Wydarzenia

Wojskowe ćwiczenia w gminie Lipowa
Przez najbliższe dni w rejonie gminy Lipowa potrwać ma specjalistyczne szkolenie spadochronowo-desantowe, co wiąże się z pewnymi uciążliwościami dla mieszkańców. Jak informuje Urząd Gminy Lipowa szkolenia prowadzone będą do 26 czerwca oraz od 29 czerwca do 3 lipca. – W tych dniach na lokalnym zrzutowisku w Lipowej będą realizowane skoki spadochronowe oraz loty śmigłowców. Z uwagi na specyfikę ćwiczeń oraz ukształtowanie terenu, działania te mogą powodować czasowy, podwyższony hałas, co dla mieszkańców może być pewnym utrudnieniem. Mając na uwadze dobro Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz konieczność zapewnienia prawidłowego i bezpiecznego przebiegu szkolenia żołnierzy, zwracamy się do mieszkańców z prośbą o…

Drogowe utrudnienia w Ciścu
Jutro (23 czerwca) przez kilka godzin nieprzejezdna będzie część ulicy Trakt Cesarski w Ciścu. Jak informuje Urząd Gminy Węgierska Górka z powodu prowadzonych prac bitumicznych od 10.00 do 15.00 nie będzie przejezdny odcinek ul. Trakt Cesarski od skrzyżowania z ul. Turystyczną i ul. mjr K. Czarkowskiego do posesji nr 2 oraz ul. Turystyczna i Gajówka.

Młode bociany z Ustronia mają już imiona. Internauci wybrali swoich faworytów
Zakończyło się internetowe głosowanie na imiona dla czterech młodych bocianów ze słynnego ustrońskiego gniazda. Miłośnicy…

Burze i ryzyko podtopień w całym regionie. Aktualizacja: Ostrzeżenie III stopnia!
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami oraz pierwszego stopnia dotyczące…

„Odłóż telefon i żyj”. Uczniowie z Chybia przypomnieli o bezpieczeństwie na drodze
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Chybiu włączyli się w kampanię społeczno-profilaktyczną „Odłóż telefon i…

Koniec prac na ul. Ochabskiej. Nowy most na granicy trzech gmin już otwarty
Zakończyła się przebudowa mostu w ciągu ul. Ochabskiej, położonego na styku gmin Skoczów, Chybie i…
Szlakiem koziańskich demonów | WIDEO
Wojskowe ćwiczenia w gminie Lipowa
Drogowe utrudnienia w Ciścu
Tak się bawili w Porąbce! WIDEO, ZDJĘCIA
Zadymka deszczu się nie bała | ZDJĘCIA
Młode bociany z Ustronia mają już imiona. Internauci wybrali swoich faworytów
Jaka elegancka sukienka sprawi, że poczujesz się pięknie na każdym przyjęciu?
Najlepsze amortyzatory 2026 – które wybrać i na co zwrócić uwagę
Burze i ryzyko podtopień w całym regionie. Aktualizacja: Ostrzeżenie III stopnia!
„Odłóż telefon i żyj”. Uczniowie z Chybia przypomnieli o bezpieczeństwie na drodze
Koniec prac na ul. Ochabskiej. Nowy most na granicy trzech gmin już otwarty
Bielska „Dziewiątka” zostaje na rok
W pasiece edukacyjnej jak w… ulu. Dzieci w świecie pszczół | WIDEO
80. urodziny bielskiej Szkoły Muzycznej
Cieszyńska SP nr 3 żegna swoją dyrektor. Nie żyje Renata Halama-Ernst
Budowa schroniska na Hali Jaworowej? Petycję podpisało już niemal 2 tys. osób
Wielki koncert na bielskim lotnisku | WIDEO
Jaką historię skrywa stary młyn?
Cieszyn: Zwłoki w rzece Olzie. Policja ustala tożsamość zmarłej osoby
IMGW ostrzega przed burzami, upałem i gwałtownymi wzrostami stanów wód
Lipowa: Defibrylatory już w każdym sołectwie
Europejskie Mistrzostwa Młodych Ogrodników w Bielsku-Białej
Sport

Sztangista Aleksander Pierlak z trzecim miejscem w eliminacjach do OOM
Trzecie miejsce wywalczył Aleksander Pierlak (Góral 1956 Żywiec) podczas eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu. Młody sztangista rywalizował w kategorii wagowej do 85 kg. – Po raz kolejny stanął na wysokości zadania i w pięknym stylu wywalczył trzecie miejsce. Do srebrnego medalu zabrakło mu zaledwie 1 kg! Przy tym znacznie poprawił swoje rekordy życiowe. Warto podkreślić, że w kategorii wagowej do 85 kg startuje zdecydowanie najwięcej zawodników przez co jest bardzo duża konkurencja – mówi Damian Gołaś, trener sekcji podnoszenia ciężarów w Góralu 1956 Żywiec, który dodaje, że finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łukowie odbędzie się już w lipcu.

Złota seria trwa. Pantery ponownie mistrzem Polski
Cieszyński amatorski klub HC Pantery Cieszyn po raz trzeci z rzędu zdobył mistrzostwo Polski w hokeju na rolkach. Finałowy turniej odbył się w miniony weekend w Hali Cieszyńskich Olimpijczyków. Po pierwszym dniu rywalizacji Pantery musiały walczyć o awans do fazy pucharowej w barażach, ale ostatecznie zdołały wywalczyć miejsce w półfinałach. Tam Cieszynianie pokonali swoich głównych rywali sprzed tygodnia, z turnieju eliminacyjnego – Podhale Nowy Targ – 7:3. W finale Pantery, podobnie jak rok wcześniej, zmierzyły się z zespołem TH Marsjanie Opole. Cieszynianie wygrali 5:3 i po raz kolejny sięgnęli po mistrzowski tytuł. Królem strzelców został Mateusz Podsiedlik z HC Pantery,…

Adam Malina mistrzem Polski w karate. W finale pokonał kolegę z cieszyńskiego klubu
W sobotę w Mińsku Mazowieckim odbyły się 53. Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. W Mistrzostwach wzięło…

Od piekła do podium. Tymek Kucharczyk drugi na Road America po znakomitej pogoni
Tymek Kucharczyk ma za sobą jeden z najbardziej wymagających, ale jednocześnie najbardziej efektownych weekendów w…
Sztangista Aleksander Pierlak z trzecim miejscem w eliminacjach do OOM
Złota seria trwa. Pantery ponownie mistrzem Polski
Adam Malina mistrzem Polski w karate. W finale pokonał kolegę z cieszyńskiego klubu
Od piekła do podium. Tymek Kucharczyk drugi na Road America po znakomitej pogoni
Jan Kolondra na podium w Pucharze Europy Juniorów
„To jest mój dom” – Maja Chwalińska powitana w Bielsku-Białej
Najlepsi młodzi sportowcy nagrodzeni w bielskim Ratuszu
Igor Lipowczan ze złotem Grand Prix Polski Ju-Jitsu
Kolejny sukces skoczków z gminy Goleszów
Worek medali lekkoatletów
Cieszynianie nie zawiedli. Medalowy pokaz siły na mistrzostwach Polski
Karol Matyssek brązowym medalistą mistrzostw Polski. Dał pokaz siły i determinacji w Tatrach
Maja Chwalińska z dziką kartą na Wimbledon! Pierwszy mecz już za dwa tygodnie
Żaki znów rządziły na Stadionie Miejskim | ZDJĘCIA
Edyta Lewandowska zwycięża pod Babią Górą
Hit w Pruchnej dla gospodarzy | ZDJĘCIA
Tajner ponownie prezesem PZN
Międzynarodowe mistrzostwa w Beskidach. Jaworze stolicą łucznictwa terenowego
Powrót do treningów za nieco ponad tydzień. Poznaliśmy plan przygotowań Podbeskidzia
Cieszyn: Powalczą o mistrzostwo kraju. Przyjdź pokibicować Panterom
Trampkarze ze Skoczowa najlepsi w województwie! Lukam w koronie | ZDJĘCIA
Wygrana w MŚ i rekord świata Mateusza Maliny, podium Magdaleny Solich-Talandy. Worek z medalami szybko się rozwiązał
Czołowy napastnik zostaje w Podbeskidziu
Wielki powrót do Rekordu. To zapowiedź walki o najwyższe cele
Kacper Tomasiak może zrezygnować z mieszkania. Wokół olimpijskich nagród narastają kontrowersje
Na sygnale

Wśród nocnej ciszy… Kłótnia przerwana przez policjantów i strażaków
Patrol z III Komisariatu Policji wysłano po otrzymaniu zgłoszenia przemocy w jednym z mieszkań budynku w centrum Bielsku-Białej, gdzie słychać było odgłosy awantury. Do zdarzenia doszło w sobotę o godz. 21.30. Lokatorzy nie chcieli otworzyć drzwi policjantom. W celu siłowego otwarcia drzwi na miejsce wezwano zastęp straży pożarnej z JRG1. Widząc strażaków, domownicy zrozumieli, że żartów nie ma i… otworzyli drzwi. W mieszkaniu zastano parę, będącą pod wpływem alkoholu. Oboje oświadczyli, że się pokłócili i głośno rozmawiali. Policjanci nie stwierdzili przemocy, ale ustalili, że sytuacja jest konfliktowa, a w tle jest nadużywanie alkoholu. Nie było podstawy, aby sporządzić niebieską kartę.…

Najpierw kradzież, później pożar! Słup czarnego dymu w Wapienicy!
Między innymi z ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej widać było słup czarnego dymu gdzieś w rejonie ul. Lajkonika. Wysłano trzy zastępy straży pożarnej i policję. Ogniem objęte były kontenery typu morskiego na terenie firmy budowlanej. Zgłoszenie pożaru wpłynęło z WCPR o godz. 3.48. Ze zgłoszenia wynikało, że osoba zgłaszająca widzi słup dymu, ale nie wie, co się pali. – Dostaliśmy zgłoszenie, że w okolicy ul. Lajkonika widać słup czarnego dymu. W trakcie dojazdu na miejsce widać był czarny dym już z ul. Cieszyńskiej. Okazało się, że na placu budowy doszło do pożaru kontenerów typu morskiego z nieznaną zawartością. Po otwarciu dwóch…

Zgłoszono wypadek na ulicy. Do szpitala odwieziono mężczyznę
W niedzielny poranek wpłynęło zgłoszenie wypadku na ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Wysłano pogotowie ratunkowe i…

Wisła: Zderzenie motocykla z audi w Malince. Jedna osoba trafiła do szpitala
Do zdarzenia doszło w rejonie Salmopolu. Ranny został kierujący motocyklem, który po udzieleniu pomocy został…
Wśród nocnej ciszy… Kłótnia przerwana przez policjantów i strażaków
Najpierw kradzież, później pożar! Słup czarnego dymu w Wapienicy!
Zgłoszono wypadek na ulicy. Do szpitala odwieziono mężczyznę
Wisła: Zderzenie motocykla z audi w Malince. Jedna osoba trafiła do szpitala
Pożar w pomieszczeniu gospodarczym. Właściciel podjął akcję gaśniczą
Na obwodnicy Jabłonkowa doszło do wypadku
W Ustroniu Jelenicy wywrócił się ciągnik rolniczy
Czujniki tlenku węgla alarmowały lokatorów. Kilkadziesiąt wyjazdów strażaków
Pożar garażu z drewnem. Nadpaleniu uległ samochód osobowy | ZDJĘCIA
W Kozach lądował śmigłowiec LPR. Do szpitala zabrano nastolatka | ZDJĘCIA
Gmina Zator: Rowerzysta zginął pod kołami dostawczaka
Tragiczne zdarzenie drogowe w Pogórzu. Nie żyje 63-latek
Nieodpowiedzialna jazda, dziecko z nietrzeźwym na motorowerze
Kultura i rozrywka

Cieszyńskie smaki, góralska muzyka i zbójnickie zabawy. Nasz region zaprezentował się w Pradze
Śląsk Cieszyński po raz kolejny promował swoje turystyczne i kulturowe bogactwo w stolicy Czech. W sobotę, 20 czerwca, w Ogrodach Ambasady RP w Pradze odbyła się prezentacja polsko-czeskiego pogranicza pod hasłem „Hravé pohraničí/Pogranicze – gramy w to!”. Wydarzenie stało się okazją do promocji Polskiej Marki Turystycznej Śląsk Cieszyński oraz Żelaznego Szlaku Rowerowego. Organizatorzy przedstawili wszystko to, co stanowi o wyjątkowości regionu – tradycje, kulturę, malownicze krajobrazy, lokalne smaki i bogatą ofertę aktywnego wypoczynku. Prezentację przygotowało Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” wspólnie z gminami Brenna i Istebna, powiatem cieszyńskim, Cieszyńskim Szlakiem Wina oraz Cieszyńskim Rodem z Gołęszyc. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane…
- Cieszyńskie smaki, góralska muzyka i zbójnickie zabawy. Nasz region zaprezentował się w Pradze
- Piąta inauguracja lata na Dębowcu. Będą atrakcje dla całych rodzin
- Dwie nagrody dla Chóru Kameralnego Wichura z Wisły
- Zuzanna Grabowska o swoim filmowym debiucie. „Śmierć nie jest tylko końcem”
- Tradycja, która łączy pokolenia – XVI Dzień Tradycji, Stroju i Pieśniczki Regionalnej w Strumieniu | ZDJĘCIA
- Żywiec będzie się bawił! SZCZEGÓŁOWY PROGRAM
- Skoczów: Pasja, energia i ogromne serca na scenie. Za nami Gala Taneczno-Akrobatyczna | WIDEO, ZDJĘCIA
- Bielskie lato z festiwalem sztuk wizualnych
- Festyn z Rodzinką w Żywcu | SZCZEGÓŁOWY PROGRAM
Na czasie

O roli i wyzwaniach ławnika
W środę, 20 maja o 13.00, w Uniwersytecie Bielsko-Bialskim odbędzie się wydarzenie edukacyjno-społeczne „Ławnik – sędzia społeczny. Rola, wyzwania i praktyka”. Spotkanie będzie poświęcone roli ławnika jako społecznego czynnika wymiaru sprawiedliwości oraz realnemu udziałowi obywateli w procesie orzekania przed polskimi sądami. W programie przewidziano wystąpienia przedstawicieli środowiska akademickiego, praktyków prawa oraz ławników sądowych. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość poznania praktycznych aspektów funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, przebiegu postępowania sądowego oraz znaczenia społecznego udziału obywateli w procesie wydawania wyroków. W wydarzeniu wezmą udział m.in.: dr hab. Agnieszka Barcik, prof. UBB, dr Piotr Dziwiński, adwokat Anna Gółska, adwokat Michał Ergietowski, adwokat Anna Talaga oraz…
- O roli i wyzwaniach ławnika
- Uczniowie cieszyńskiej „Budowlanki” zdobywali doświadczenie w Chorwacji
- Młodzi liderzy przedsiębiorczości z Żywiecczyzny
- Recytatorskie zmagania w cieszyńskim teatrze. Kto awansował dalej?
- Cieszyński „Kopernik” na mapie edukacyjnych innowacji
- Uczniowie ze Skoczowa zaprojektują symbol Dnia Weterana
- Młodzi recytatorzy pielęgnują gwarę Śląska Cieszyńskiego. XVIII konkurs „Tu sóm moji korzynie” w Pierśćcu za nami [ZDJĘCIA]
- Jak żyć? Konferencja o ważnych sprawach
- Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie zaprasza na Dzień Otwarty
- Sukces uczniów wiślańskiego LO w ogólnopolskim konkursie

W województwie śląskim rośnie zapadalność na czerniaka. Profilaktyka może uratować życie
Czerniak to nowotwór złośliwy skóry, który szybko się rozwija i tworzy przerzuty. Wywodzi się z melanocytów – komórek wytwarzających barwnik zwany melaniną. Melanina sprawia, że skóra ciemnieje w kontakcie z promieniowaniem ultrafioletowym, czyli np. w kontakcie z promieniowaniem słonecznym, czy promieniowaniem stosowanym w solarium. Choć najczęściej rozwija się na skórze, może pojawić się także w obrębie błon śluzowych jamy ustnej, nosa, a nawet na gałce ocznej. Najważniejsza jest profilaktyka. Samokontrola skóry to proste i bardzo skuteczne narzędzie. Raz w miesiącu dokładnie obejrzyj swoje znamiona i pieprzyki. Sprawdź ich symetrię, brzegi, kolor i wielkość. Dzięki temu szybciej zauważysz niepokojące zmiany. Równie…
- W województwie śląskim rośnie zapadalność na czerniaka. Profilaktyka może uratować życie
- Pracownia echokardiografii AHP z prestiżową akredytacją. Co to oznacza dla pacjentów?
- Laboratoria w Bielsku-Białej i Ustroniu wysoko ocenione w ogólnopolskich programach jakości. Co to oznacza dla pacjentów?
- Profilaktyka raka piersi – powiat cieszyński liderem
- Od ciepłych dni do siarczystych mrozów. Jak zadbać o zdrowie zimą?
- Zamek Cieszyn zaprasza do udziału w XIX Konkursie na Cieszyńskie Ciasteczka
- Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód — przewodnik po rozsądnym wyborze polisy
- Ciche choroby XXI wieku – dlaczego nie zauważamy pierwszych sygnałów?
- Turystyczny Klub Kolarski PTTK Ondraszek zaprasza na wycieczkę rowerową do Chybia
- „Król cieszyńskich wypieków” bohaterem konkursu, pokazu i warsztatów

Cieszyn: Z gruntu plecione. Przyjdź i zrób prezent dla bliskich
47 Drużyna Wędrownicza „Hestia” wraz z Serfentą oraz Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie zapraszają na otwarte, proste, nieodpłatne i pełne dobrej energii warsztaty wyplatania, podczas których tworzone będą małe choineczki z wikliny i kolorowych sznurków. To idealna okazja, by przygotować wyjątkowy, własnoręczny prezent – bez pośpiechu, bez nadkonsumpcji, z poszanowaniem dla naszej ziemi. „Chcemy pokazać, że można inaczej: zamiast kupować – zrobić coś samemu i posłać dalej w świat dobrą, ręcznie wykonaną rzecz” – zachęcają organizatorzy. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Rural Voices 2030 i powstało dzięki współpracy Serfenty, Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie oraz 47 Drużyny Wędrowniczej „Hestia”. Podczas spotkania uczestnicy projektu…
- SEO czy Google Ads – jak wybrać skuteczniejszy kanał pozyskiwania klientów?
- Zakładasz firmę i nie wiesz, co dalej? Sprawdź nasz przewodnik, jak wybrać pierwsze biuro rachunkowe!
- Klimatyzacja Bielsko-Biała i okolice – profesjonalny montaż i serwis
- Cholesterol całkowity: Czym jest i dlaczego jego kontrola ma kluczowe znaczenie dla zdrowia?
- Serwis AGD Częstochowa – kiedy naprawa urządzenia jest lepszym rozwiązaniem niż zakup nowego sprzętu?
- Biwakowanie z dziećmi – o czym pamiętać i jaki namiot sprawdzi się najlepiej dla całej rodziny?
- Morze, sport i integracja – jak wyglądają nowoczesne kolonie?
- Małe mieszkanie, duży efekt – kolory, które optycznie porządkują przestrzeń
- Kapelusz wełniany damski zamiast czapki – dlaczego warto wybrać eleganckie nakrycie głowy z podszewką na jesień i zimę?
- Ile trwa budowa stoisk targowych przed dużymi targami?
KontaktB24
Napisz do nasKontaktB24
Ustroń: Skarby na targu starociNa targach staroci można znaleźć różne cuda. Taki eksponat wpadł w oko naszej Czytelniczce w Ustroniu. Ponoć pochodzi ze Śląska Cieszyńskiego. To doskonały przykład recyklingu: …
Bielsko-Biała: “Miszcz” parkowania…Zdjęcie zrobił nasz czytelnik na parkingu Gemini. Mocno poirytowany zastanym obrazkiem. – Teraz, kiedy ruch w sklepach jest większy i ciężko znaleźć miejsce parkingowe, są …
Bielsko: „Pielęgnacja” brzóz. Łyso i smutno – ZDJĘCIADzisiaj od samego rana na bielskim osiedlu Polskich Skrzydeł prowadzono akcję przycinania drzew. Wszyscy mieszkańcy rozumieją, że gałęzie trzeba przyciąć, by na przykład podczas wichury …
Bielsko-Biała: Na Błoniach grasuje frytkojadWystarczyła chwila bezruchu i z talerza zniknęła frytka… Ten widoczny na fotografii skrzydlaty złodziejaszek zapożyczył chyba sposób na przekąskę od znanej w Morskim Oku orzechówki …
Abyśmy zdrowi byliNiedzielna kwarantanna?
- Cieszyńskie place zabaw zamknięte
Niestety, nie tylko pogoda nie sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Z powodu epidemii koronawirusa zamknięte zostały place zabaw dla dzieci. Wszystko to w trosce …
Ustroń: Co dalej z tym skrzyżowaniem? (wideo)Od jednego z naszych Czytelników otrzymaliśmy film z kolizji, do której doszło dzisiaj w Ustroniu na skrzyżowaniu ulic Kozakowickiej, Dominikańskiej i Katowickiej. Na szczęście, jak …
To nie był wiatr!Wandale w Cieszynie nie odpuszczają. W ostatnim czasie wywrócili kontener na odpady. Rzecz ma miejsce na ulicy Kossak-Szatkowskiej w Cieszynie. O interwencje poprosił jeden z …

























