Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Rondo bohatera bez bohatera

Fot. Marcin Płużek

W połowie listopada zeszłego roku Rada Miejska w Bielsku-Białej podjęła jednogłośnie uchwałę w sprawie nadania jednemu z bielskich rond imienia majora Jana Wawrzyczka (bohatera kampanii wrześniowej i żołnierza AK, dowódcę legendarnego oddziału partyzanckiego Sosieńki).

Chodzi o nowo powstałe rondo na skrzyżowania ulic Stojałowskiego, Broniewskiego, Wyzwolenia i Szkolnej. Gdy radni podejmowali uchwałę, inwestycja nie była jeszcze formalnie zakończona. To nastąpiło kilka dni później.

Jednak do dzisiaj na rondzie nie ma informacji o patronie.

Dlaczego?  Z wypowiedzi pracowników Miejskiego Zarządu Dróg wynika, że powód jest dość banalny. Otóż gdy projektowano to skrzyżowania, a nawet w czasie, gdy było już przebudowywane, nic o przyszłym patronie nie było wiadomo. Stąd też ani projektant, ani też na późniejszym etapie prac nie przewidziano odpowiedniej tablicy – czy innego elementu architektonicznego – z umieszczonym na niej imieniem patrona.

Zabrano się za to dopiero teraz (po tym jak Rada podjęła decyzję), a doprowadzenie sprawy do skutku wymaga czasu. Nie da się bowiem ot tak – usłyszeliśmy – postawić tam byle jakiej tabliczki. Najpierw trzeba wszystko uzgodnić z projektantem ronda oraz plastykiem miejskim, a później zlecić wykonanie odpowiednich oznaczeń. Kiedy pojawią się na rondzie? W MZD nie chcą składać na ten temat żadnych deklaracji, lecz sugerują, że cała procedura może potrwać nawet dwa miesiące.

2
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
FranuśMari Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Franuś
Gość
Franuś

Dla głupiej tabliczki z nazwą musi być procedura. Można się urobić w biurokracji? – można.

Mari
Gość
Mari

Rondo Wawrzyczka- nazwa trudna do wymówienie przez Polaka, nie mówiąc o obcokrajowcach- nie podoba mi się.