Porady i inspiracje

Jaki rower elektryczny do 7000 złotych wybrać?

Masz ochotę wybrać dobry rower elektryczny i już przeznaczyłeś (lub przeznaczyłaś) na niego konkretną kwotę i nie wiesz, na co warto wybrać? Chętnie pomożemy. Kilka prostych wskazówek sprawdzi się przy rozeznaniu się, na co szczególnie zwrócić uwagę. Dzięki nim przedarcie się przez morze ofert stanie się odrobinę prostsze.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze roweru elektrycznego?

Widełki cenowe do siedmiu tysięcy pozwalają na zakup roweru wysokiej jakości. Nie będzie to model z najwyższej półki, jednak taki, który w pełni powinien zadowolić zarówno wielbiciela tych wariantów, jak i osoby, która dopiero planuje rozpocząć przygodę ze wspomaganiem elektrycznym. Rower elektryczny trekkingowy jest wyjątkowo uniwersalnym rodzajem Doskonale sprawdzi się zarówno na równych, asfaltowych ulicach, jak i leśnych bezdrożach, gdzie teren może być naprawdę wymagającym.

Kupując rower elektryczny, zwróć uwagę na następujące części:

  • akumulator (baterię),
  • silnik,
  • ramę

Całościowo wpłyną na jakość wybranego pojazdu. Standardowa bateria (ok. 468W) pozwoli na stugodzinne użytkowanie jednośladu bez konieczności kolejnego ładowania. Akumulatory niższej jakości pozwolą z kolei na około pięćdziesiąt godzin, a te z górnej półki na ponad sto sześćdziesiąt.

W tym przedziale cenowym uzyskamy model z silnikiem umiejscowionym w przedniej lub tylnej części (a nie w centralnej, jak w przypadku droższych wariantów). Choć to standardowe wyjście, tak obciążenie i mało równomierne rozłożenie masy roweru będzie odczuwalne.

Z kolei rama w tym standardzie będzie zapewne aluminiowa – to dobra opcja, choć niestety nie tak odporna na uszkodzenia mechaniczne jak na przykład model z tytanu lub karbonu. Na https://www.rowerzysta.pl/ znajdziesz różnorodne propozycje, dzięki którym z łatwością dopasujesz wariant do swoich potrzeb.

Jakie są polecane marki rowerów elektrycznych?

Za kwotę nieprzekraczającą siedmiu tysięcy znajdziemy sprawdzone modele rowerów elektrycznych. Należą do nich między innymi:

  • Unbike – ten producent jest wyjątkowo ceniony na rynku sprzedażowym. Modele takie jak Unbike Optima 2021 z łatwością zabiorą nas na wycieczki marzeń i posłużą przez wiele długich lat.
  • Romet – wielu osobom tej marki nie trzeba przedstawiać. Zaufało jej wielu Polaków. Gazela 1 MM 2022 może sprawić, że znajdziesz model idealny dla siebie.
  • EcoBike – firma bez zarzutu, a wariant Ecobike Traffic Grey Man może być strzałem w dziesiątkę.

Rower elektryczny w sklepie Rowerzysta.pl znajduje się w wielu wariantach. Warto zapoznać się z ofertami i znaleźć model, który w pełni odpowie na potrzeby. Należy jednak pamiętać, aby przy wyborze kierować się również swoim wzrostem. Dzięki temu dobranie ramy – a tym samym i jednośladu odpowiedniej wielkości – będzie banalnie proste. Wystarczy zmierzyć długość od krocza do podłoża. Uzyskaną liczbę następnie należy pomnożyć przez 0,57. Aby otrzymać wynik w calach (a tak podawane są rozmiarówki) należy następnie podzielić przez 2,54. Wtedy uzyskamy konkretną cyfrę sugerującą jaka rama najlepiej się sprawdzi.

google_news