Wydarzenia Żywiec

Przybędza, Radziechowy: Kto sołtysem?

W Przybędzy i Radziechowach mieszkańcy wybierali sołtysów i Rady Sołeckie podczas swoich zebrań wiejskich.

W Przybędzy sołtysem ponownie wybrano Marię Górną. Z kolei w składzie Rady Sołeckiej znaleźli się: Maria Jambor, Sabina Jurasz, Andrzej Kłusak, Kazimierz Malinka i Zdzisław Stolarczyk.
W Radziechowach również bez zmian. Sołtysem po raz kolejny została Janina Tlałka. Do Rady Sołeckiej wybrano: Bogdana Błachuta, Jacka Goryla, Andrzeja Gowina, Edytę Pasternak i Jadwigę Szczotkę.

6
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
3 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
4 Komentarzy
DariuszMirosławKrzysztofcyrkW porządku? Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Gość
Krzysztof

Demokracja to jet piękna rzecz i jedyna najsprawiedliwsza i najbardziej transparentna forma wybierania ludzi do sprawowania funkcji społecznych. Ale niestety do demokracji trzeba dorosnąć i mieć świadomość znaczenia swoich wyborów. Dotyczy to zarówno kandydatów, jak i wyborców. Jeśli ktoś decyduje się kandydować tylko dla “władzy” to jest porażka, ale jeśli wyborca nie potrafi sprawdzić i ocenić kandydata i bezkrytycznie oddaje na takiego swój głos to już jest prawdziwy dramat.

Dariusz
Gość
Dariusz

Jeszcze jest inny minus w tej demokracji wiejskiej. Mianowicie układy. Nie wygrywa lepszy nawet jak jest kilku kandydatów ale ten kto ma lepszy “układ” w większości wyborczej we wsi. Tą większość najczęściej stymuluje wójt bo mu nie jest obojętne z kim będzie później współpracował, najlepiej z uległym i popierającym go. A do wyborów sołtysa chodzi garstka mieszkańców, najczęściej jednej opcji i ta garstka wybiera.

Mirosław
Gość
Mirosław

To nie jest tak, że demokracja jest najlepszą z form wyboru, bo gdy wyborcy są głupi to demokracja pożera samą siebie.

Dariusz
Gość
Dariusz

Może nie głupi ale zmanipulowani przez politykę. Tą na szczeblu wysokim a i wiejskim.

cyrk
Gość
cyrk

Ile wynosi pensja sołtysa, że tak się wszyscy ochoczo “garną” ? NIC

W porządku?
Gość
W porządku?

Wybrano w Przybędzy sołtysa spośród 1 kandydata? Przecież nie ma alternatywy wyboru, że zagłosują mieszkańcy na “nie” bo jest kandydat inny, może lepszy. Tak samo wybrano radnych czyli kto się zgłosił na zebraniu wiejskim? W niektórych gminach nie wyrażali zgody sołtysi na dalsze kandydowanie ale byli “zgwałcani”. Z niewolnika nie ma pracownika. Nie jest to degradacja znaczenia tej instytucji?