Wydarzenia Cieszyn

Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

Atrakcyjne nagrody, ogromne emocje, nowo zawarte przyjaźnie – to tylko część tego, co czeka podczas wyjątkowego święta Kół Gospodyń Wiejskich – Festiwalu „Polska Od Kuchni”.  

To wyjątkowe wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, przygotowane z myślą o tym, by pielęgnować lokalną kulturę, kuchnię i tradycję. Celem festiwalu jest integracja, aktywizacja i wsparcie lokalnych społeczności, promowanie polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymiana międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

Chcąc docenić wkład Kół Gospodyń Wiejskich w promowanie bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji, a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu, już po raz kolejny zaproszenie skierowano do KGW, do udziału w konkursach angażujących Koła z całej Polski. Odrobiny pikanterii zadaiom konkursowym dodadzą wartościowe nagrody, które Koła mogą zdobyć na każdym etapie zmagań.

Motywem przewodnim Festiwalu i wszystkich kategorii konkursowych będzie tradycyjne wesele z ucztą smaków, kolorów, zapachów, z tańcem muzyką i pysznym polskim jedzeniem. Zapowiada się nie tylko pysznie, ale też ciekawie.

Przedstawiamy kategorie, w których gospodynie KGW będą mogły rywalizować.

Zawalczą w Wyborach Miss Wdzięku, które są przestrzenią dla tych kobiet, które chcą poczuć się dobrze. Są pełne klasy i wdzięku. W konkursie Miss jedną z kreacji, w której zaprezentują się Panie będzie strój nawiązujący do sukni Panny Młodej. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: Miss do 45 r. życia oraz Miss 45+.

Odbędzie się również tradycyjny konkurs kulinarny, w ramach którego koła mają za zadanie przygotować danie regionalne, bądź nowoczesna wariację na jego temat. Zmagania w tej kategorii będą  krążyć wokół tematu dań serwowanych na lokalnych weselach

Nie zabraknie też zmagań artystycznych. To kategoria konkursowa, w której Koła mogą wykazać się największą kreatywnością.  Zgłoszenia powinny nawiązywać do lokalnych obrzędów związanych ze ślubem. Weselny taniec, przyśpiewka, scenka, a może własnoręcznie uszyty welon? Wszystkie chwyty dozwolone.

Po opowiedzeniu swojej historii będzie można też uzyskać tytuł Kobiety Gospodarnej i Wyjątkowej.   Celem konkursu jest promocja oraz wsparcie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności. Jest to przestrzeń, w której każde Koło może zaprezentować swoje sukcesy, osiągnięcia oraz podejmowane działania na rzecz społeczności lokalnych i kultywowania tradycji.

google_news