W Pierśćcu polał się szampan

Błękitni Pierściec pokonali 5:0 LKS Ochaby 96 i zapewnili sobie tytuł mistrza skoczowskiej klasy B. Podopieczni trenera Dariusza Malchara zagrają w przyszłym sezonie w klasie A.

Niedzielny mecz miał jednostronny przebieg, choć goście kilka razy potrafili groźnie skontrować faworyzowanego lidera. Niemniej przewaga gospodarzy była zdecydowana i już w pierwszej połowie została ona udokumentowana trzema golami. W 14. minucie wynik spotkania otworzył Daniel Jaworski. Cztery minuty później cudownym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Szymon Binkowski. Po kolejnych czterech minutach sposób na bramkarza przyjezdnych znalazł Dawid Markieczko.

Po przerwie miejscowi dorzucili jeszcze dwie bramki, choć mogli więcej. Tym razem do siatki trafiali Daniel Jaworski w 59. minucie i Rafał Szczotka w 63. minucie. Wygrana Błękitnych pewnie byłaby bardziej okazała, jednak kilka razy udanymi interwencjami swój zespół od utraty gola ratował golkiper z Ochab Krzysztof Gruszczyk.

Po ostatnim gwizdku arbitra piłkarze z Pierśćca uczcili awans szampanem.