Wydarzenia Sucha Beskidzka

TKB w Makowie Podhalańskim: „Makowianka” zagra i zatańczy przez 9 dni! – WIDEO | SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Zespół Starosądecczanie ze Starego Sącza podczas ubiegłorocznego występu w Makowie Podhalańskim. Fot. Paweł Szczotka

Po trzech latach TKB powraca do Makowa Podhalańskiego w pełnym wymiarze! Podziwiać zespoły będzie można nie tylko przez cztery dni, jak w ubiegłym roku, ale aż przez dziewięć!

 

Na 59. Tydzień Kultury Beskidzkiej do Makowa Podhalańskiego zapraszają Iwona Staśkiewicz i Zbigniew Kowalski

Gdy na przełomie lipca i sierpnia trwa TKB, Maków Podhalański zaczyna żyć innym rytmem, a niezwykła atmosfera udziela się nie tylko mieszkańcom, ale i wszystkim odwiedzającym to miasto.

W tym roku estrada „Makowianka” powita zagranicznych gości, którzy z powodu pandemii nie pojawili się podczas edycji ubiegłorocznej. Bułgarzy zatańczą horo, a Baskowie pokażą popisy z kijami, pałąkami i mieczami. Zespoły polskie również zaprezentują się od najlepszej strony, będzie między innymi rodzimy folklor górali babiogórskich, przyjadą goście z Podhala i Żywiecczyzny. Oprócz codziennych wieczornych koncertów i kiermaszu twórczości ludowej będą także atrakcje sportowo-rekreacyjne. 30 lipca odbędzie się 10. Bieg Górski i Nordic Walking im. Wojtka Pazdura, którego trasa prowadzi zboczami Makowskiej Góry. Również od tego dnia w różnych zakątkach gminy spotkać będzie można artystów, uczestników Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego. Ponadto w czasie trwania 59. TKB na makowskim Rynku urządzona zostanie ekspozycja fotogramów prezentujących historię miasta – podkreślają organizatorzy.

Co istotne, TKB potrwa przez dziewięć dni, a wśród zagranicznych zespołów oprócz wymienionych już Bułgarów i Basków z Hiszpanii, zobaczyć będzie można także zespoły z Macedonii Północnej, Kolumbii, Węgier, Czech, Ukrainy, Chorwacji, Słowacji i Republiki Zielonego Przylądka. Koncerty polskich i zagranicznych zespołów folklorystycznych będzie można oglądać od 17.00 w soboty i niedziele (30 i 31 lipca oraz 6 i 7 sierpnia), a od poniedziałku do piątku (1 – 5 sierpnia) od 18.00.

Wszystko o nadchodzącym 59. Tygodniu Kultury Beskidzkiej znaleźć można w specjalnym aż 12-stronicowym dodatku w środku obecnego wydania tygodnika “Kronika Beskidzka”, który dostępny jest w kioskach, supermarketach, w punktach z prasą i na stacjach paliw lub poprzez E-WYDANIE.

Fot. Materiał prasowy

Fot. Materiał prasowy

 

google_news