Wydarzenia Cieszyn

Hażlach: Zabawa na sto dwa! – ZDJĘCIA

Za nami dożynki powiatu cieszyńskiego i gminy Hażlach. Barwny dożynkowy korowód na czele z gazdami przeszedł przez serce gminy.

W pochodzie zaprezentowali się rolnicy ze wszystkich sołectw gminy Hażlach i nie tylko. Nie brakowało sprzętów rolniczych, pokazów i strażackich wozów. Tegorocznymi gazdami byli Anna i Andrzej Kaleta. Dożynkowy obrzęd zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca im. J. Marcinkowej z udziałem aktorów z Czeskiego Cieszyna. Publiczność rozbawił kabaret Rak, a gwiazdą wieczoru był zespół Weekend.

Zdjęcia: Katarzyna Lindert-Kuligowska

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bola co strzela gola
Bola co strzela gola
2 miesięcy temu

Dożynki na 102 to mało powiedziane. Po prostu genialne. Rozpoczęcie w centrum Hazlacha, przy wyremontowanym spichlerzu to strzał w 10. Wielu ludzi było pod wrażeniem zmian jakie zaszły ostatni laty w gminie Hażlach. Korowód to bajka – maszyny robią wrażenie. Zabawa na dole przy domie ludowym – budynek nowiuśki, kolos jakich mało, wiata, boisko, parking, wszystko na miejscu. Scena jak w Cieszynie podczas STB, no po prostu ROBIŁO TO OGROMNE WRAŻENIE. Zespół Pieśni i Tańca to klasa sama w sobie. Fajnie że wystąpił chór Hazlach – Zamarski (docenienie dorobku kilku pokoleń), Kabaret Rak rozbawił do łez a WEEKEND rozruszał towarzystwo… Czytaj więcej »

Miro
Miro
2 miesięcy temu

@Bolo ja jestem ciekawy ile kosztowały dożynki w Hazlachu a ile kosztowało Święto trzech Braci w Cieszynie. Póki co hażlaskie dożynki górą. Po kościach czuje, że hazlach zapłacił ze 4 razy mniej a ludzi 4 razy więcej bawiło się przy Weekendzie.

gosc
gosc
2 miesięcy temu

Bo w Hazlachu zawsze fajne imprezy sa a w czerwcu 2023r

w zamarskach bedzie koncert GOLEC ORKIESTRA

?
?
2 miesięcy temu
Reply to  gosc

No i? – z regionu zespół, normalka że zechce grać nie za darmo przecież.

Cieszyniok
Cieszyniok
2 miesięcy temu

Brawo !!! Warto było przyjechać. Kultura w Cieszynie umarła jak Pani Cecylia odeszła. Hażlach organizujcie imprezy co roku chociaż jedną a będziecie kulturalną stolicą Śląska Cieszyńskiego 😀

Hermenegilda oryginał
Hermenegilda oryginał
2 miesięcy temu

To dobra wiadomość. Cieszymy się.

żałość wielka
żałość wielka
2 miesięcy temu

W spółce z Tetrykiem się ciesz, podszywacz, lub z Tadeuszem jaką to wcześniej spółkę miałeś. Co to, z Tadeuszem pokłóciliście się?

101
101
2 miesięcy temu

Gdzie na zdjęciach kabaret i gwiazda wieczoru? Mszy dożynkowej nie było?

KMG
KMG
2 miesięcy temu
Reply to  101

Wejdź na profil wójta i zobaczysz efekt dożynek, WOW i tyle w temacie

101
101
2 miesięcy temu
Reply to  KMG

Nie taka droga, proszę Pana, do pełnej informacji w tym artykule. Dla mnie NIE “tyle w temacie”.

101
101
2 miesięcy temu
Reply to  KMG

Wójt w Hażlachu zajmuje się efektem dożynek? – nie rozumiemy się. Mi się wydawało, że jest pion kultury od tego, owszem umiem przejść do strony internetowej gminy i tam jest pełny opis, nie trzeba wójta. Ale nie o to chodzi w mojej pierwszej uwadze.

KMG
KMG
2 miesięcy temu
Reply to  101

@101 Wójt z Hazlacha to człowiek orkiestra, specjalista od wszystkiego. Tutaj widać jak na dłoni, jak jest właściwy lider, to wszystko działa jak należy. Nie należy oceniać poprzednika (nie robie tego, bo to fajny facet) ale pracownicy w Urzędzie zostali starzy, zmieniła się tylko jedna osoba (szef – wójt) i SZOK. Hażlach stawiany jest jako wzór do naśladowania w zakresie pozyskiwania środków unijnych, koncepcji rozwoju gminy czy spędzania wolnego czasu, czego przykładem są dożynki czy chocby ostatnie senioralia. Brawo!!!

101
101
2 miesięcy temu
Reply to  KMG

Nie truj, znam życie. Owszem od przywódcy wiele zależy ale jeden człowiek nie może być za całą orkiestrę. Przygotowanie do dożynek to wysiłek wielu osób jednego z ważniejszych wydarzeń w gminie po stronie wydziału kultury (wydarzeń kulturalnych). Lider jest wtedy dobry jeśli umie rozłożyć pracę na zespól, zmotywować zespół.

KMG
KMG
2 miesięcy temu
Reply to  101

@101 W punkt tylko z tym szczegółem, że jest bardzo dobrym liderem. Na takiego Cieszyn zasługuje!!! Może kiedyś? Ech rozmarzyłem się.

STA-CHO
STA-CHO
2 miesięcy temu

Burmistrzów Trzech niech sie uczy jak się robi imprezę. W Hażlachu było więcej ludzi niż na tegorocznym Święcie Trzech Braci. To się dzieje naprawdę: wieś wyprzedza miasto 😉

TuStela
TuStela
2 miesięcy temu
Reply to  STA-CHO

To się już dzieje od kilku lat. Marazm, brak pomysłu i wizji prowadzi do marginalizacji. Trzeba powiewu świeżej krwi tak jak w Hażlachu. Brawo!!!