Cieszyn Na sygnale

Jesteś ofiarą przestępstwa? Ten tydzień jest dla ciebie!

Dziś rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Poszkodowanym Przestępstwem, którego inicjatorem od lat jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Do końca lutego można bezpłatnie skorzystać z porady lub  pomocy nie tylko policjantów, ale również przedstawicieli sądów, prokuratur i ośrodków pomocy społecznej.

Pokrzywdzeni przestępstwami często nie mają świadomości o dostępnych rozwiązaniach prawnych, z których mogliby skorzystać. Dlatego tak ważnym jest, chociażby zapewnienie dostępności specjalistów z dziedziny prawa. Polska policja, przy współpracy z innymi podmiotami, od 22 do 28 lutego organizować będzie punkty konsultacyjne, w których każda osoba szukająca porady lub pomocy może skorzystać z wiedzy i doświadczenia nie tylko samych funkcjonariuszy, ale również przedstawicieli sądów, prokuratur i ośrodków pomocy społecznej.

Z uwagi na trwającą pandemię, punkty organizowane mogą być w różnych formach – teleporad, spotkań on-line lub tradycyjnych spotkań z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarno-epidemiologicznych. Warto podkreślić, że pomoc nie kończy się na jednej poradzie. Osoby pokrzywdzone przestępstwem mają możliwości skorzystania ze wsparcia podmiotów, które świadczą pomoc materialną i niematerialną finansową z Funduszu Sprawiedliwości. Aktualna lista organizacji dostępna jest na stronie: funduszsprawiedliwości.gov.pl.

Akcja w szczególności skierowana jest do ofiar przestępstw przemocy w rodzinie, czy też wynikających z uzależnienia od alkoholu i narkotyków, problemów wychowawczych. Pokrzywdzeni mogą również kontaktować się z dzielnicowymi rejonów – ich numery kontaktowe, dane, adresy e mail można w łatwy sposób sprawdzić w aplikacji Moja Komenda czy też na stronie internetowej cieszyńskiej policji – www.cieszyn.policja.gov.pl.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments