Jest lepiej czy gorzej? Wykresów, plansz na zdjęciach jest dużo i to chyba lepiej. Jeśli się popatrzy na ilość przestępstw kryminalnych ogółem to w 2018 r. jest gorzej. Ale za to jest wysoki wskaźnik wykrywalności. Z planszy 41 widać, że jest bardzo mały procent stwierdzonych zagrożeń w stosunku do zgłoszonych według Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mapa nie dociera do obywateli w gminach. Może pora na konkluzje w tym miejscu, że trzeba coś zmienić.

Ada
Gość
Ada

90% policjantów na zdjęciu ma nadwagę