Wydarzenia Cieszyn

Zmiany kadrowe w Energetyce Cieszyńskiej. Tauron Ciepło wybrał prezesa

Tauron przejmuje stery w Energetyce Cieszyńskiej. Właśnie wyznaczył nowego prezesa oraz wiceprezesa w spółce.

W dwuosobowym zarządzie zasiądą Wojciech Frank jako prezes oraz Jerzy Kuciński jako wiceprezes. Docelowo, po wypełnieniu przez miasto Cieszyn zapisów porozumienia, planowane jest włącznie Energetyki Cieszyńskiej w struktury Grupy Tauron.

– Sytuacja Energetyki Cieszyńskiej wymaga podjęcia szybkich, zdecydowanych działań naprawczych oraz wsparcia finansowego. Jednak podstawą i warunkiem koniecznym są działania w celu przywrócenia płynności finansowej spółki – mówi Wojciech Frank, prezes Energetyki Cieszyńskiej. – Zabezpieczenie zapasów węgla na odpowiednim poziomie i zapewnienie dostaw ciepła dla mieszkańców Cieszyna w najbliższym sezonie grzewczym to nasz absolutny priorytet – wyjaśnia Wojciech Frank.

Wojciech Frank jest absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Posiada licencję zarządcy nieruchomości, certyfikat kompetencji w transporcie drogowym rzeczy i osób, uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji kierowniczych w budownictwie. Wojciech Frank posiada ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu firmami prywatnymi oraz spółkami z udziałem Skarbu Państwa oraz radach nadzorczych tych spółek m.in. w branży górniczej, transportowej, ciepłowniczej. Ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. gospodarki mieszkaniowej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Od września 2020 był wiceprezesem Tauron Ciepło.

Jerzy Kuciński jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Posiada ponad 34-letnie doświadczenie pracy w spółkach związanych z ciepłownictwem. Staż rozpoczął w Południowym Okręgu Energetycznym w Katowicach, następnie pracował w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej SA w Jastrzębiu-Zdroju pełniąc tam funkcję głównego energetyka – kierownika działu kontroli eksploatacji. Po zakupie przez PGNiG Termika SA połączonych spółek: Spółki Energetycznej Jastrzębie SA oraz PEC SA, w powstałej z połączenia spółki PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa SA, od 2017 do maja 2021 roku pełnił funkcję dyrektora biura utrzymania ruchu. Od czerwca 2021 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Tauron Ciepło.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Licznik
Licznik
1 miesiąc temu

Podobno jest 5 komentarzy, to gdzie jeszcze dwa. Chyba umiem liczyć 🙂

prawidłowo
prawidłowo
1 miesiąc temu
Reply to  Licznik

Była wymiana poglądów, któryś zbyt chamski i wycofali. Nie pierwszy raz tak robią i słusznie. Licznik nie umie odejmować.

obłąkanie
obłąkanie
1 miesiąc temu

PiS ma pomagać w obowiązku zapewnienia węgla w Polsce?, kto rządzi w Polsce?

Jasper
Jasper
1 miesiąc temu

A to znaczy, że jak nowy zarząd to już miasto Cieszyn nic nie ma do gadania? Tzn., ze juz Energetyka jest oddana za bezcen, a co z tajemniczym porozumieniem, jakie są jego zapisy? A jak Rada Miasta sie nie zgodzi na zapisy porozumienia to co? Porozumienie traci moc i co nowy Zarząd odwołają i stary prezes powróci? Cyrk na kółkach się zapowiada 🙂

jaki cyrk
jaki cyrk
1 miesiąc temu
Reply to  Jasper

Co radni mają do gadania?, miasto pozbyło się decydującego głosu.

obłąkanie
obłąkanie
1 miesiąc temu
Reply to  Jasper

spokojnie, będzie węgiel to i pieniądze muszą się znaleźć aby kupić do ciepłowni, Cieszyniacy będą mieli ciepło a “niepolak” będzie się błąkał poza granicą.

węgla nie ma, pieniędzy nie ma priorytet jest
węgla nie ma, pieniędzy nie ma priorytet jest
1 miesiąc temu

Bez wyboru nowych prezesów wiadome jest jaki jest priorytet spółki. A to w sytuacji problemów finansowych na czele nie powinien stanąć finansista? Frank czy Franek, Franek byłoby swojsko.