Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Wydział Komunikacji do poprawki. Czy wreszcie wszystko zagra?

Fot. Krzysztof Marciniuk

Powiatowy Wydział Komunikacji w Cieszynie zbiera sporo cięgów za swoje funkcjonowanie. Miało być zdecydowanie lepiej po przeprowadzce do nowej siedziby na dawną platformę odpraw granicznych w Boguszowicach. Praktyka pokazała, że więcej przestrzeni i więcej okienek nie gwarantuje w pełni sprawnej obsługi. Podjęto zatem kolejne kroki, żeby wreszcie wszystko chodziło, jak w przysłowiowym szwajcarskim zegarku.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej na początku tego tygodnia, starosta cieszyński Mieczysław Szczurek zapowiedział wprowadzenie kilku usprawnień. Owe zmiany nastąpią przede wszystkim w internetowym systemie rezerwacji wizyt. Ma być zatkana luka, którą do tej pory bezwzględnie wykorzystywali tzw. pośrednicy, blokując rezerwowane terminy na wiele dni naprzód.

Teraz, aby umówić termin wizyty w celu zarejestrowania (przerejestrowania) pojazdu, trzeba będzie podać nie tylko swoje dane osobowych, ale także numer VIN tego konkretnego pojazdu. W założeniu, taki sposób ma odpowiadać rzeczywistej liczbie samochodów, które będą rejestrowane danego dnia. Ma to skrócić czas interesantów na wizytę w Wydziale Komunikacji i ukrócić blokowanie terminów przez osoby trzecie. Rezerwacji terminów można dokonywać internetowo, telefonicznie lub osobiście.

System w poprawionym wydaniu zacznie funkcjonować najprawdopodobniej od 23 sierpnia. Do tego czasu ma być „wyczyszczona” stara kolejka. Zapowiadana jest ponadto zmiana godzin, w których dostępny będzie internetowy kalendarz rezerwacji terminów. Ma działać od 8.00 do 22.00.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
47 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marzena
Marzena
1 rok temu

To jest proceder na skale TVP, myśle ze program Uwaga powinien się tym zająć, dobry temat. Koleżanka już 5 miesięcy próbuje zarejestrować samochód. Przyjeżdża z rana przed otwarciem ( bierze urlop z pracy) a tam już sznur luksusowych samochodów pośredników. Otwiera się urząd i co, brak biletów brak możliwości rejestracji on line, czemu ? Ponieważ ten sznur luksusowych aut to panie pośredniczki które wybrały już wszystkie bilety, rejestracja on line również obłożona przez nie, strażnik oczywiście zna panie i grzecznie wpuszcza, one natomiast załatwiają sprawę po czym wychodzą a na ich miejsce przychodzi koleżanka ( taka niby zmyłka dla ludzi… Czytaj więcej »

Sylwia
Sylwia
1 rok temu
Reply to  Marzena

Znowu PAni p komentuje 🙂

Karolina
Karolina
1 rok temu
Reply to  Marzena

Last edited 1 rok temu by Karolina
Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  Marzena

Pani ma mylne informacje owszem widziałem ze są panie które załatwiają więcej spraw ale ja przyszłem z nowym autem i otrzymałem od ręki numerek a kolega 3 dni wcześniej dostał termin bez problemu tez w informacji wiec w czym pani widzi problem

Tak to ja
Tak to ja
1 rok temu

Wypowiem sie w tym miejscu pierwszy i ostatni raz. Jestem tym „zlem”, czyli Posrednikiem. Jestem osoba prowadzaca dzialalnosc gospodarcza, place Zusy, place podatki, wynajmuje biuro, mam zatrudnionych pracownikow. Moim celem nie jest blokowanie kolejki, moim celem jest polepszenie jakosci zycia Klienta ktory nie chce, nie ma czasu ani ochoty zalatwiac spraw Urzedowych osobiscie. Pan Naczelnik odkad objal swoje stanowisko, obral sobie za cel usuniecie Posrednika, poniewaz swoja nieudolnosc w zarzadzaniu ludzmi, zazdrosc i zawisc o ciezka prace (po 14h dziennie), brak wiedzy i kompetencji kryje pod otoczka „ulepszenia” pracy Wydzialu. Przykre jest to, ze jestesmy tutaj oczerniani jako pewna grupa… Czytaj więcej »

Tak to my
Tak to my
1 rok temu
Reply to  Tak to ja

Popieram całkowicie !!!!!!!!!!!jak był poprzedni naczelnik p.Faruzel nie dochodziło do takich sytuacji a trzeba jeszcze stanąć w obronie pracowników którzy są bardz zle traktowani

Tomasz
Tomasz
1 rok temu
Reply to  Tak to ja

Bardzo dobrze powiedziane trzeba zrobić tam porządek pośrednicy tez maja prawo do rejestracji to jest ich praca nie którzy zwyczajnie w świecie nie maja czasu jeździć po wydziałach i użerać sie z banda debili ( za przeproszeniem ) i wstawać o 00:00 żeby zrobić rezerwacje na za 2 tygodnie żeby zarejestrować numerek hit parodia ten wydział .
Ciekawe czemu takich problemów nie maja w innych wydziałach komunikacji mój wniosek jest taki .

NACZELIK DO POLA

zuza
zuza
1 rok temu
Reply to  Tak to ja

Też bym wieszała psy na Wydział, naczelnika, kierownika, etc. gdybym miała świadomość, że złoty biznes mi się kończy 😛

Jan
Jan
1 rok temu
Reply to  zuza

Zuza a co się konczy? dalej będą działać co za problem tylko my będzie dłużej czekał

Mat
Mat
1 rok temu
Reply to  zuza

Proszę się nie martwić o Przedsiębiorców oni dadzą sobie rady w stosunku do innych nieudaczników którzy potrafią wieszać tylko psy na innych a do takich osób należy Pani.

Zuza
Zuza
1 rok temu

Nie rozumiem- jeden pośrednik jeden termin, zastępuje kilka osób i kilka terminów. Co tu komu przeszkadza? Owszem, czas załatwiania jednego pośrednika to czas załatwiania kilku interesantów w jednej osobie, czyli znowu się wyrównuje. Należy dać termin jednemu pośrednikowi, zapytać ile ma spraw i ten czas po prostu odjąć od ogólnego, a inni interesanci przyjdą później po załtwieniu spraw przez pośrednika i załatwią od ręki.. Czy to tak trudno zorganizować?. W czasie, kiedy nie należy się gromadzić, lepszy jeden pośrednik z 10 sprawami niż 10 ludzi pod drzwiami. Ale panu koerowniklowi przeszkadzaja pośrednicy, bo “oni na tym zarabiają” Skandal, Nikt nie… Czytaj więcej »

zuza
zuza
1 rok temu
Reply to  Zuza

A mnie się wydaje, że to pośrednicy sztucznie tworzą popyt, żeby zbudować sobie podaż. Dzięki temu – pozyskują sobie klientów, którzy myślą, że muszą do nich przyjść, żeby załatwić swoją sprawę w Wydziale. Ja nie mam ochoty płacić za coś, co mogę mieć za darmo. Na mieście chodzą słuchy, że najlepsi pośrednicy wyciągają na czysto po kilkanaście tysięcy złotych….

Bernadetta
Bernadetta
1 rok temu
Reply to  zuza

Jeśli ktoś ma pojęcie o pracy w urzędzie to wie, że pośrednicy ułatwiają i przyspieszają pracę. Przychodzą z kompletem prawidłowo wypełnionych dokumentów, wiedzą co i jak!!! Idzie to sprawnie! Zwykły Kowalski, mniej więcej 1 na 10 osób, to dramat! Czeka w kolejce godzinę, po czym przychodzi do okienka i nie ma wypełnionych wniosków! nawet punktów, w których trzeba wypełnić dane osobowe. Po 10 minutach wypełniania okazuje się, że nie ma dowodu osobistego. I jeszcze strata kolejnych 5 lub 10 minut na tłumaczenie, że bez dowodu nic nie załatwi. Zwalanie winy za kolejki w których stoi jeden pośrednik z wiedzą zamiast… Czytaj więcej »

Jan
Jan
1 rok temu
Reply to  zuza

Popyt tworzy Wydział zamiast zatrudnić dodatkowych pracowników lub tych co nie pracują zastąpić chętnymi do pracy i będzie dobrze. Jesli dalej będzie wiecęj chętnych niż miejsc to zawsze tak będzie

Przemek
Przemek
1 rok temu

Nie ma jak nieudolnością urzędu obwiniać pośredników. Panie Starosto każda osoba ma równe prawa do rejestracji samochodu tylko ja nie mam ochoty iść do Was i wolę zapłacić pośrednikowi aby załatwił sprawę za mnie.

zuza
zuza
1 rok temu
Reply to  Przemek

Przemek – chcesz, płacić, ok, szanuję to, ale ja np. nie chcę, mam takie samo prawo do załatwiania swoich spraw osobiście, jak Ty Przemku poprzez pośrednika. Musimy być traktowani równo, na takich samych zasadach. Ani ja nie jestem lepsza od Ciebie, ani Ty ode mnie, każdy ma prawo do załatwienia swojej sprawy w podobnym czasie, na równych zasadach. Mnie pośrednicy nie przeszkadzają pod jednym warunkiem, że nie będą lepiej traktowani ode mnie. Poza tym nie lubię płacić za coś, co mogę mieć za darmo.

Zuza
Zuza
1 rok temu
Reply to  zuza

Ale jeden pośrednik załatwia kilka spraw dla kilku ludzi. Należy ten czas odjąć od ogólnego, a pani powiedzieć, że o tej i o tej będzie dla pani czas.A oni wszystkich do jednej kupy. W dodatku , z autopsji, pani niekompetentna tak poinformowała, że potem wyszło, iż nie trzeba było w danym terminie przychodzić.Czas stracony, kolejka komuś zajęta, ktoś musiał niepotrzebnie czekać.
Posrednicy znają się na tym, wiedzą jakie dokumenty składać, robią to szybko. nie dają się zbyć i załatwiają naprawdę za niewielki pieniądz.

zuza
zuza
1 rok temu
Reply to  Zuza

Tak, pracują prawie społecznie, prawie za darmo, ale prawie robi wielką różnicę 😛 Ja chcę mieć możliwość załatwienia swojej sprawy za darmo w Wydziale, nie chcę za to płacić! To mój wybór, jeżeli chcesz płacić za coś, co możesz mieć za darmo, to płać. 🙂 To Twój wybór. Ale wszyscy mieszkańcy powiatu powinni być jednakowo traktowani, dotyczy to także pośredników.

Andi
Andi
1 rok temu
Reply to  zuza

Zuza widocznie twój czas jest wart 0 zł czyli za darmo – to przykro mi że nie pracujesz i nawet urlopu nie musisz brać i do WK pójdziesz piechotą tylko idź na bosaka żeby butów nie zużywać :):):) ja nie będę brał wolnego w pracy gdyż wole zarabiać i nie marnować czasu 🙂 Zuza pseudonim czy twoje nazwisko nie zaczyna się na literę P 🙂

zuza
zuza
1 rok temu
Reply to  Andi

Drogi Andi! Po prostu nie mam chęci wspierania działalności pośredników, bo mam prawo do samodzielnego załatwiania sprawy. I co ważne nie mam zamiaru płacić Wam za usługi. Chcecie działać ok. Ale na tych samych zasadach, co ja. No cóż nie każdego stać na te Wasze kosztowne usługi. Pomijam już fakt, że kasujecie za zgłoszenie zawiadomienia zbycia, czy nabycia, które klient może zrobić za darmo przez Internet lub wysłać pocztą czy przynieść do Starostwa. Gdzie Wasze sumienie? Czemu klientów nie infirmujecie, że za to wcale nie muszą Wam płacić? Andi, dlaczego?

?Kuba
?Kuba
1 rok temu
Reply to  zuza

O ta Zuza głupoty gada ?wyobraź sobie ze nie wszyscy maja profil skaner itp….. są ludzie którzy chcą korzystać z takich usług i to cię boli wez się do roboty bo od razu widac ze siedzisz na państwowym wikcie i nic nie wiesz o ludziach którzy na was robią i płaca podatki

Mat
Mat
1 rok temu
Reply to  zuza

Punkt informacyjny jest w W.K PRZEDSIĘBIORCY nie prowadzą firmy charytatywnej od tego są inne instytucje a tak po za tym za darmo to nawet pies nie szczeka to taka przenośnia dla zrozumienia i powagi firm prowadzących działalność.

Weronika
Weronika
1 rok temu
Reply to  zuza

Proszę mi powiedzieć czemu się Pani powołuje na sumienie ? Proszę sobie przeczytać definicje pracy, może wtedy będzie Pani wiedziała dlaczego za wykonana usługę i poświęcony czas następuje zaplata. Czy Pani fryzjer przed obcięciem poinformował Panią ze w domu obetnie się Pani za darmo i zaoszczędzi wtedy na coś innego, po co płacić za jej czas i wiedzę! Ile można znosić to oczernianie i wyliczanie ! Nikt nie jest przymuszany i okradany każdy powinien z własnej woli i wyboru się decydować lub nie i nikt Pani nie każe! Jaki jest powód tego co Pani pisze? Czym się Pani kieruje? Przecież… Czytaj więcej »

mat
mat
1 rok temu

P. Starosto Szczurek ludzie których nazywa Pan pośrednikami są Przedsiębiorcami którzy przeciągu roku do kasy powiatu dorzucają około 200tyś zł a na marginesie nie da się zablokować czegoś co nie działa.

zuza
zuza
1 rok temu
Reply to  mat

Mat – pośrednicy dorzucają to z własnej kasy, czy są to pieniądze mieszkańców, którzy ponoszą opłaty za przerejestrowanie niezależnie od tego, czy korzystają z pośrednictwa, czy też dokonują tej czynności osobiście. Z tym, że ci, którzy korzystają z pośredników muszą im dodatkowo zapłacić za tę usługę, bo przecież nie robią tego społecznie. I nie są to małe kwoty, które pobierają pośrednicy….

mat
mat
1 rok temu
Reply to  zuza

Jeżeli chodzi o kwoty pobierane przez przedsiębiorców są adekwatne do wykonywanej czynności a od tych że pieniędzy zostaje odprowadzony podatek .Przedsiębiorcy wykonują usługi dla osób zwracających się z własnej woli .Każdy obywatel może założyć działalność.

zuza
zuza
1 rok temu
Reply to  mat

ale nie każdy ma ochotę płacić za te usługi, wolę swoje sprawy załatwiać osobiście, tym bardziej że pośrednicy słono sobie życzą za nie. Mat – chcesz korzystać z usług pośredników, Twoje prawo, z tym, że przecież wcale nie musisz dostać dokumentów następnego dnia, ale możesz na nie spokojne poczekać nawet parę tygodni, jak każdy inny obywatel. Wszyscy obywatele powinni być traktowani równo, na takich samych zasadach.

Zuza
Zuza
1 rok temu
Reply to  zuza

Jeżeli uważasz, że za szarpanie się z urzędnikami, stracony czas,( często donoszenie dokumentów(drugi termin, druga kolejka, drugi dojazd) kwota gdzieś około 100 ( nie napiszę dokładnie, bo nie czuję się upoważniona) zeta jest dużo, no to trudno. Ja skoprzystałam z pośrednika i jestem zadowolona. Z ta równością nie przesadzajmy, bo jeżeli mam interes, nie mogę sama jechać do urzędu w godzinach jego pracy, to co tu mówić o równości? Urząd wtedy powinien pracować co najmniej do 18tej. Równo dla wszystkich obywateli o każdej godzinie dostęp. Czyż nie tak? No własnie.

Zuza
Zuza
1 rok temu
Reply to  mat

Dokładnie tak, a Urząd powienien tak zorganizować prace, by i pośrednicy i indywidualni mogli szybko załatwić swoje sprawy. Ale jak kierownikowi “śmierdzą” pośrednicy, to co się dziwić, że potem i indywidualni sarkają. W Bielsku jest osobne okienko dla pośredników i nikt kwasów nie robi.

zuza
zuza
1 rok temu
Reply to  Zuza

Policzmy 10 klientów po 100 zł = 1000 zł, zgłoszenie nabycia-zbycia np. 20 zł *20 zł = 400 zł czyli w sumie 1400 zł za jedną wizytę w Wydziale 🙂 teraz przemnóżmy to przez 20 dni = 28 000 zł No cóż całkiem niezła sumka, prawda?

Emil
Emil
1 rok temu
Reply to  zuza

Nie rozumiem dlaczego znów ktoś zaglada do kieszeni ludzi pracujących od rana do nocy. Może powodem zamieszania jest odciągnięcie uwagi od samego wydziału komunikacji komu potrzebna była zmiana na nową siedzibę i za jakie pieniadze miesięcznie. Czy ta zmiana coś dała? Może za te pieniądze było tylko trzeba stworzyć nowe stanowiska pracy.

ania
ania
1 rok temu
Reply to  Emil

zmiana dała Bardzo dużo w BUDYNKU starostwa zapanował spokój , błogispokój petentów prawie zero i wreszcie da się na luzie ,,,,,, oczekiwać końca dniówki

Tak to ja
Tak to ja
1 rok temu
Reply to  ania

Tak, bo wladzom przeszkadzal obywatel stojacy rano w kolejce do Wydzialu. Nie mogli swobodnie wejsc do budynku, to wydali miliony na zmiane lokalizacji.

Rafi
Rafi
1 rok temu
Reply to  Emil

Dokładnie wystarczyło zatrudnić dodatkowe osoby a nie wydawać pieniądze na nowe miejsce za które starostwo płaci i nie prawda jest ze jest więcej pracowników do obsługi interesantów złe zarządzenie tu jest problem

Bernadetta
Bernadetta
1 rok temu
Reply to  zuza

Znajomy lekarz otworzył prywatny gabinet otwarty 6 godzin dziennie pacjentów przyjmuje co pół godziny kasuje 150złx 20= 36.000zł Nieźle, no nie? Kolega organizuje loty helikopterem 600zł za10 min. Dziennie takich lotów ma około 10 to 6000zł razy x8 dni w miesiącu (lata tylko w weekendy) 48.000zł Nie źle co nie? Pracując godzinę 40min dziennie? Każdy z nas może się uczyć, mieć pomysł i zakładać działalności. I MOŻE ZARABIAĆ JAK WYŻEJ. Kto chce płacić za lot… ten płaci, kto chce płacić lekarzowi ten płaci, albo czeka na kasę chorych, kto chce płacić za załatwienie sprawy w urzędzie… płaci!!! Proste Wyliczanie, że… Czytaj więcej »

Tak to ja
Tak to ja
1 rok temu
Reply to  zuza

Nie wyliczaj nikomu pieniedzy, kazdy jest kowalem wlasnego losu. Jezeli uwazasz, ze to taki zloty biznes to otwieraj, wolny kraj wolny rynek. Zycie Cie szybciutko zweryfikuje.
Ludowe przyslowie glosi, ze wszedzie dobrze tam gdzie Nas nie ma i kazdy kij ma dwa konce.

Ola
Ola
1 rok temu
Reply to  zuza

Proszę policzyć sobie do tego ZUS, wszystkie podatki, paliwo na dojazd, pracowników i także inne sprawy związane z utrzymaniem biura wiec bardzo proszę nie wypisywać takich bzdur, szanujmy się. Każdy pracuje na to co posiada, myśli Pani ze to jest tak proste? To dlaczego nie założy Pani własnej działalności skoro to są według Pani tak ogromne zarobki? To nie tylko obsługa klienta ale także lata nauki ciagle zmieniających się przepisów, doradzanie i pomoc osobom które nie są w stanie załatwić spraw samodzielnie bo albo pracują, albo najprościej w świecie nie chcą czekać w kolejce w wydziale komunikacji.

Eliza
Eliza
1 rok temu
Reply to  Ola

Olu – w sumie to Starostwo – moim skromnym zdaniem – powinno sprawdzić, czy rzeczywiście, wszystkie umowy zawierane pomiędzy pośrednikami, a klientami są skrupulatnie, rzetelnie i uczciwie rozliczanie z Urzędem Skarbowym! Panie Starosto, proszę się tym zająć!

Weronika
Weronika
1 rok temu
Reply to  zuza

Ale rynek jest otwarty proszę otwierać działalność i zarabiać krocie przecież takie to proste !

Weronika
Weronika
1 rok temu
Reply to  zuza

Ma pani gotowy pomysł na biznes nawet nie musiała Pani tego sama wymyślić Powodzenia

mat
mat
1 rok temu
Reply to  Weronika

Otwierać! działalność I BRAĆ SIĘ ZA ROBOTĘ jak są takie zarobki to na co czekać życzę powodzenia.

mat
mat
1 rok temu
Reply to  zuza

To się dziwię że Pani nie otworzyła jeszcze działalności taka kasa i Pani siedzi bezczynnie i użala się nad sobą a innym wylicza ile zarabiają żal mi Pani.

Andi
Andi
1 rok temu
Reply to  mat

Pani Zuzo czemu nie poda PAni swojego nazwiska – dziwnie że bawi się w trola osoba która powinna być tak elokwentna i wiedzieć co powiedzieć bo jest na takim stanowisku . 🙂 P

zuza
zuza
1 rok temu
Reply to  Andi

Andi! Zawsze możesz zmienić robotę! Do końca życia nie musisz być pośrednikiem. ?

Andi
Andi
1 rok temu
Reply to  zuza

Zuza nie musisz brać wypłaty z naszych podatków

mat
mat
1 rok temu
Reply to  zuza

Na pewno Pani chodzi do pracy charytatywnie i nie pobiera żadnego wynagrodzenia po prostu samarytanka brawo ty.

Beti
Beti
1 rok temu
Reply to  mat

Pobiera z naszych podatków 🙁