Wydarzenia Bielsko-Biała

Rządowe środki na otarcie łez. Zamiast kompleksowej modernizacji pediatryka – przebudowa izby przyjęć

Fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Powiat bielski pozyskał 4 mln zł na modernizację izby przyjęć Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. To poniekąd dotacja na otarcie łez, bowiem liczono aż na 60 mln zł na kompleksową modernizację placówki.

– Głównym założeniem planowanej inwestycji jest rozdzielenie wejścia dla pieszych od podjazdu dla karetek. Sama izba będzie większa, zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne. Przebudowane zostanie wejście główne i podjazd dla ambulansów, a wjazd na teren szpitala poszerzony – informuje Magdalena Fritz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

– To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców właściwie całego subregionu południowego naszego województwa, ponieważ jest to jedyny szpital dziecięcy na tym terenie. Doczekaliśmy czasów, że pediatrii prawie nie ma w Cieszynie, nie ma w Pszczynie, w okrojonym zakresie jest w Żywcu. W naszym regionie mamy ok. 150 tys. dzieci, jest więc za czym „chodzić – mówi starosta bielski Andrzej Płonka o staraniach samorządu o środki na Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej.

Samorząd powiatu, który jest organem prowadzącym dla bielskiego pediatryka od dawna zabiegał o dofinansowanie na modernizację placówki, stąd dokumentacja projektowa modernizacji izby przyjęć jest już gotowa. – Nie udało się nam pozyskać ponad 60 mln zł na kompleksowy projekt, teraz mamy wiadomość o dofinansowaniu na modernizację izby przyjęć – wskazuje szef powiatu. Rządowe środki pokryją 98 proc. kosztów prac w izbie przyjęć.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
o co chodzi
o co chodzi
2 miesięcy temu

Jest sukces, środki pokryją 98% potrzeb.

Wiosna
Wiosna
2 miesięcy temu
Reply to  o co chodzi

Nie było przynależności dokumentów i legitymacji