Inauguracja ligi bez fajerwerków. Oceláři z punktem

Hokeiści Oceláři Trzyniec zainaugurowali sezon 2023/24 Tipsport Extraligi. Niestety startu mistrzów Czech do nowych rozgrywek nie można uznać za udany.

W czwartek, 14 września, w premierowym spotkaniu ligowym czerwono-biali ulegli na wyjeździe zespołowi Škoda Pilzno 1:3. Przeciwnicy prowadzili po dwóch tercjach trzema golami, które na swoje konto zapisali Jakub Lev w 4., Ondřej Matýs w 14. i Aleksi Rekonen w 26. minucie gry. “Stalowników” stać było tylko na bramkę honorową, którą w 44. minucie zdobył Tomáš Kundrátek.

Okazja na poprawę przyszła 17 września w WERK Arenie, gdzie trzyniecka drużyna podejmowała Spartę Praga. Już w 20. sekundzie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Martina Růžički, ale jeszcze w pierwszej części meczu rywale ze stolicy Czech odpowiedzieli dwoma golami. W 10. minucie wyrównał Vladimír Sobotka a w 12. Filip Chlapík dał gościom jednobramkową zaliczkę. Przez kolejne długie minuty kibice bramki nie zobaczyli, dopiero w 39. minucie Daniel Voženílek w końcu doprowadził do remisu 2:2.

Trzecia tercja i dogrywka nie przyniosły więcej goli, więc o rezultacie spotkania decydować musiały rzuty karne. Te lepiej strzelali prażanie, wygrywając serię 3:1 a cały mecz 3:2. Czerwono-biali muszą więc zadowolić się jednym oczkiem, a na kolejne punkty i ewentualną pierwszą wygraną w sezonie będą musieli poczekać do czwartku, 21 września, kiedy to na własnym obiekcie podejmą Bílí Tygři Liberec.