Wydarzenia Cieszyn

Uczniowie ruszyli na szlak uzbrojeni w worki i rękawiczki

Fot. Katarzyna Lindert-Kuligowska

Już po raz dwudziesty trzeci Komisja Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie zorganizowała akcję sprzątania rezerwatów w Cieszynie. Uczniowie ruszyli na szlak uzbrojeni w worki na śmieci oraz rękawice.

Piętnastoosobowe grupy uczniów cieszyńskich szkół w towarzystwie swoich opiekunów oraz przedstawicieli komisji przeczesywali zakątki miasta. W sumie udało się zebrać 20 worków 100-litrowych pełnych papierów, butelek i plastików. To była swoista lekcja ekologii, a także przyrody. Młodzi mogli podziwiać walory cieszyńskich rezerwatów, choć w niezbyt wiosennej aurze. – Pogoda nie sprzyjała, dlatego jestem pełen podziwu dla szkół, że byli z nami – mówił Jan Machała, przewodniczący . W sprzątaniu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół im. W. Szybińskiego, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Cieszynie. Imprezę zakończono konkursem przyrodniczo-krajoznawczym.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dźwięk
Dźwięk
1 rok temu

Ile zapłacono uczniom za pracę? Bo nie napisaliście.

coś koło tego
coś koło tego
1 rok temu
Reply to  Dźwięk

Zapomniałeś o nauczycielach i przedstawicielach komisji, że powinni mieć zebrane śmieci skrupulatnie zważone i kasa w ekoeuro. Inaczej jest to wyzysk ze strony ekoterrorystów i woda na młyn imperialistów.