Wydarzenia

Mieszkanka Frydrychowic ma 102 lata!
Swoje niezwykłe urodziny świętowała Rozalia Harańczyk z Frydrychowic, która ma 102 lata! To najstarsza mieszkanka gminy Wieprz. Urodziła się 25 czerwca 1924 roku we Frydrychowicach. Po ukończeniu szkoły podstawowej pracowała we Dworze, a potem w cegielni. Doczekała się trójki dzieci, 6 wnucząt i 4 prawnuków. Z okazji 102 urodzin do Rozalii Harańczyk zawitała wójt gminy Wieprz Małgorzata Chrapek wraz z przedstawicielami Urzędu Gminy. Jubilatce złożono życzenia i gratulacje przekazując kwiaty i prezent.

Promocja, tłumy i… góry śmieci. Smutny finał dnia na basenach w Wiśle
Sezon letni dopiero się rozkręca, a wysokie temperatury przyciągają na kąpieliska tłumy. Niestety, po jednym z upalnych dni pracowników Basenów Wisła czekała przykra niespodzianka. Zamiast spokojnego zakończenia dnia – porozrzucane śmieci i pozostawione w przypadkowych miejscach leżaki. Upały sprawiły, że na Basenach Wisła pojawiło się wielu spragnionych ochłody mieszkańców i turystów. Dodatkowo obiekt przygotował specjalną promocję – dzieci i młodzież mogły skorzystać z kąpieliska za 10 zł, a na gości czekały także lody. Frekwencja dopisała, jednak nie wszyscy odwiedzający pozostawili po sobie dobre wrażenie. Po zamknięciu obiektu pracownicy zastali porozrzucane butelki, puszki, opakowania po jedzeniu oraz inne śmieci pozostawione na…

Zderzenie dwóch aut i autobusu MZK. Jeden pojazd dachował
Na ul. 3 Maja w Bielsku-Białej doszło do zderzenia autobusu MZK i dwóch osobówek. Jedna…

Tekstylia – odpad czy surowiec? Szykuje się dyskusja w Domu Narodowym
Co zrobić ze zużytą odzieżą i tekstyliami? Jak działa nowy obowiązek ich selektywnej zbiórki i…

W Jordanowie mieszkańcy wyjdą na ulicę! WIDEO
Czekali cierpliwie, ale ile można? Po roku mieszkańcy Jordanowa ponownie chcą wyjść na ulicę, aby…

Nowy „Głos” już w kioskach! 40 stron najważniejszych wydarzeń, historii i ludzi regionu
Największe inwestycje, głośne lokalne sprawy, wyjątkowe wywiady, historie sprzed 25 lat i niezwykłe miejsca naszego…
O zabytkach, nowoczesnych technologiach i odpowiedzialnej renowacji. Branżowe sympozjum w Prefabecie
„Dumni z BB”. Przed nami wyjątkowe muzyczne lato!
Beskidy bliżej kolei. Postępuje modernizacja linii Sucha Beskidzka – Żywiec
Starostwo Powiatowe w Żywcu – najnowsze informacje! ZDJĘCIA
Mieszkanka Frydrychowic ma 102 lata!
Promocja, tłumy i… góry śmieci. Smutny finał dnia na basenach w Wiśle
Zderzenie dwóch aut i autobusu MZK. Jeden pojazd dachował
Tekstylia – odpad czy surowiec? Szykuje się dyskusja w Domu Narodowym
W Jordanowie mieszkańcy wyjdą na ulicę! WIDEO
Nowy „Głos” już w kioskach! 40 stron najważniejszych wydarzeń, historii i ludzi regionu
Poszukiwania mężczyzny w zbiorniku Kruki | ZDJĘCIA
Rajcza: Nie chcemy wymierać w skansenie!
Po zawaleniu mostu w Dębowcu prokuratura bada, czy doszło do rażącego przekroczenia tonażu
Wójt gminy Łodygowice bez wotum zaufania! (AKTUALIZACJA)
55. rocznica wielkiej tragedii. 26 czerwca 1971 r. w rafinerii wybuchł pożar
Wieża na Hajdówce w Jordanowie ponownie dostępna
ZBM zapuka do mieszkańców. Ruszają kontrole lokali i odczyty wodomierzy
Upał coraz silniejszy – do 39°C! Uważajmy na siebie, innych oraz na zwierzęta
Lato, lato wszędzie!
Afera poseł Pępek. Mieszkańcy mówią ostro | SONDA
Powitanie wakacji w Żywcu Zabłociu
Zmarła Jolanta Wolny (AKTUALIZACJA)
Energetyczna rewolucja w Międzyświeciu. Szkoła przechodzi metamorfozę za 8,5 mln zł
Prezydent z absolutorium. Nie brakowało jednak uszczypliwości
Burmistrz Andrychowa Beata Smolec: Nie rezygnuję! WIDEO
Kraina pełna sukcesów!
Sport

Regaty o Puchar Prezydenta Bielska-Białej na Jeziorze Żywieckim – WIDEO, ZDJĘCIA
Przez dwa dni na Jeziorze Żywieckim w okolicach Tresnej potrwają zmagania żeglarzy podczas 47. Regat o Puchar Prezydenta Bielska-Białej. W regatach, które rozpoczęły się dzisiaj (27 czerwca) po godzinie 11.00 na przystani Yacht Klub Polska Bielsko, bierze udział 11 załóg. Rywalizują one w kategoriach: Omega, Jachty kabinowe do 650, Jachty kabinowe powyżej 650, Klasa wolna i OK. Dinghy. Dzisiaj planowane są trzy biegi. Jutro (28 czerwca) regaty rozpoczną się o 10.30 i również planowane są trzy biegi. Zakończenie zawodów przewidziano na 16.00. Organizatorem regat jest Yacht Klub Polski Bielsko.

Kolejny medal mistrzostw Polski Katarzyny Cieślar
Trwa pasmo sukcesów i świetnych biegów Katarzyny Cieślar z Cieszyna. Jak informuje MUKS SZS Cieszyn, zawodniczka tego klubu zdobyła drugi brązowy medal mistrzostw Polski. Tym razem w biegu ulicznym na 5 km, który odbył się 21 czerwca w Warszawie, w ramach tradycyjnej imprezy biegowej Irena Women’s Run, poświęconej pamięci Ireny Szewińskiej. Warto przypomnieć, że Katarzyna Cieślar w kwietniu br. w Augustowie zajęła 3. miejsce w mistrzostwach Polski w biegu na 10000 m, a mieszkańcy Cieszyna mogli ją oklaskiwać w Cieszyńskim Fortuna Biegu, w którym zdeklasowała plejadę kenijskich zawodniczek.

Bieg Górski na Żar w Międzybrodziu Żywieckim
Już po raz 27. odbędzie się Bieg Górski na Żar w Międzybrodziu Żywieckim, którego organizatorami…

Złoto w brazylijskim jiu-jitsu. Pewne zwycięstwo Oliwii
Podczas zawodów Copa Silesia 13 w Gliwicach złoty medal zdobyła Oliwia Janos, mieszkanka gminy Jasienica…
Regaty o Puchar Prezydenta Bielska-Białej na Jeziorze Żywieckim – WIDEO, ZDJĘCIA
Kolejny medal mistrzostw Polski Katarzyny Cieślar
Bieg Górski na Żar w Międzybrodziu Żywieckim
Złoto w brazylijskim jiu-jitsu. Pewne zwycięstwo Oliwii
Bieg Górala i nie tylko w Lalikach – WIDEO
Kajetanowicz wraca do Rajdu Polski. Tym razem będzie ścigał się na śląskich asfaltach
Bielsko-Biała stolicą karate. Ponad dwa tysiące zawodników z 33 krajów świata
Kto z kim w I rundzie Pucharu Polski Podokręgu Żywiec?
Sztangista Aleksander Pierlak z trzecim miejscem w eliminacjach do OOM
Złota seria trwa. Pantery ponownie mistrzem Polski
Adam Malina mistrzem Polski w karate. W finale pokonał kolegę z cieszyńskiego klubu
Od piekła do podium. Tymek Kucharczyk drugi na Road America po znakomitej pogoni
Jan Kolondra na podium w Pucharze Europy Juniorów
„To jest mój dom” – Maja Chwalińska powitana w Bielsku-Białej
Najlepsi młodzi sportowcy nagrodzeni w bielskim Ratuszu
Igor Lipowczan ze złotem Grand Prix Polski Ju-Jitsu
Kolejny sukces skoczków z gminy Goleszów
Worek medali lekkoatletów
Cieszynianie nie zawiedli. Medalowy pokaz siły na mistrzostwach Polski
Karol Matyssek brązowym medalistą mistrzostw Polski. Dał pokaz siły i determinacji w Tatrach
Maja Chwalińska z dziką kartą na Wimbledon! Pierwszy mecz już za dwa tygodnie
Żaki znów rządziły na Stadionie Miejskim | ZDJĘCIA
Edyta Lewandowska zwycięża pod Babią Górą
Hit w Pruchnej dla gospodarzy | ZDJĘCIA
Tajner ponownie prezesem PZN
Na sygnale

Śmiertelny wypadek w Przeciszowie
Wczoraj (26 czerwca) doszło do tragicznego w skutkach wypadku na drodze krajowej nr 44 w Przeciszowie, w którym zginął 75-letni mężczyzna. Po godzinie 15.00 ze stacji paliw przy ulicy Krakowskiej wyjeżdżał Volkswagenem 75-latek z Przeciszowa. – Jak ustalili policjanci zderzył się z Seatem, który kierował 21-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. W wyniku zderzenia poważnych obrażeń ciała doznał kierowca Volkswagena. Pomimo natychmiastowo przeprowadzonej reanimacji jego życia nie udało się uratować. W trakcie prowadzonego śledztwa ustalone zostaną szczegółowe okoliczności tej tragedii drogowej – informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Z ostatniej chwili! Zderzenie dwóch aut. Jeden z pojazdów uderzył w latarnię
Dwa zastępy straży pożarnej i patrol drogówki wysłano po otrzymaniu zgłoszenia kolizji na ul. Lwowskiej w Bielsku-Białej, gdzie doszło do zderzenia dwóch aut. Jeden z pojazdów uderzył w latarnię. Na miejsce wezwano pogotowie energetyczne. Do zdarzenia doszło o godz. 15.15 na pasie ruchu w kierunku ul. Żywieckiej. Kierujący samochodem osobowym marki Renault poruszał się prawym pasem ul. Lwowskiej, natomiast kierujący samochodem osobowym marki Alfa Romeo w wyniku nieprawidłowej zmiany pasa ruchu, doprowadził do kolizji z Renault, a ten uderzył w latarnię. Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawdzono zapis monitoringu miejskiego. Zdarzenie zakończono postępowaniem mandatowym. Działania strażaków…

Leżał ranny na terenie osiedla
Mężczyzna z raną kłutą został znaleziony na terenie osiedla Grunwaldzkiego. Na miejscu pojawiła się załoga…

Siedział na parapecie na dziesiątym piętrze. Policjant odwiódł go od skoku
Do niezwykle trudnej sytuacji doszło w czwartek wczesnym popołudniem w jednym z wieżowców w Wapienicy.…
Śmiertelny wypadek w Przeciszowie
Z ostatniej chwili! Zderzenie dwóch aut. Jeden z pojazdów uderzył w latarnię
Leżał ranny na terenie osiedla
Siedział na parapecie na dziesiątym piętrze. Policjant odwiódł go od skoku
71-latek siał postrach na ekspresówce. Zawrócił i jechał lewym pasem pod prąd | WIDEO
Dramatyczne zdarzenie w Wiśle. Policjanci otrzymali list z podziękowaniem
Potrącenie pieszego na Partyzantów. Młody mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala
Ewakuacja 40 osób. Strażacy PSP ćwiczyli w Górkach Wielkich | ZDJĘCIA
Zderzenie motocyklisty z samochodem. Nastolatek przeleciał nad autem! ZDJĘCIA
Oszukany na prawie 750 tysięcy złotych!
Wypadek w Kiczycach. Motocyklista trafił do szpitala
Mundurowi ruszyli do akcji po służbie. Agresywna kobieta i pijany kierowca zatrzymani
Pijani na rowerkach wodnych
Kultura i rozrywka

O włókniarzach, fabrykach i bielskiej tożsamości
Przemysł włókienniczy przez dziesięciolecia kształtował oblicze Bielska-Białej i życie jego mieszkańców. O tym, jak zmieniał się wizerunek włókniarzy oraz jakie ślady pozostawił w lokalnej tożsamości, opowiada nowa wystawa prezentowana w Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej – Starej Fabryce. Ekspozycja zatytułowana jest „Włókniarze. Propaganda, rytuał, dziedzictwo” i prowadzi zwiedzających od czasów Polski Ludowej po współczesność, pokazując nie tylko historię przemysłu tekstylnego, ale także sposób, w jaki przez lata budowano społeczne wyobrażenia o pracy i pracownikach. Pierwsza część wystawy poświęcona jest wizerunkowi robotnika w PRL. Za pomocą malarstwa, rzeźby, plakatu i sztuki medalierskiej pokazano, jak państwowa propaganda kreowała obraz pracownika jako bohatera nowego…
- O włókniarzach, fabrykach i bielskiej tożsamości
- Dlaczego średniowieczne książki przykuwano łańcuchami? Odpowiedź w Książnicy Cieszyńskiej
- Dawne podręczniki, książki kucharskie i bestsellery PRL. Książnica Cieszyńska ożywia wspomnienia
- Cieszyńskie smaki, góralska muzyka i zbójnickie zabawy. Nasz region zaprezentował się w Pradze
- Piąta inauguracja lata na Dębowcu. Będą atrakcje dla całych rodzin
- Dwie nagrody dla Chóru Kameralnego Wichura z Wisły
- Zuzanna Grabowska o swoim filmowym debiucie. „Śmierć nie jest tylko końcem”
- Tradycja, która łączy pokolenia – XVI Dzień Tradycji, Stroju i Pieśniczki Regionalnej w Strumieniu | ZDJĘCIA
- Żywiec będzie się bawił! SZCZEGÓŁOWY PROGRAM
Na czasie

O roli i wyzwaniach ławnika
W środę, 20 maja o 13.00, w Uniwersytecie Bielsko-Bialskim odbędzie się wydarzenie edukacyjno-społeczne „Ławnik – sędzia społeczny. Rola, wyzwania i praktyka”. Spotkanie będzie poświęcone roli ławnika jako społecznego czynnika wymiaru sprawiedliwości oraz realnemu udziałowi obywateli w procesie orzekania przed polskimi sądami. W programie przewidziano wystąpienia przedstawicieli środowiska akademickiego, praktyków prawa oraz ławników sądowych. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość poznania praktycznych aspektów funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, przebiegu postępowania sądowego oraz znaczenia społecznego udziału obywateli w procesie wydawania wyroków. W wydarzeniu wezmą udział m.in.: dr hab. Agnieszka Barcik, prof. UBB, dr Piotr Dziwiński, adwokat Anna Gółska, adwokat Michał Ergietowski, adwokat Anna Talaga oraz…
- O roli i wyzwaniach ławnika
- Uczniowie cieszyńskiej „Budowlanki” zdobywali doświadczenie w Chorwacji
- Młodzi liderzy przedsiębiorczości z Żywiecczyzny
- Recytatorskie zmagania w cieszyńskim teatrze. Kto awansował dalej?
- Cieszyński „Kopernik” na mapie edukacyjnych innowacji
- Uczniowie ze Skoczowa zaprojektują symbol Dnia Weterana
- Młodzi recytatorzy pielęgnują gwarę Śląska Cieszyńskiego. XVIII konkurs „Tu sóm moji korzynie” w Pierśćcu za nami [ZDJĘCIA]
- Jak żyć? Konferencja o ważnych sprawach
- Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie zaprasza na Dzień Otwarty
- Sukces uczniów wiślańskiego LO w ogólnopolskim konkursie

W województwie śląskim rośnie zapadalność na czerniaka. Profilaktyka może uratować życie
Czerniak to nowotwór złośliwy skóry, który szybko się rozwija i tworzy przerzuty. Wywodzi się z melanocytów – komórek wytwarzających barwnik zwany melaniną. Melanina sprawia, że skóra ciemnieje w kontakcie z promieniowaniem ultrafioletowym, czyli np. w kontakcie z promieniowaniem słonecznym, czy promieniowaniem stosowanym w solarium. Choć najczęściej rozwija się na skórze, może pojawić się także w obrębie błon śluzowych jamy ustnej, nosa, a nawet na gałce ocznej. Najważniejsza jest profilaktyka. Samokontrola skóry to proste i bardzo skuteczne narzędzie. Raz w miesiącu dokładnie obejrzyj swoje znamiona i pieprzyki. Sprawdź ich symetrię, brzegi, kolor i wielkość. Dzięki temu szybciej zauważysz niepokojące zmiany. Równie…
- Catering dietetyczny — jak działa dieta pudełkowa z dowozem pod drzwi
- W województwie śląskim rośnie zapadalność na czerniaka. Profilaktyka może uratować życie
- Pracownia echokardiografii AHP z prestiżową akredytacją. Co to oznacza dla pacjentów?
- Laboratoria w Bielsku-Białej i Ustroniu wysoko ocenione w ogólnopolskich programach jakości. Co to oznacza dla pacjentów?
- Profilaktyka raka piersi – powiat cieszyński liderem
- Od ciepłych dni do siarczystych mrozów. Jak zadbać o zdrowie zimą?
- Zamek Cieszyn zaprasza do udziału w XIX Konkursie na Cieszyńskie Ciasteczka
- Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód — przewodnik po rozsądnym wyborze polisy
- Ciche choroby XXI wieku – dlaczego nie zauważamy pierwszych sygnałów?
- Turystyczny Klub Kolarski PTTK Ondraszek zaprasza na wycieczkę rowerową do Chybia

Cieszyn: Z gruntu plecione. Przyjdź i zrób prezent dla bliskich
47 Drużyna Wędrownicza „Hestia” wraz z Serfentą oraz Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie zapraszają na otwarte, proste, nieodpłatne i pełne dobrej energii warsztaty wyplatania, podczas których tworzone będą małe choineczki z wikliny i kolorowych sznurków. To idealna okazja, by przygotować wyjątkowy, własnoręczny prezent – bez pośpiechu, bez nadkonsumpcji, z poszanowaniem dla naszej ziemi. „Chcemy pokazać, że można inaczej: zamiast kupować – zrobić coś samemu i posłać dalej w świat dobrą, ręcznie wykonaną rzecz” – zachęcają organizatorzy. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Rural Voices 2030 i powstało dzięki współpracy Serfenty, Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie oraz 47 Drużyny Wędrowniczej „Hestia”. Podczas spotkania uczestnicy projektu…
- Cukier biały w produkcji – ICUMSA, rodzaje i dobór do receptur
- Higieniczne sprzątanie domu i ograniczanie kontaktu z kurzem
- Krótkie wakacje we Włoszech – gdzie polecieć z Krakowa?
- Tłumaczenie konsekutywne a symultaniczne – czym się różnią i które wybrać?
- Sneakersy damskie – modne i wygodne buty do codziennych stylizacji
- Nowe mieszkanie w Katowicach od dewelopera – dlaczego zakup bez pośredników wybiera tak wielu klientów?
- Zawody techniczne z przyszłością – elektryk i technik OZE
- SEO czy Google Ads – jak wybrać skuteczniejszy kanał pozyskiwania klientów?
- Zakładasz firmę i nie wiesz, co dalej? Sprawdź nasz przewodnik, jak wybrać pierwsze biuro rachunkowe!
- Klimatyzacja Bielsko-Biała i okolice – profesjonalny montaż i serwis
KontaktB24
Napisz do nasKontaktB24
Ustroń: Skarby na targu starociNa targach staroci można znaleźć różne cuda. Taki eksponat wpadł w oko naszej Czytelniczce w Ustroniu. Ponoć pochodzi ze Śląska Cieszyńskiego. To doskonały przykład recyklingu: …
Bielsko-Biała: “Miszcz” parkowania…Zdjęcie zrobił nasz czytelnik na parkingu Gemini. Mocno poirytowany zastanym obrazkiem. – Teraz, kiedy ruch w sklepach jest większy i ciężko znaleźć miejsce parkingowe, są …
Bielsko: „Pielęgnacja” brzóz. Łyso i smutno – ZDJĘCIADzisiaj od samego rana na bielskim osiedlu Polskich Skrzydeł prowadzono akcję przycinania drzew. Wszyscy mieszkańcy rozumieją, że gałęzie trzeba przyciąć, by na przykład podczas wichury …
Bielsko-Biała: Na Błoniach grasuje frytkojadWystarczyła chwila bezruchu i z talerza zniknęła frytka… Ten widoczny na fotografii skrzydlaty złodziejaszek zapożyczył chyba sposób na przekąskę od znanej w Morskim Oku orzechówki …
Abyśmy zdrowi byliNiedzielna kwarantanna?
- Cieszyńskie place zabaw zamknięte
Niestety, nie tylko pogoda nie sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Z powodu epidemii koronawirusa zamknięte zostały place zabaw dla dzieci. Wszystko to w trosce …
Ustroń: Co dalej z tym skrzyżowaniem? (wideo)Od jednego z naszych Czytelników otrzymaliśmy film z kolizji, do której doszło dzisiaj w Ustroniu na skrzyżowaniu ulic Kozakowickiej, Dominikańskiej i Katowickiej. Na szczęście, jak …
To nie był wiatr!Wandale w Cieszynie nie odpuszczają. W ostatnim czasie wywrócili kontener na odpady. Rzecz ma miejsce na ulicy Kossak-Szatkowskiej w Cieszynie. O interwencje poprosił jeden z …


























