Wydarzenia Bielsko-Biała

„Cudowny korowód miłości”. Marsz Równości po raz drugi przeszedł przez Bielsko-Białą. ZDJĘCIA, FILMY

Zdjęcia, filmy: Marcin Kałuski

Dzisiaj odbył się 2. Bielski Marsz Równości. Kolorowy, rozśpiewany i roztańczony tłum przemaszerował przez śródmieście w asyście armii policjantów. – To był cudowny korowód miłości – stwierdziła Joanna Wolska z Tęczowego Podbeskidzia.

Marsz, według organizatorów, mógł zgromadzić nawet trzy tysiące osób. Wedle policji, uczestników było trzy razy mniej. W Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej usłyszeliśmy ponadto, że – przynajmniej do 21.00 – nie odnotowano jakiegokolwiek incydentu. Uczestnicy donosili o kilku nieprzyjemnych reakcjach osób napotkanych na swojej drodze, ale machali na to ręką.

Wydarzenie oficjalnie rozpoczęła Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałek Senatu, która była – po raz drugi – gościem honorowym. – Prawa osób LGBT to prawa człowieka. Od polityków wymagamy ochrony praw tych, których prawa są łamane. Dlaczego maszerujemy w marszach równości w całej Polsce? Musimy spowodować, by wreszcie została wprowadzona aktywna polityka antydyskryminacyjna. Musimy doprowadzić do takich uregulowań prawnych, by osoby transpłciowe nie musiały pozywać do sądu swoich rodziców. Musimy skończyć wreszcie z mową nienawiści, musimy z nią walczyć. Musimy zmienić Kodeks karny, a szczególnie dwa przepisy – artykuły 256 i 257, dotyczące mowy nienawiści. Tam należy wprowadzić przesłanki tożsamości płciowej i orientacji seksualnej, aby tacy goście, jak ten z ubiegłej niedzieli, którzy obrażali was, poszli wreszcie siedzieć za kraty. I, na koniec, musimy zrobić wszystko, by wprowadzić prawdziwą równość w naszym kraju – równość dla osób nieheteronormatywnych i, oczywiście, dla kobiet. Musimy wbić do głowy tym, którzy się sprzeciwiają równości, że każdy Polak ma prawo żyć jak chce i z kim chce. Chrońmy rodziny i pozwólmy wszystkim zakładać rodziny na równych prawach.

Barwny korowód przeszedł przez dużą cześć śródmieścia, w tym ulice 3 Maja, Wałową, Piłsudskiego, Lwowską i Stojałowskiego. Wszystko rozpoczęło się i zakończyło na placu Chrobrego, gdzie na koniec odbyła się jeszcze zabawa przy muzyce. O dobry humor uczestników dbali didżeje i popularne drag queen. Powiewały tęczowe flagi, a w rękach trzymano transparenty z takimi hasłami, jak: „kocham cię”, „kocham, więc jestem”, „kochaj bliźniego jak siebie samego”, „jesteśmy rodziną” czy „gay power”. Unikano konfrontacyjnych przekazów, skupiając się na dobrej zabawie. Oberwało się tylko – według organizatorów całkiem spontanicznie – Prawu i Sprawiedliwości, gdy słowa popularnej piosenki maszerujący zmienili na „J*** PiS”.

W pochodzie wziął udział Adrian Zandberg, szef Partii Razem. – Za godzinę mam pociąg do Warszawy i pomyślałem, że wpadnę jeszcze na marsz. W zeszłym roku też przez chwilę na nim byłem, więc to się robi tradycją. To bardzo fajny sygnał, że Bielsko-Biała jest miastem otwartym, miastem równości, w którym ludzie są świadomi, że żyjemy w różnorodnym społeczeństwie. I że w tym społeczeństwie jest miejsce dla wszystkich. To oddech przyszłej Polski. Patrzę z dużym optymizmem w przyszłość. Polska z każdym rokiem staje się krajem coraz bardziej otwartym i egalitarnym. To się po prostu dzieje i to dobra informacja – powiedział naszej redakcji.

Z przebiegu wydarzenia cieszy się Joanna Wolska z Tęczowego Podbeskidzia i Strajku Kobiet Bielsko-Biała. – Był tylko jeden homofobiczny transparent. W porównaniu z ubiegłym rokiem, gdzie krew nam psuli m.in. panowie z Solidarności, dzisiaj był naprawdę cudowny korowód miłości. Bardzo chciałam, by to było pozytywne święto i to się udało. Cieszymy się, że w tym roku ochraniało nas prawie trzystu policjantów, a radą wsparła nas Koalicja Miast Maszerujących – mówi współorganizatorka.

– Jestem bardzo zadowolona z frekwencji, bo było nas dwa razy więcej, niż ostatnim razem. Pojawiło się mnóstwo młodych ludzi, którzy po raz pierwszy udali się na taki marsz. Myślę, że około połowa była z rejonu Bielska-Białej, a druga połowa z innych części Polski. Nie było żadnych incydentów. Cieszymy się, jako Tęczowe Podbeskidzie, że m.in. Strajk Kobiet pomógł nam zorganizować to wydarzenie i wspólnie możemy się świetnie bawić – dodaje Karolina Duźniak z Tęczowego Podbeskidzia. Jak zdradza, wprawdzie przeciwnicy środowisk LGBT też chcieli się pokazać, ale wycofali się po tym, gdy zorientowali się, iż trasa Marszu Równości jest zupełnie inna, niż we wrześniu.

Do Bielska-Białej przyjechali m.in. członkowie tzw. ruchu miśkowego Bears of Poland, w tym Vladimir, dzierżący tytuł Mistera Bear Poland. – Przyjechałem z Podhala, by nas tu reprezentować. Jesteśmy tu też po to, by pokazać, że jesteśmy częścią tej społeczności, że nie jesteśmy żadnym zagrożeniem, jak to mówią politycy i czym straszą w telewizji. To jest mój drugi marsz w życiu – powiedział.

– Jestem tutaj, by wesprzeć ruch LGBT. Opłaca się tu być i celebrować wolność. Dzisiaj się bawimy i cieszymy się, że możemy pokazać, iż jesteśmy. Wiele osób zmaga się z problemem wyobcowania, a tutaj może poczuć wsparcie, poczuć się częścią większej społeczności. Widzę tu mnóstwo znajomych twarzy z Bielska-Białej. Jest postęp w porównaniu do ubiegłego roku. Czujemy się tu bezpiecznie. Myślę, że w ogóle w Bielsku-Białej społeczność LGBT może się czuć dobrze i bezpiecznie – ocenił Hubert z Bielska-Białej.

W marszu wziął udział aktywista Szymon Kułakowski. Bielszczanin obecnie żyje i pracuje na Islandii, ale nie mógł odpuścić tego wydarzenia. Dołączył do ekipy Food Not Bombs Bielsko-Biała, która częstowała wszystkich zimną herbatą. – Przez pierwsze pół godziny nie mogłem przestać się uśmiechać, mając świadomość, że to się dzieje w moim mieście. Doświadczyłem pozytywnego podejścia młodych ludzi, bliskości, ale i dobrej organizacji. Było paru osiłków na moście, którzy mieli swoje pół minuty i coś tam zaczęli krzyczeć. Ale nikt nie zwrócił na to uwagi – opowiedział. – To bardzo ważna impreza, która – mam nadzieję – będzie się rozwijać. Pokazuje, że uczestniczą w niej normalni ludzie, mający swoje potrzeby, potrafiący się wspólnie bawić w świetnej atmosferze. Jeśli nie będzie ich widać, to społeczeństwo nie będzie się z nimi liczyć – uzupełnił.

– Było bardzo pozytywnie. Jesteśmy naładowani dobrą energią. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się jeszcze liczniej, że będzie tak samo kolorowo, wesoło i bez incydentów. Marsz to dla nas jeden dzień w roku, gdy możemy iść tacy, jacy jesteśmy, gdy możemy wyrażać siebie tak, jak tego chcemy i nie musimy się bać. Jest nas dużo, chroni nas policja i nie mamy żadnych obaw, by przez te parę godzin, w rytm dobrej muzyki i z tęczowymi flagami, pobyć ze sobą i się dobrze bawić – podsumował Janek Gębala, z którym przed marszem przeprowadziliśmy wywiad.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
224 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
stop dewiacjom
stop dewiacjom
1 miesiąc temu

pederaści się tu zlecieli jak muchy do gó..a

Miły
Miły
1 miesiąc temu

Wolność, równość, tolerancja nie prowadzi do wojny

elo
elo
1 miesiąc temu

elity na WYBIEGU sama śmietana

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

Nie dajmy się zastraszyć pesudo katolikom i faszystom

Marysia
Marysia
1 miesiąc temu
Reply to  Jurek

To już ich koniec jeszcze paru psycholi z tvpis i trwam zostało ale to jest końcówka debilizmu.

smutny
smutny
1 miesiąc temu

fee,fee,fee fuj,fuj,fuj – obrzydliwe

Renia
Renia
1 miesiąc temu
Reply to  smutny

Jak sklerotyk od kota obraca kolegów i staruchy całują Szatana z Torunia to jest zboczenie nie mówiąc o pedofilach czarnych.

Renia
Renia
1 miesiąc temu

Staruchy pisowskie trzeba się z tym pogodzić że każdemu młody wiek mija moi rodzice mają po 70 i się cieszą że ich dzieci wnuki mają inne życie na wesoło nigdy nas nie krytykowali za zabawy s kolegami koleżankami cieszą i mówią tak się Świat zmienia poznaje wszystkie kultury ale to dlatego że oglądają wszystkie stacje tv nie tylko dla idiotów zboczonych tvp i trwam jak psychole sekty jaro-rydzol za to ich kochamy i szanujemy nasz pra babcia była taka sama mając 97 lat mówiła nam w naszych czasach tego nie było macie wielkie szczęście że żyjecie w takich czasach .

Bonifacy
Bonifacy
1 miesiąc temu
Reply to  Renia

To smutne ale i w tym przypadku potwierdza się reguła – głupi rodzice mają głupie dzieci. Ale to nie twoja wina, takie geny.

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu
Reply to  Bonifacy

głupi, głupszy, Bonifacy

Marysia
Marysia
1 miesiąc temu
Reply to  Bonifacy

Ciebie nie urodzili rodzice tylko ciemny osioł sekty pis.

Miejscowy
Miejscowy
1 miesiąc temu
Reply to  Renia

Jakim trzeba być turbo the bilem lewacko POwskim żeby wciąż wypisywać te same brednie urojone w chorym umyśle.

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu
Reply to  Miejscowy

czy ty ksiądz?

Brunchilda
Brunchilda
1 miesiąc temu
Reply to  Jurek

bolszewik jak ty

Brunchilda
Brunchilda
1 miesiąc temu

długo jeszcze komuchy bielskie będą trzymać to obrzydlistwo na pierwszej stronie tego POrtaliku?

Wiktor 55 lat
Wiktor 55 lat
1 miesiąc temu

Brawo młodzi a zabawa was umacnia a pis trzeba ***** to jest koniec starych zlanych pampersów moherowych jak ich sklerotyk handlarz euro po 3 złote

Miły
Miły
1 miesiąc temu

Niech każdy popatrzy na siebie, zastanowi się jak postępuje i jakim jest człowiekiem a innych dobrze byłoby zostawić w spokoju

Do Julek i Julianów
Do Julek i Julianów
1 miesiąc temu

Nie trzeba być zwolennikiem PIS-u by nie być koniecznie zwolennikiem nadaniu specjalnych przywilejów grupie ludzi, którzy mają potrzebę by ich sposób zaspokajania popędu płciowego musiał być podziwiany przez resztę społeczeństwa.

Karolina i Kamil
Karolina i Kamil
1 miesiąc temu

Jeżeli zabawa jest zaspokojeniem popędu płciowego to ty jesteś d***l-m albo całkowicie sboczony jak twój jarek i pedofile i takich trzeba ***** jak całą bandę *** młodzi tak się będą bawić a wy dalej się pieńcie jak krowa na pastwisku taki wasz poziom umysłowy.

Do Julek i Julianów
Do Julek i Julianów
1 miesiąc temu

Czego głupiec nie zrozumie, to dla niego głupie.

Monika 36 lat z BB
Monika 36 lat z BB
1 miesiąc temu

Nic mi tak nie robi przyjemności jak sie plucie starych moherów zakochanych w pedałach od kota pedofilów od Szatana z Torunia tak was młodzi olewają i odchodzą od kościoła niestety prze was wy nie macie nic wspólnego z Bogiem ogłupieni przez nierobów purpurowych.

Fred
Fred
1 miesiąc temu

Poprostu się dzieciakom w główkach poprzewracała z tego dobrobytu i lenistwa

Miły
Miły
1 miesiąc temu
Reply to  Fred

Dzieci są coraz mądrzejsze tak więc nie zostań za nimi w tyle

YOU
YOU
1 miesiąc temu

Osiem godzin temu, kilka wpisów niżej odpisałaś mi jako Ewa… Tam też masz wyjaśniony twój problem prymitywie.

Ttt
Ttt
1 miesiąc temu

Bajtel party. Same dzieci.

Xyz
Xyz
1 miesiąc temu
Reply to  Ttt

Gówniarze, a nie dzieci

Miły
Miły
1 miesiąc temu
Reply to  Xyz

Jak się przezywasz tak się nazywasz

Miły
Miły
1 miesiąc temu
Reply to  Ttt

Dzieci ale mądre więc warto się od nich uczyć

Miły
Miły
1 miesiąc temu

Każdy ma prawo być sobą i nikomu nic do tego

Niemiły
Niemiły
1 miesiąc temu
Reply to  Miły

Chyba że jesteś LGBT – wtedy nie masz żadnych praw

Miły
Miły
1 miesiąc temu
Reply to  Niemiły

Kiedyś kobiety też nie miały praw i to się zmieniło więc tutaj będzie podobnie

Jenny
Jenny
1 miesiąc temu
Reply to  Miły

Jak wyjaśnisz przypadek: pewna rodzinka chciała mieć syna, urodziła się córka. Więc zmienili jej płeć. Jak to się ma do prawa bycia sobą?

Bartek
Bartek
1 miesiąc temu
Reply to  Jenny

To proste, załatwili to u smoka, który przetrasportował do innego ciała nadświadomość humanoidalnej rasy mieszkańców Ceres… Mniej więcej tak samo wiarygodna odpowiedź…

Kri_
Kri_
1 miesiąc temu
Reply to  Jenny

I jeszcze przed tym: za siedmioma….

Miły
Miły
1 miesiąc temu
Reply to  Jenny

Ja mówię o osobie która świadomie o sobie decyduje a nie ktoś za nią. Przecież to oczywiste.

Ma cykora?
Ma cykora?
1 miesiąc temu

Władze Kataru ostrzegły kibiców, że za użycie tęczowych flag na mistrzostwach mogą się spodziewać od 7 do 11 lat więzienia.
Może pani wicemarszałek senatu pojedzie do Kataru z misją by miejscowym “wbić do głowy tym, którzy się sprzeciwiają równości” jak brzydko robią.
Tam by chyba tak nie gardłowała, a może się mylę?

Miły
Miły
1 miesiąc temu
Reply to  Ma cykora?

Jak podoba Ci się Katar to jedź, nic prostszego

Bartek
Bartek
1 miesiąc temu
Reply to  Ma cykora?

A może nie pojedzie, bo mieszka w Polsce, zajmuje się Polską i jest Polką?

Miły
Miły
1 miesiąc temu
Reply to  Bartek

Ale jeśli tam tak cudownie a w Polsce źle to po co ma tu cierpieć

Maciek
Maciek
1 miesiąc temu

To co się tu dzieje w komentarzach przechodzi ludzkie pojęcie 😂. Młodzi ludzie se przeszli z kolorowymi flagami, coś się pocieszyli, pokazali co im się podoba i od razu afera “łeee do pracy byście poszli. W kopalni to by wam pokazali”, jakby jedynym poprawnym wzorcem RIGCzu było przegranie życia na przodku 😂

Ha
Ha
1 miesiąc temu
Reply to  Maciek

Tak Maciek – Sodoma i Gomora!

Gienia
Gienia
1 miesiąc temu
Reply to  Maciek

A co jest złego w pracy?

Bujaj się Gienia.
Bujaj się Gienia.
1 miesiąc temu
Reply to  Gienia

Sama praca.

Gienia
Gienia
1 miesiąc temu

Kolejny którego przyszłością będzie zbieranie resztek jedzenia że śmietników

Kri_
Kri_
1 miesiąc temu
Reply to  Gienia

A nie tak jak ty – socjal?

z netu
z netu
1 miesiąc temu

Macy Gray, znana również jako Natalie Hinds, to amerykańska piosenkarka soulowa. Udzieliła wywiadu w brytyjskim programie TV, w który powiedziała kilka zdroworozsądkowych prawd. M. in. taką – „Tylko dlatego, że zmienisz kilka części ciała, nie staniesz się kobietą, przykro mi”. Artystka jednak od razu przyznała, że zdaje sobie sprawę, że ludzie „znienawidzą ją za te słowa”. „To jest jednak fakt” – dodała.

nie sięgaj do netu po takie przykłady
nie sięgaj do netu po takie przykłady
1 miesiąc temu
Reply to  z netu

u nas znana artystka Edyta Górniak też się wypowiadała nieco w innej sprawie, może artystkom chodzi o to aby artystki znienawidzano “za te słowa”? – jakie autorytety?

Maciek
Maciek
1 miesiąc temu

Żałosne

Robertp
Robertp
1 miesiąc temu

Ale żeby Bielsko w to mieszać?? Może następnym razem do Sosnowca to wypier……c

Iwan
Iwan
1 miesiąc temu
Reply to  Robertp

Do Moskwy. Do Moskwy. A Putin na zawał pierdolnie. To by była zasługa tych dziwacznych kabareciarzy

Robin
Robin
1 miesiąc temu
Reply to  Iwan

Z Moskwy wyszło , więc do Moskwy niech wraca

Gienia
Gienia
1 miesiąc temu

Co za czasy – chłopy bez jaj, a baby z fujarami.

skąd chcesz normalne?
skąd chcesz normalne?
1 miesiąc temu
Reply to  Gienia

świat się zmienia Gienia, dobrze że jeszcze kury znoszą jaja.

Robol
Robol
1 miesiąc temu

Prawda jest taka paniusie, że na wsi żadne lewackie brednie się nie sprawdzają i nie sprawdzą, bo na wsi w przeciwieństwie do wielkomiejskich ośrodków wzajemnej adoracji elitek, eliteczek i stref wpływów, trzeba PO prostu zasuw… dalać, żeby utrzymać rodzinę. U nas nie ma czasu nad rozmyślaniem o tym czy do ust, czy w zad. To się paniusiu nazywa REALIZM. Cytując szczura paniusiu:” wam się we łbach poprzewracało, boście dawno chłopa nie miały”!

mało mądre realnie
mało mądre realnie
1 miesiąc temu
Reply to  Robol

A do miasta jeżdżą do pracy? Ten cytat na końcu jeszcze głupszy od początku.

Brunchilda
Brunchilda
1 miesiąc temu

idź już spać tęczowy osiołku bo ci się mózg przegrzeje

mało mądre realnie
mało mądre realnie
1 miesiąc temu
Reply to  Brunchilda

Idiotyzm w odpowiedzi jest następujący: “mało mądre realnie” napisał odpowiedz ok. 21 a Brunchilda przez “ch” o 23 i nawołuje aby iść spać bo jak rozumiem jest późno i to nie ma sam Brunchilda przegrzanego mózgu. Taki to poziom Brunchildy spod budki z piwem.

cudowny DOWÓD miłości
cudowny DOWÓD miłości
1 miesiąc temu

“Musimy wbić do głowy tym, którzy się sprzeciwiają równości(…)

Antek
Antek
1 miesiąc temu

Chcesz równości to przyjdź na kopalnię, fedrować na przodku

o czym gadasz
o czym gadasz
1 miesiąc temu
Reply to  Antek

nie zmyślaj, ściana wcale nie jest równa.

Antek
Antek
1 miesiąc temu
Reply to  o czym gadasz

U ciebie pewnie tak jest że masz krzywą ścianę

Miły
Miły
1 miesiąc temu

Nikogo nie można wykluczać każdy ma prawo być sobą

bezmyślne powtarzanie nonsensów
bezmyślne powtarzanie nonsensów
1 miesiąc temu
Reply to  Miły

Gwałciciel ma prawo być gwałcicielem, złodziej złodziejem, pedofil pedofilem. Nikogo nie można wykluczać każdy ma prawo być sobą.

Lucjan Czarniecki
Lucjan Czarniecki
1 miesiąc temu

A d***l debilem jak ty

już nie wiedzą co wymyślić
już nie wiedzą co wymyślić
1 miesiąc temu

o czym gadasz, nie o przestępcach mowa

Miły
Miły
1 miesiąc temu

Nie jeśli ktoś jest przestępcą to ma ponieść karę, a ja nie widzę żeby np. Lesbijka była przestępcą

Thriller
Thriller
1 miesiąc temu

W Niemczech się już boją paradować bo muzułmanów się
Boją !

Thriller
Thriller
1 miesiąc temu

Aż tyle Policji na wiecu miłości?

z boku
z boku
1 miesiąc temu
Reply to  Thriller

Ty też byś dorobił za friko.Po co użerać się z przestępcami,jak można patrzeniem zabawić oczy.

Stop dewiacjom
Stop dewiacjom
1 miesiąc temu

We Wrocławiu powstała s*x-cukiernia.W ramach promocji rozdawano dzieciom gofry w kształcie wagin i penisów.Tak kończy się pobłażanie zboczeńcom. Co do słowa zboczeniec to wg. słownika PWN – potocznie osoba ,której zachowania seksualne odbiegają od normy

spokojniejszy sen
spokojniejszy sen
1 miesiąc temu
Reply to  Stop dewiacjom

a gdybyś tak rozszerzył wiedzę poza formułkę słownikową i nie przywoływał cukierni wrocławskiej – zupełnie inny komentarz

Stop dewiacjom
Stop dewiacjom
1 miesiąc temu

rozszerzam-w Warszawie powstała druga cukiernia tej sieci,której nazwy nie pamiętam ,coś z francuskiego,tam też zboki demoralizowały nieletnich swoimi cukrowymi penisami

spokojniejszy sen
spokojniejszy sen
1 miesiąc temu
Reply to  Stop dewiacjom

niewiele rozszerzyłeś, nie o takie rozszerzenie chodzi w pogłębieniu wiedzy.

z boku
z boku
1 miesiąc temu
Reply to  Stop dewiacjom

No i co z tego,poczytaj sobie jak dzieci /3-9 lat/ w Skandynawii zapoznawane są z seksualnością w szkole i nie tylko,również w programach telewizyjnych.W rankingach szczęśliwości właśnie kraje skandynawskie zdobywają pierwsze miejsca,również przodują w wysokości dochodów na mieszkańca.W przeciwieństwie to tej zatęchłej,ciemniackiej,kruchcianej Polski.

Stop dewiacjom
Stop dewiacjom
1 miesiąc temu
Reply to  z boku

dobrobyt nie bierze się z demoralizacji dzieci,są inne dane ,które pokazują ,że te lewackie raje przodują w liczbie niechcianych ciąż,gwałtów i przemocy seksualnej wśród nieletnich

z boku
z boku
1 miesiąc temu
Reply to  Stop dewiacjom

Nie pisz tak,bo czarnym kieckom będzie przykro,już tak mają dość kłopotów.

Stop dewiacjom
Stop dewiacjom
1 miesiąc temu
Reply to  z boku

w Skandynawii nie ma czarnych kiecek jest za to dożo zboczeńców

stop dewocjonaliom
stop dewocjonaliom
1 miesiąc temu
Reply to  Stop dewiacjom

Napisz kto ma tworzyć te normy.Wtedy będziemy w domu.

Stop dewiacjom
Stop dewiacjom
1 miesiąc temu

leśne dziadki którzy w drodze głosowania wykreślili homoseksualizm z listy chorób umysłowych bodaj dwoma głosami

BB
BB
1 miesiąc temu

Normalna rodzina Chłopak i Dziewczyna

kochać?
kochać?
1 miesiąc temu
Reply to  BB

chłopak jest gejem a dziewczyna lesbijką, ojciec, matka Bogu ducha winni, chodzą do kościoła, nie są lewakami, tak się akurat ułożyło w rodzinie – normalna rodzina? Powoływać się na jakąś normalność w świecie gdzie jest coraz ciężej o normalnych ludzi.

z boku
z boku
1 miesiąc temu
Reply to  kochać?

Andrzej Tylczyński napisał tekst piosenki ” Kochać”. w pierwszym wersie już zaznaczył ,że “kochać,jak to łatwo powiedzieć”. Z dalszych słów wynika,że to nie jest takie łatwe,ani proste.

Ewa
Ewa
1 miesiąc temu

Jak ja się cieszę jak się młodzi bawią ,a jeszcze więcej jak się staruch moherowe plują aż im się pampersy zalały młodzi sie bawią to BE a jak sie wasi pedofile bawią z dziećmi to cacy tak was ogłupił maślaty sbek od kota .

YOU
YOU
1 miesiąc temu
Reply to  Ewa

Znowu ty kretynko. To był marsz dla ciebie, bo masz problem ze swoją płcią, wiekiem, miejscem zamieszkania, zawodem i z inteligencją…

Ewa
Ewa
1 miesiąc temu
Reply to  YOU

Takich jak ty to trzeba ***** ciemnotę jarka ped– i czarnych

BM
BM
1 miesiąc temu

“Do przodu żyj, żyj kolorowo, marzenia najbarwniejsze miej “ nucę sobie i podziwiam wolność tych ludzi i ich zatracenie w zabawie. “Tak trzymać i nie popuszczać ” Jak klasyk powiedział.

nuć dalej, do piekła nie pójdziesz
nuć dalej, do piekła nie pójdziesz
1 miesiąc temu
Reply to  BM

piosenka sprzed ponad 40 lat, zgorszenia nie przynosiła, optymistyczny tekst. Młynarskiego tej hucpy nie włączaj.

nuć dalej, do piekła nie pójdziesz
nuć dalej, do piekła nie pójdziesz
1 miesiąc temu

do tej

BM
BM
1 miesiąc temu

W.Młynarski,wbrew tobie miał na pewno otwarte poglądy , z tolerancją osób LGBT.Popierałby ,gdyby jeszcze żył wesołość,zabawę otwartość,tych ludzi,którzy troszkę różnią się od innych,nie z własnej winy. Dawał temu wyraz w całej swojej tak bogatej i wartościowej twórczości.Zresztą,wystarczy poczytać co na ten temat ma do powiedzenia trójka Jego dzieci.Nie był obskurantem ,w przeciwieństwie do ciebie,ty prostacki cieciu.

BMW nie będziesz
BMW nie będziesz
1 miesiąc temu
Reply to  BM

z zainteresowaniem czytałem, ale na końcu usrałeś się, i po co?

BM
BM
1 miesiąc temu

Po to,żeby takie bydlaki nie zaśmiecały jakiegokolwiek forum swoją nietolerancją.Jakąkolwiek. Mam dość tego prawackiego zbydlęcenia.

BMW nie będziesz
BMW nie będziesz
1 miesiąc temu
Reply to  BM

dołączasz sam językiem

BM
BM
1 miesiąc temu

Z bydlactwem trzeba rozmawiać ich językim i czynić podobnie jak oni.Oni innych metod nie przyjmują.Zdegenerowany kurdupel jest tego najlepszym przykładem,nie liczy się z niczym i z nikim.

Jaromir
Jaromir
1 miesiąc temu

Jedyna nadzieja w tym że jeśli naprawdę są lesbijkami i gejami to się nie rozmnożą.
Dzieciarnia i banda pajaców którzy jak zaczną żyć na własny rachunek to odechce się im głupot.

Jaro
Jaro
1 miesiąc temu
Reply to  Jaromir

rozumieć, że nie dzieciarnia i nie głupoty. Z probówki dziś już można się rozmnażać.

Podatnik
Podatnik
1 miesiąc temu

Niech ratusz poda do wiadomości publicznej,ile kosztowało to zgromadzenie podatnika.

nic
nic
1 miesiąc temu
Reply to  Podatnik

Nie czytałeś komentarza Tetryka, że finansują liczni spoza Polski – stąd bogactwo.

Wkurzona
Wkurzona
1 miesiąc temu

To jest chory psychicznie ruch ktory ma za nic NORMALNY model rodziny!!!!Jak piszą cytuje ” chrońmy rodziny” to ja się pytam jakie rodziny???Rodzina to kobieta i mężczyzna a nie lesbijka czy gej !!!To wstyd i hańba dla naszego narodu!!!!!

Rambos 87 Anti Antifa
Rambos 87 Anti Antifa
1 miesiąc temu
Reply to  Wkurzona

Szczera prawda dobrze opisana pozdro piona

nie żołądkować się
nie żołądkować się
1 miesiąc temu
Reply to  Wkurzona

a jak mężczyzna opuści kobietę z dwójką dzieci to rodzina?

Jota
Jota
1 miesiąc temu

A jak gej opuści geja?

nie żołądkować się
nie żołądkować się
1 miesiąc temu
Reply to  Jota

nie rodzina, tą elementarną wiedzę chyba masz.

Cze
Cze
1 miesiąc temu

Za 20 lat będą mieć inne zdanie jak karzdej pokolenie.

to nie ruch hippisowski
to nie ruch hippisowski
1 miesiąc temu
Reply to  Cze

popierający, a gej zostanie gejem

Iseeyou
Iseeyou
1 miesiąc temu

Marsz osób z zaburzeniami emocjonalnymi i psychicznymi

Last edited 1 miesiąc temu by Iseeyou
Ja
Ja
1 miesiąc temu

Jakie są brzydkie, paskudne i obrzydliwe – te julki i juliany …

nawróćcie się bo jutro będzie za późno
nawróćcie się bo jutro będzie za późno
1 miesiąc temu

Nie łudźcie się!Ani rozpustnicy,ani bałwochwalcy,ani cudzołożnicy, ani rozwieźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą,ani złodzieje , ani chciwi, ani pijacy , ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. Święty Paweł

BM
BM
1 miesiąc temu

Prawackie bydlactwo dostało orgazmu.Brawo,brawo,tylko LGBT na nich działa.

JURAND ZE SPYCHOWA
JURAND ZE SPYCHOWA
1 miesiąc temu

Czy TO COŚ oprócz ojczyzny i normalnych polskich rodzin ma jeszcze jakiegoś wroga.

marsz na skalę ich możliwości
marsz na skalę ich możliwości
1 miesiąc temu

następny cudowny korowód miłości zorganizują zoofile ze swoimi rogatymi partnerkami,jak równość to równość,następna uciskana mniejszość ,którą trzeba wyzwolić,w końcu od chłopa posuwającego chłopa do chłopa posuwającego kozę droga niedaleka

i tak dalej, kolejna wersja
i tak dalej, kolejna wersja
1 miesiąc temu

to już było, nic nowego

słabe
słabe
1 miesiąc temu

z Bogusiem nie wygrałeś mimo starań

Mieszkaniec Białej
Mieszkaniec Białej
1 miesiąc temu

XD ale klauny

Renata 32 lata
Renata 32 lata
1 miesiąc temu

Brawo młodzi się bawią 5azem nie jak staruchy jarka Szatana rydzola tylko nienawiść i baby dawać kasę kur– kosztują oj boli was serce sekciarze pedofili.

teofil
teofil
1 miesiąc temu
Reply to  Renata 32 lata

przeczytaj sobie to conapisałas i zobacz ile nienawisci jest w twoim wpisie

marsz na skalę ich możliwości
marsz na skalę ich możliwości
1 miesiąc temu
Reply to  teofil

To nie baba tylko jakiś dziwoląg,nie Renata i nie ma 32 lat,prawdopodobnie jeden z tych na zdjęciach

Homofob
Homofob
1 miesiąc temu

Sratata… Biedni, poszkodowani przez katoli, ten wredny PiS środowiska LGBT. Ciekawe ile autobusów zjechało do Bielska, by walczyć o swoje prawa?

strata
strata
1 miesiąc temu
Reply to  Homofob

To nie liczyłeś?

Stop Hipokryzji
Stop Hipokryzji
1 miesiąc temu

Żądają zmian w prawie, żeby za obrażanie ich orientacji, poglądów dostać wyrok, ale już obrażanie wiary, niszczenie kościołów, przeszkadzanie w mszy/nabożeństwach – spoko, przecież jest wolność słowa…. Hipokryci…

Abstrahując od poglądów politycznych: Powiesz “je**ć LGBT” – jesteś homofob, faszysta, posługujesz się mową nienawiści… Powiesz “je**ć PiS” – haha, przecież to takie zabawne, wyrażam siebie i swoje poglądy, przecież “mogę”, “mam” prawo…

ile?
ile?
1 miesiąc temu

Ile kościołów zniszczyli podczas marszu?

taka prawda
taka prawda
1 miesiąc temu
Reply to  ile?

Nie rżnij głupa

ile?
ile?
1 miesiąc temu
Reply to  taka prawda

w czasie tego marszu, komuniści (lewactwo) zniszczyli więcej kościołów. nie rżnę głupa a w “taka prawda” nie wierzę bo słaba ta prawda a przede wszystkim słaba szersza logika (klapki).

Igor
Igor
1 miesiąc temu

Niestety Polska dołączyła do zachodnich wzorców , proszę popatrzyć na ludzi w Niemczech czy Holandii, oni już to wszystko przerabiali 20 lat temu .. tylko że teraz tego żałują.

drang na ost
drang na ost
1 miesiąc temu
Reply to  Igor

żałują w Unii?, nie dostrzegłem.

Ola
Ola
1 miesiąc temu
Reply to  Igor

Ale tyś idiota z pis.

Edi
Edi
1 miesiąc temu

Te same gęby w każdym mieście, tylko zmieniają lokalizacje żeby pokazać jak to ich dużo

mało
mało
1 miesiąc temu
Reply to  Edi

w moim mieście tych gąb nie ma

Stelak
Stelak
1 miesiąc temu

Jest PRZYSZŁOŚĆ W NARODZIE.

obliczyć
obliczyć
1 miesiąc temu
Reply to  Stelak

w jakim procencie, obliczyłeś?

Zdrowy i niemolestowany
Zdrowy i niemolestowany
1 miesiąc temu
Reply to  Stelak

Przyszłość w narodzie to grupka 19 latków niemogąca zdecydować się którą z “50 płci” mają? XD

Stelak
Stelak
1 miesiąc temu

No jest przyszłość, bo jak się te osobowości połączą w pary to wreszcie zniknie ten najgorszy gatunek na ziemi CZŁOWIEK.

Okopan
Okopan
1 miesiąc temu

Banda popendoleńców.

Cyrk przebierańców
Cyrk przebierańców
1 miesiąc temu

Poprzebierana dzieciarnia ze szkół branżowych i liceów i politycy lewicy występujących rzekomo w obronie gnębionych homoseksualistów. Kto się da nabrać na takie plewy?

są inni
są inni
1 miesiąc temu

tutaj większość piszących nie, ale są i tacy co nie piszą tutaj, uznają, że w nienawiść nie ma co wchodzić.

Maniek
Maniek
1 miesiąc temu

Wszędzie tylko hasła miłość, love itp. a niech mi ktoś wyjaśni co ma wspólnego zboczenie z miłością? bo ja naprawdę nie wiem

inne rozumienie
inne rozumienie
1 miesiąc temu
Reply to  Maniek

tak się nie da łączyć, przy takim rozumieniu – nie wyjaśnię.

Jakub
Jakub
1 miesiąc temu

Miłość w tytule to raczej nadużycie

otworem
otworem
1 miesiąc temu
Reply to  Jakub

gdybyś był otwarty na miłość – to nie nadużycie.