Na sygnale Sucha Beskidzka

Ośmioro zatrzymanych za posiadanie narkotyków | ZDJĘCIA

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali w powiecie suskim osiem osób posiadających środki odurzające i substancje psychotropowe.

Jak informuje aspirant sztabowy Wojciech Copija, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej, w piątek (17 maja) w godzinach wieczornych policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy.

– Jechała w nim kobieta wraz z 35-letnim mężczyzną. Podczas kontroli u 35-latka ujawniono woreczki strunowe z kryształami i suszem roślinnym. Obie osoby zatrzymano. Tego samego dnia policjanci odwiedzili jeszcze dwie posesje w powiecie suskim. Ujawnili tam jeszcze większe ilości narkotyków i gotówkę. Zatrzymano kolejnych pięć osób – podkreśla Wojciech Copija.

W sobotę (18 maja) policjanci zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn z powiatu suskiego w wieku 24 lat. Obaj mieli znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Jeden z zatrzymanych 24-latków usłyszał jeszcze 33 zarzuty udzielania środków odurzających lub substancji psychotropowych innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. W jego przypadku grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

– 24-latka i jego kolegę w tym samym wieku aresztowano tymczasowo na trzy miesiące – dodaje Wojciech Copija.

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Fot. KPP Sucha Beskidzka

google_news